חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

דיקט למשטח ישיבה?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

דיקט למשטח ישיבה?

הודעהעל ידי ATok » 10 ספטמבר 2021, 20:52

שלום, אני רוצה להכין משטח ישיבה בצורת עיגול 60 סמ קוטר,
אני מחפש משהו שיהיה הכי דק וקל שאפשר בזמן שיוכל להחזיק את המשקל שלי (65 קג) בלי להישבר, גם במצבים שהוא מונח על 3-4 אבנים קטנות מתחתיו בקצוות.
אני לא מתכוון לקפוץ עליו וכד׳, רק לשבת עם כל המשקל עליו (ישיבה מזרחית).

ארצה לחצות אותו ל-2 ואחבר עם הברזלים האלו שננעלים ב-180 מעלות, ככה שאוכל לקפל אותו ולהכניס לתיק בהליכות ארוכות.
אידיאלית אם אפשר לחתוך לקפל ולחבר לחלקים עוד יותר קטנים, אין לי את הניסיון לדמיין אפילו איך עושים את זה, אז גם כאן אשמח לעזרה.

אין לי שמץ בעצים ודיקטים, אז אשמח לכל הצעה ותובנה בנושא של איזה לחפש ואיפה?
ובגלל שאין לי כלים ברשותי לעבוד עם עץ אצטרך גם למצוא מקום/איש מקצוע שיוכל לחתוך לי את אותו המשטח לעיגול, אחרי זה לחצי, לעשות חור לנשיאה ועוד, כך שאשמח גם להמלצות לאנשי מקצוע/מקומות באזור ירושלים/גבעת שמואל וגם ת״א בסדר.

תודה מראש לכל העוזרים!
נערך לאחרונה על ידי ATok בתאריך 11 ספטמבר 2021, 18:12, נערך פעם אחת בסך הכל.
ATok

Re: דיקט למשטח ישיבה?

הודעהעל ידי avian » 11 ספטמבר 2021, 15:46

סנדוויץ'/דיקט בעובי ס"מ אמור לעשות את העבודה, וגם להיות קל מספיק. אפשר להוסיף פרופילי חיזוק ליתר ביטחון - בעיקר בגלל שאת מדברת על להציב את המשטח על כמה אבנים. זה יצור ריכוז כח שעשוי לשבור את הדיקט. אם תקפידי לשים את האבנים מתחת לפרופיל החיזוק, לא תהיה בעיה כזו.
לא הבנתי למה צריך חורי נשיאה -אמרת שתסחבי אותו בתיק,לא? בכל מקרה,עדיף לעשות ידיות נשיאה מחבל.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 11 ספטמבר 2021, 17:07

תוכל לצרף קישור או תמונה למוצר כזה?
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי ATok » 11 ספטמבר 2021, 18:07

נראה שאני רזה מדי לגבר :D
פרופילי חיזוק הכוונה לפלטות מתכת לאורך כל הדיקט? נשמע כבד, לא עדיף במקרה כזה למצוא דיקט טיפה עבה יותר? כי המשקל הוא קריטי עבורי.
החורים (או יותר נכון חור אחד ארוך בצורה של מלבן להכניס את כף היד בקצה של כל צד(כשמקופל)) זה למקרים שאני בלי תיק או צריך לסחוב את זה בידיים, אז שיהיה נוח ולא אצטרך להחזיק את זה מתחת לבית שחי וכד׳.

איפה אפשר למצוא דיקט שכזה וכמה לדעתך זה ישקול במימדים שאני צריך?

אדי לא הבנתי אם שאלת אותי או את אביאן, אם אותי - אם היה מוצר כזה לא הייתי מנסה להכין אותו בעצמי, לכן לצערי אין לי מה להראות, זה כרגע רק בדמיון שלי, אוכל לצייר אם זה יעזור :)
ATok

