חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלה לגבי ייבוא כלי עבודה מארה"ב

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאלה לגבי ייבוא כלי עבודה מארה"ב

הודעהעל ידי gbeletsky » 19 יוני 2022, 21:53

שלום לכולם,
אני חדש לגמרי פה בפורום...
תקציר: האם אפשר להביא כלים של 60 הרץ לשימוש בארץ (50 הרץ)?

גרסה ארוכה יותר:
אני לקראת חזרה לישראל מארה"ב, ואני מתלבט לגבי איזה כלי עבודה להביא איתי. יש לי אפשרות לקנות, לדוגמא, מסור שלוחני של SawStop וגם thickness planer (מקצוע מרובע?) 15" של grizzly.
כמו כן יש לי כבר עוד כמה כלים (שואב, מקדחה עומדת, משחזת) שגם כן מתאימים ל220 וולט.
השאלה היא לגבי התדר... כל הכלים הנ"ל הם ל60 הרץ, בעוד שבארץ התדר 50 הרץ.
הבנתי בחשמל מוגבלת משהו... אבל הבנתי שמהירות המנועים תרד והמנועים יתחממו יותר אם יעבדו פרק זמן רצוף ממושך.
כמו כן, יש משהו שנקרא VFD - variable frequency drive - שמאפשר לשלוט בתדר שהכלים מקבלים. אני יכול להביא איתי גם כאלה מכשירים.

רציתי לדעת אם למישהו כאן יש ניסיון עם הסוגיה הזאת ויכול לתת לי קצת הכוונה.
רק להבהיר - קראתי הרבה מידע תיאורטי על העניין באיטרנט, כולל כאן בפורום. מה שאני מחפש אידיאלית זה מישהו שפשוט עשה את זה (או שמכיר מישהו שעשה את זה) ויכול לספק תובנות מנסיון.

תודה!

גיא
gbeletsky

Re: שאלה לגבי ייבוא כלי עבודה מארה"ב

הודעהעל ידי Edi » 20 יוני 2022, 07:06

מהתענינות בעבר בנושא הבנתי שמנועים רגילים עם פחמים פחות מושפעים משינוי התדר, מנועי אנדוקציה לעומתם כן, המהירות יורדת ב20%
לגבי השואב, המקדחה וכו לא נראה שזה אקוטי, אבל המסור יכול לסבול, אם כי הsaw stop הינו הכלי היחיד שהייתי מתעקש עליו, שווה לברר בחברה, בארץ לא תוכל למצוא משהו ברמת הבטיחות והאיכות הכללית שלו.
באופן כללי להפעיל ציוד חשמלי עם שנאים, לא נראה רעיון אדיר, שנאים בעלי הספק הינם גדולים,כבדים ויקרים מאוד, ניתן לקנות חלק גדול מהציוד באמזון אירופאי כלשהו ולפעמים אפילו במבצעים בארץ.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Pini Gold » 20 יוני 2022, 12:47

ברוך הבא.
רוב הציוד בסדנה שלי מיועד ל 60 הרץ. מחרטה, ראוטר בוש, משור סרט גדול ומסור שולחני גריזלי. המחרטה והראוטר פועלים באמצעות שנאי.
אין לי שום תופעות חריגות כבר יותר מ 8 שנים. קצב העבודה אצל חובבים איננו דומה לעבודה תעשייתית / מקצועית.
כהמלצה לגבי ה SOW STOP - רק בגלל הרגישות המיוחדת של מנגנון ההגנה הייתי משתמש VFD. אגב עדיין לא נתקלתי בסוכנים בארץ של קוו המוצרים שלהם. בשיחה עם נציגים מחול נמסר לי שאין כרגע בכוונתם להתעסק איתנו, אם זה עדיין אקטואלי מבחינתם הייתי שוקל גם את נושא התחזוקה למשור זה בארץ.
נערך לאחרונה על ידי Pini Gold בתאריך 20 יוני 2022, 16:33, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי KobiBen » 20 יוני 2022, 13:43

Edi כתב:... אם כי הsaw stop הינו הכלי היחיד שהייתי מתעקש עליו, שווה לברר בחברה, בארץ לא תוכל למצוא משהו ברמת הבטיחות והאיכות הכללית שלו.

מנגנון הבטיחות של SawStop רגיש לתדר, ולכן מסור שתוכנן לעבור בארצות הברית בתדר של 60 הרץ, לא יעבוד בארץ בתדר של 50 הרץ (ללא ציוד נוסף מלבד ממיר מתח).
ראה למשל את השרשור הבא בפורום, שם מצוין הציוד שצריך על מנת להפעיל את המסור בתדר של 50 הרץ:
viewtopic.php?t=9709

אציין, כי פסטול מוכרים מסור (קבלנים) TKS 80 עם מנגנון הבטיחות של SawStop במתח ובתדר אירופאי (כמו בארץ: 230 וולט, 50 הרץ), אולם נראה שהוא לא משווק בארץ.

