חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מזנון טלויזיה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מזנון טלויזיה

הודעהעל ידי rondadon » 17 נובמבר 2021, 20:29

הפרויקט הכי מורכב שעשיתי עד היום, פשוט כי התנסתי בו בהמון דברים שלא עשיתי לפני.

(יהיה קצת ארוך, אז מי שאין לו כוח, התמונות בסוף)

אז מה היה לנו?
- הקצעה של צפצפה לקנטים של הלביד + המסגרות של הדלתות
- הקצעה של אלון לבן לבניית הרגליים ולמשטח העליון (שבסוף לא יצא לפועל, בהמשך...)
- בניית דלתות shaker style (אין לי שמץ איך נקרא בעברית)
- הדבקת פורניר על לביד
- התקנת דלתות פנימיות (ועל הדרך גיליתי שציר כפוף זה לא ציר פנימי...)

לקח המון זמן, נעשו הרבה טעויות...
התכנון המקורי היה לדלתות מלביד שאדביק עליהן מסגרת בולטת על מנת לייצר מראה של shaker - אבל בסוף החלטתי להתנסות בבניית דלת "כמו שצריך".
החלק העליון היה אמור להיות לאמי אלון, אבל - הקורה שהייתה לי (לא מוקצעות) הייתה 2 צול באורך 165 ורוחב 30 בערך. אז פרסתי עם מסור עגול 2 קורות ברוחב 12 ס"מ מזה, במחשבה להקציע אותן, לפרוס באמצע, ואז להדביק מ4 קורות לוח אחד שהמידה הסופית צריכה להיות 150*40. אבל, מכיוון שאין לי מסור סרט, והפריסה היתה צריכה להתבצע על המסור שולחן, ניסיתי להגיע כמה שיותר קרוב לשטח פנים ישר לגמרי ופאה ב 90 אליו, וכתוצאה מזה, בגלל שהייתה בטן דיי משמעותית, הגעתי בסוף לעובי של 41 מ"מ בלבד, מה שהיה משאיר אותי אחרי פריסה (3 מ"מ עובי להב) והקצעה נוספת עם קורות דקות מידי, אז ויתרתי, ושמרתי את הקורות בצד.

ופה נכנס לתמונה הפורניר. הזמנתי לאחרונה 3 חתיכות פורניר אלון לבן מאליאקספרס. אז לקחתי אחת, לקחתי לוח ליבנה 150*40, דבק מגע וקדימה לעבודה. ביוטיוב זה נראה ממש קל...
אז זהו, שלא קל. אין לי שמץ איך הם מורחים דבק מגע עם רולר ספוג, זה פשוט לא עובד...עברתי למברשת, וגם זה היה קשוח, אבל אפשרי.
לאחר יבוש, הצמדה של הפורניק על הלוח עם היד ואז מעבר עם רולר גומי, והתוצאה נראתה לא רע בכלל. חתכתי פסי אלון, הדבקתי קנט של 6-7 מ"מ מסביב וקדימה לגימור. פה התחילה בעיה - התחילו לעלות בועות והלוח החלק הפך לממש גלי. לא ויתרתי :) ראיתי ברשת המציעים לנסות עם מגהץ ונייר לבידוד המגהץ מהעץ לגרום לדבק להתחמם ולהצמיד את זה מחדש, ולהפתעתי זה אשכרה עבד, ב 95 אחוז מהבועות, מספיק טוב בשבילי. אשמח לטיפים איך לייעל הדבקת פורניר כזו בבית.

גימור רגלים ומשטח עליון - לכה פוליאריטנית, 3 שכבות, ליטוש בין השכבות ומעבר עם נייר של שקית נייר בסוף ל"החלקה" (ראיתי את הטיפ אצל רמזי ביוטיוב, וזה ממש מוסיף לחלקות של הגימור, סוג של נייר לטש 0).

גימור של המבנה המרכזי והדלתות עם שכפטל עץ להחלקה + שכבת יסוד 123 + 4 שכבות אוניאור משי על בסיס מים, עם ליטוש עדין בין כל השכבות, והתוצאה לפניכם.

