חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הכנת רהיט בנוי לצביעה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

הכנת רהיט בנוי לצביעה

הודעהעל ידי Zvikdav » 11 ינואר 2023, 20:13

שלום לאנשי הפורום המעולה הזה,

לראשונה אני מתכנן לקחת רהיט שבניתי מסנדוויץ'למצבעה.
שאלה שאולי היא מוזרה - אבל האם צריך להכין אותו מבחינת ליטוש או שהמצבעה עושה זאת? האם צריך לעשות משהו עם הקנטים או ששוב זה המצבעה?

אם מישהו גם מכיר מצבעה טובה באזור כרמיאל אז אני אשמח

תודה מראש
צביקה
Zvikdav

Re: הכנת רהיט בנוי לצביעה

הודעהעל ידי Eliyahoo » 12 ינואר 2023, 11:50

הי צביקה,

רוב משתתפי הפורום הם חובבים וצובעים בעצמם, אז יהיה קשה לקבל תשובה.

אני יכול להגיד לך מנסיוני רק דבר אחד,
בפעם היחידה שפניתי למצבעה, קיבלתי כזאת הצעת מחיר שהוציאה לי את כל החשק לפנות שוב למצבעה.

הייתי מציע לך לפנות למצבעה ופשוט לשאול אותם אם הם גם מלטשים\מכינים, או שזה עליך.

יהיה נחמד אם תעדכן אחר כך פה את הפורום באינפורמציה, על מנת שנחכים גם.

בהצלחה
אלי
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי Zvikdav » 13 ינואר 2023, 00:06

הי אלי

אתה צודק בהחלט
גם אני צבעי עד היום בעצמי
ולמרות שבבניית הדברים הלכתי והשתכללתי (הרבה בעזרת הידע המעולה שחולקים פה אנשים יקרים) ואפילו לא התפשרתי- בצביעה לא הצלחתי להגיע לרמה מספקת למרות ניסויים רבים
אני תמיד מתמלא תסכול איך מתכננים חותכים בונים משהו מופלא ואז בא שלב הצביעה שתמיד לא מספק אותי

לגבי החשק- אתה בהחלט צודק שוב
סביב ה 230 ש"ח למ"ר....

צביקה
Zvikdav

הודעהעל ידי Se7eN » 13 ינואר 2023, 18:40

אני עד היום הצלחתי לצבוע לבד בצורה ממש מספקת ובלי הרבה אימונים מיוחדים - אני לא סבור שזה ככ קשה.
לגבי השאלה המקורית, אני מעולם לא שלחתי לצביעה, אבל אני לא חושב ששום תשובה שתקבל פה משנה - אתה צריך לבדוק עם אותה מצבעה ספציפית, כי כל ניסיון עשוי להתברר כשונה בין מקום למקום ואתה עלול להתבעס מאוד.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Zvikdav » 13 ינואר 2023, 21:36

Se7eN כתב:אני עד היום הצלחתי לצבוע לבד בצורה ממש מספקת ובלי הרבה אימונים מיוחדים - אני לא סבור שזה ככ קשה.
לגבי השאלה המקורית, אני מעולם לא שלחתי לצביעה, אבל אני לא חושב ששום תשובה שתקבל פה משנה - אתה צריך לבדוק עם אותה מצבעה ספציפית, כי כל ניסיון עשוי להתברר כשונה בין מקום למקום ואתה עלול להתבעס מאוד.

אולי זה אני אבל אני לא מצליח להגיע לרמת החלקלקות של רהיטים אחרים שיש לי מנגר ובוודאי אם רוצים גימור דומה למשל לשלייפלק
זה יוצא אחרת. לא משנה איזה רולר ואיזה צבע כזה או אחר ואישכ ליטוש בין לבין השתמשתי ואיזו לכה שמתי. ומפה הרצון ללכת למצבעה.

אבל אולי אני צריך עוד ללכת וללמוד איך לצבוע
Zvikdav

הודעהעל ידי Eliyahoo » 14 ינואר 2023, 11:10

Zvikdav כתב:
Se7eN כתב:אני עד היום הצלחתי לצבוע לבד בצורה ממש מספקת ובלי הרבה אימונים מיוחדים - אני לא סבור שזה ככ קשה.