באוסטרליה מוכרים מסורי SawStop באותו מתח ותדר כמו בארץ, וההתאמה היחידה שתידרש היא החלפת התקע. אולם, יבוא מאוסטרליה עשוי להיות כרוך בעלויות גבוהות מאוד.
KobiBen
סופר משתמש

הודעהעל ידי ShmulikKipod » 20 יוני 2022, 14:45

היום רוב המוצרים מסוגלים לעבוד ב-2 התדרים כמעט בלי בעיה.
בתור בעלים של sawstop שגם בדק את הענין, אני יכול להגיד לך ש-SawStop מסוגל לעבוד ללא בעיה גם ב-50Hz. כל האלקטרוניה מנגנון העצירה, שניהם מסוגלים לעבוד ב-50Hz. אותו מסור בדיוק משווק גם באוסטרליה.
ההבדל היחיד הוא שיש pulley יותר מסיבי במסורים של ה-50Hz בשביל התחלת הסיבוב של המסור.

נתקלתי גם בפוסט של בחור יפני שייבא SS ליפן (ששם זה גם 50 הרץ, הוא עשה את אותה הבדיקה ו-SS אמור לו שהדבר היחיד שהוא יצטרך להחליף את ה-pulley. אותו בחור סיפר שלא החליף בכלל והמסור עובד לו ללא בעיה.
אתה יכול לראות ב-user manual שאין כמעט הבדלים ברכיבים.
ShmulikKipod

הודעהעל ידי Pini Gold » 20 יוני 2022, 16:34

ShmulikKipod כתב:היום רוב המוצרים מסוגלים לעבוד ב-2 התדרים כמעט בלי בעיה.
בתור בעלים של sawstop שגם בדק את הענין, אני יכול להגיד לך ש-SawStop מסוגל לעבוד ללא בעיה גם ב-50Hz. כל האלקטרוניה מנגנון העצירה, שניהם מסוגלים לעבוד ב-50Hz. אותו מסור בדיוק משווק גם באוסטרליה.
ההבדל היחיד הוא שיש pulley יותר מסיבי במסורים של ה-50Hz בשביל התחלת הסיבוב של המסור.

נתקלתי גם בפוסט של בחור יפני שייבא SS ליפן (ששם זה גם 50 הרץ, הוא עשה את אותה הבדיקה ו-SS אמור לו שהדבר היחיד שהוא יצטרך להחליף את ה-pulley. אותו בחור סיפר שלא החליף בכלל והמסור עובד לו ללא בעיה.
אתה יכול לראות ב-user manual שאין כמעט הבדלים ברכיבים.

נפלא, טוב לשמוע
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי gbeletsky » 20 יוני 2022, 20:05

תודה לכל המגיבים!

אנסה להגיב על כל הדברים הרלוונטים:
1. אני אכן לא רוצה להתעסק עם שנאי מתח. לעומת זאת, ראיתי ששנאיי תדר (VFD) שמיועדים להספק של 7.5KW עולים 200-300 פה בארה"ב והם לא מאוד גדולים. אז אני שוקל להביא שניים כאלה ולקוות לטוב.
2. המסור שאני רוצה לקנות מיועד כבר ל220 וולט. אז השרשור שהוזכר (viewtopic.php?t=9709) כנראה לא תקף למצב שלי, שכן המסור שמדובר עליו שם הוא ל110 וולט בלבד.
3. שמעתי גם על ה TKS 80 של Festool, אבל זה מסור jobsite קטן, ואני רוצה להתפנק במסור גדול :)
4. ShmulikKipod, נקודה מעניינת לגבי ה-pulley... אני אנסה להביא את עצמי לבדוק על זה, תודה.

אני אעדכן את השרשור הזה אחרי שאקבל החלטות והמכולה תגיע לארץ (בתקווה בעוד כמה חודשים) ואספר איך הכלים עובדים.
gbeletsky

הודעהעל ידי ShmulikKipod » 21 יוני 2022, 10:26

אצלי גם כמעט כל הכלים הניידים מחוברים ל-Festool CT midi (שואב אבק שגם מספק חשמל לכלים) אז אפשר לרכוש Step-down יחיד ולהמשיך להשתמש בכל הכלים של ה-110V.

כמה הערות לגבי SawStop, שים לב שאתה רוכש כמה cartridges לגיבוי. גם רגילים וגם ל-dado. זה אחד המתסכלים שיש לך activation בטעות (במקרה שלי - הפעלתי את המסור עם miter gauge שהיה במ״מ קרוב מידי ללהב) זה אחד המתסכלים אם אין לך חלופי ולהביא אחד לארץ בטח יקח לך שבועות ולא יומיים כמו שהיה אצלי בתוך ארה״ב.
כדאי גם להצטייד בלהבים של 10״ (ולא 250 מ״מ) ו-dado 8״ עם arbor של 5/8״, המסור צריך לזהות את הלהב והמרחק המדויק מה Cartridge
שווה להשקיע גם וללכת על ה-PCS עם ה-T slide.
ShmulikKipod

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־66 אורחים