עייף, אך סופר מרוצה, והעיקר - האישה מרוצה! (וסוג של הייתה בהלם, לא האמינה שזה אפשרי בכלים "ביתיים")

תמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונה

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
נערך לאחרונה על ידי rondadon בתאריך 17 נובמבר 2021, 21:39, נערך פעם אחת בסך הכל.
rondadon
סופר משתמש

Re: מזנון טלויזיה

הודעהעל ידי woodsmash » 17 נובמבר 2021, 21:31

יצא ממש יפה. אני מאוד אוהב את כל הפרויקטים המשלבים צבעי פסטל עם עץ טבעי שיש בפורום לאחרונה.

איך צבעת את האוניאור? אני רואה בתמונה הראשונה שיש לך לפחות שני מרססים.
woodsmash
משתמש ותיק

הודעהעל ידי rondadon » 17 נובמבר 2021, 21:44

תודה רבה
לגבי המרססים, נרכשו להתנסות, ובפעמיים שניסיתי את החשמלי, הרסס התפזר על חצי גינה, אז כרגע ירדתי ממנו.
המרסס השני, הוא lvlp, נרכש בתקווה שיתאים לשימוש עם הקומפרסור הקטנצ'יק שיש לי, אבל עדין לא הגעתי לנסות אותו.

מכיוון שהזמן כבר לחץ (המזנון היה אמור להיות מוכן כבר בספטמבר לפי הלוחות זמנים של אישתי), נשארתי עם המוכר והנוח - רולר ספוג וצבע מדולל כ 10-15%. זה לא חלק כמו "שלייפלק" של מצבעה כמובן, אבל מספיק חלק לעין וסביר לגמרי למגע.

rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי ניקו » 18 נובמבר 2021, 08:57

נראה פצצה. כל הכבוד!
לגבי פורניר על משטחים, ראיתי בעבר ששמים מוטות ישרים לאורך החתיכה (מתחת לפורניר) ושולפים אותם החוצה בהדרגה מהמרכז לצדדים, על מנת להבטיח שהפורניר יתיישב בהדרגה וללא בועות. מהדקים עם רולר כל הזמן. אבל זה רק מצפיה, לא התנסיתי בזה בעצמי..
שוב, יפה מאוד.
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי itzikdiy » 18 נובמבר 2021, 14:33

נראה מעולה! אחלה צבעים.
מוכר?? :lol:
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי Edi » 18 נובמבר 2021, 18:24

כל הכבוד, יפה מאוד!
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 18 נובמבר 2021, 18:34

מעודד מאד לראות שאפשר להוציא דברים יפים בסדנא ביתית קטנה.
תוכל לצרף קישור לפורניר שקנית ?
(לדלת שנפתחת למצב אופקי הייתי מוסיף גובל / תומך)
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 18 נובמבר 2021, 20:59

תודה רבה

ניקו, לגבי ההדבקה, עשיתי בדיוק כך, וזה יצא מעולה. הבועות התחילו להופיע לאחר שכבת הלכה הראשונה.

איציק, לא :) אבל מוכן לחלוק בשמחה את המודל והשירטוטים ואני בטוח שתסתדר לבד :)

עופר, בשמחה - זה הפורניר:

₪ 32.35 | Natural Material White OAK Wood Veneers table Flooring Furniture bedroom chair table Skin
https://a.aliexpress.com/_mOC4JkO

לגבי הדלת האופקית באמצע, מכיוון שכל הדלתות עם מנגון לחיצה לפתיחה, אז היא לא נזרקת פשוט למטה, אלא נפתחת בעדינות כ4 ס"מ ומשם ממשיכים לפתוח ידנית, אז לא נראה לי קריטי.

rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 18 נובמבר 2021, 23:23

יפה מאוד, נקי ואלגנטי. רואים תוצאה של עבודה מושקעת ואיכותית, תתחדשו.

תוכל בבקשה לפרט קצת לגבי בניית הדלתות? איך יצרת את התעלה שלתוכה משחילים את הלביד? (מסור שולחן\ראווטר), ומה הטכניקה שלך ליצירת ה- Mortise&Tenon של המסגרת?
אמיר ח.
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־47 אורחים