אולי זה אני אבל אני לא מצליח להגיע לרמת החלקלקות של רהיטים אחרים שיש לי מנגר ובוודאי אם רוצים גימור דומה למשל לשלייפלק
זה יוצא אחרת. לא משנה איזה רולר ואיזה צבע כזה או אחר ואישכ ליטוש בין לבין השתמשתי ואיזו לכה שמתי. ומפה הרצון ללכת למצבעה.

אתה מזכיר באותו משפט צבע אטום (שלייפלק) ולכה. אני חושב שבשביל לצבוע צבע אטום ברמה של צביעה "בתנור" אכן נדרשת רמת מיומנות שאין לכל אחד, אבל לצבוע לכה בצורה מספקת, כל אחד יכול, וממש בקלות.

"חלקלקות" בלכה מאוד קל לקבל,
1. תשייף כמו שצריך עד ל220
2. תנקה היטב עם סמרטוט לח. אבל באמת עד שנקי, לא לחפף
3. תן שכבה אחידה ומרוחה היטב של לכה על בסיס מים
4. אחרי שמתייבש, תן ליטוש מאוד עדין (ליטוף), אני עושה עם נייר 400, אבל אפשר גם עם 220. המטרה כאן היא לשבור את ה"קוצים" שהתרוממו אחרי השכבה הראשונה. אם לא עושים את זה, תתקבל תוצאה כמו נייר שיוף.
5. תנקה היטב
6. שכבה נוספת ואפשר גם עוד שכבות אם אתה רוצה הגנה מאסיבית, נגיד לטופ של שולחן

באמת שזה מאוד מאוד פשוט ודי קשה לא להצליח אם פשוט מקפידים לא לחפף.

בפרוייקטים ספציפים, נניח כאלו אם מילויי אפוקסי צבעוני, או עץ עם טקסטורה סופר מיוחדת שאני רוצה אותה סופר חלק, אני עושה תהליך קצת יותר קיצוני, אבל ב95 אחוז מהמקרים, זה מה שאני עושה, והכל יוצא מעולה.
אגב, לצביעה עצמה אני אישית הכי אוהב מברשת, אבל יצא לי גם לצבוע עם מברשת ספוג וגם עם סמרטוט, הכל עובד סבבה.
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי Zvikdav » 14 ינואר 2023, 21:57

Eliyahoo כתב:
Zvikdav כתב:

אתה מזכיר באותו משפט צבע אטום (שלייפלק) ולכה. אני חושב שבשביל לצבוע צבע אטום ברמה של צביעה "בתנור" אכן נדרשת רמת מיומנות שאין לכל אחד, אבל לצבוע לכה בצורה מספקת, כל אחד יכול, וממש בקלות.

"חלקלקות" בלכה מאוד קל לקבל,
1. תשייף כמו שצריך עד ל220
2. תנקה היטב עם סמרטוט לח. אבל באמת עד שנקי, לא לחפף
3. תן שכבה אחידה ומרוחה היטב של לכה על בסיס מים
4. אחרי שמתייבש, תן ליטוש מאוד עדין (ליטוף), אני עושה עם נייר 400, אבל אפשר גם עם 220. המטרה כאן היא לשבור את ה"קוצים" שהתרוממו אחרי השכבה הראשונה. אם לא עושים את זה, תתקבל תוצאה כמו נייר שיוף.
5. תנקה היטב
6. שכבה נוספת ואפשר גם עוד שכבות אם אתה רוצה הגנה מאסיבית, נגיד לטופ של שולחן

באמת שזה מאוד מאוד פשוט ודי קשה לא להצליח אם פשוט מקפידים לא לחפף.

בפרוייקטים ספציפים, נניח כאלו אם מילויי אפוקסי צבעוני, או עץ עם טקסטורה סופר מיוחדת שאני רוצה אותה סופר חלק, אני עושה תהליך קצת יותר קיצוני, אבל ב95 אחוז מהמקרים, זה מה שאני עושה, והכל יוצא מעולה.
אגב, לצביעה עצמה אני אישית הכי אוהב מברשת, אבל יצא לי גם לצבוע עם מברשת ספוג וגם עם סמרטוט, הכל עובד סבבה.

תודה רבה
אכן הכוונה הייתה לצבע ולא ללכה שאכן קל יותר ליישם ולכן הרצון לחפש מצבעה
Zvikdav

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], מת להיות נגר ו־54 אורחים