הודעהעל ידי avian » 11 ספטמבר 2021, 20:13

את בפורום נגרות, מציעים פה רק עץ :P
הכוונה היא לעשות שכבה כפולה על חלק מהמשטח - למשל בהיקף ובקו החצי. הסיבה העיקרית היא, כאמור, כדי לכסות מקרה שבו הצבת את הדיקט על אבן חדה, שתגרום לריכוז מאמצים. מבחינת חוזק, לא חושב שיש מה לעלות בעובי - בעיקר יוסיף משקל.
תוך כדי כתיבת ההודעה, נזכרתי שיש לי לוח דיקט 1 ס"מ במחסן. הוא קטן יותר מהגודל שאת מדברת עליו, בערך 45X50, אבל אני קצת (הרבה) יותר כבד ממך. שמתי אותו בין שני קרשים לתמיכה ועמדתי עליו - יש קצת גמישות, אבל הוא לא שידר סימני מצוקה.
נראה לי שעיגול כזה מדיקט בעובי 1 ס"מ, עם שכבה כפולה בהיקף (נגיד ברוחב 5 ס"מ) של כל אחד מחצאי העיגולים, יעשה את העבודה ויהיה קל למדי. מקסימום אפשר בעובי חצי אינץ' (שזה בערך 13 מ"מ).
שימי לב גם שיש הבדל במשקלים בין סוגים שונים של דיקט, שיכולים להיות די משמעותיים. בירץ', או אני זוכר נכון, כבד יותר - וגם יקר יותר. אם המחיר הוא עניין קריטי, הייתי מוצא נגר שיש לו שאריות מתאימות, ונותן לו לעשות את זה ממה שבא לו...
אגב, למה עיגול דווקא? אם זה יהיה מלבן זה לא טוב? פשוט הרבה יותר פשוט לחתוך מלבן מאשר עיגול. כנ"ל לגבי ידית האחיזה - חיתוך כמו שביקשת אפשרי, אבל מסובך יותר מאשר קידוח ארבעה חורים ויצירת ידית אחיזה מחבל. ומסובך יותר מתרגם ליקר יותר כשמשלמים על העבודה של נגר.
אגב, מאיפה את בארץ? אולי אחד החברים כאן ירצה להשתעשע עם זה.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי ATok » 11 ספטמבר 2021, 21:59

אחי אני גבר, כל הטקסט הוא גם מלשון זכר, אז חשבתי שבגלל המשקל שלי הנחת שאני אישה.. :?

בכל מקרה, כמה שוקל הלוח דיקט שמצאת אצלך?

מן הסתם שאני מחפש כמה שיותר קל (אך חזק), וחשבתי שזה לא יעלה על כמה מאות שקלים, אני במקביל גם בודק אופציה מפלסטיק.
אני מתכנן להכין תחתית של 4-5 כדורי אובר-בול בקצוות ולא אבנים, פשוט לא רציתי לסבך עם הפרטים, בגדול זה אמור לאפשר לי לאזן את המשטח בשיפועים וגם לתת לי גובה מעל האדמה.
וצורה של עיגול פחות מגבילה, כי במלבן אצטרך להתאים את השטח ואת עצמי למלבן מאשר עיגול שיוכל להתמודד טוב יותר ביותר מצבי שטח.

גם עם הכדורים לדעתך אצטרך שכבה כפולה? או רק קו חוצה בכל חצי, כזה: --) ?

בגדול הבנתי - נראה שהכי אפקטיבי יהיה באמת לבקר נגרים באזור 8)
תודה על העזרה!
ATok

הודעהעל ידי avian » 11 ספטמבר 2021, 22:54

אני הבנתי את התשובה שלך כרמז שאתה אישה (כי אתה קל מדי לגבר). טעות שלי - מתנצל.
הלוח שאצלי שוקל כלום - כמה מאות גרמים (לא שקלתי, אבל קל מאוד להרים). לפי מידע ברשת, פלטה שלמה של סנדוויץ' בעובי ס"מ שוקלת בערך 14 ק"ג. לשטח של יותר משלושה מ"ר. אתה מדבר על מעגל בקוטר 65 ס"מ, משמע (בחישוב גס), בערך 0.25-0.3 מ"ר. משמע זה לא אמור לשקול יותר מקילו וחצי, כולל צירים. עם חיזוקים אתה עדיין מתחת לשני קילו.
לא הבנתי למה מעגל מגביל פחות ממלבן, וגם לא ממש יודע מה זה כדורי אובר-בול - אבל העיקר שאתה מבין.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 11 ספטמבר 2021, 23:16

אפשר לייצר קיפול יותר מפעם אחת גם, השאלה היא רק איזו נעילה עושים לקיפול עצמו.
סתם שאלה - מדוע דווקא 60 ס"מ? זה יחסית גדול למשטח ישיבה.
אם אתה רוצה עזרה מיידית תשאיר טלפון או שלח לי ה"פ ואשמח לעזור לך בביצוע הפרוייקט (ללא עלות)
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי lyuv » 12 ספטמבר 2021, 10:03

אני מניח שאתה צריך את זה למדיטציה או תהליך דומה בטבע, וצריך משטח ישיבה מוגבה.
עזרתי לחבר לבנות שרפרף מוגבה כזה. שלו היה חצי הקוטר ממה שאתה מדבר עליו. והוא הוסיף ריפוד, כדי שיהיה נח לשבת לאורך זמן. מציע שתבדוק עם משטח כלשהו, את עניין הגודל, הצורה וכד'. (אגב, גם הוא הלך על עיגול).
לצורך נשיאה, הוא תפר תיק בד. אבל כל שקית בד תתאים. גם אלה שמחלקים בחנויות מכולת. לא נראה לי נח לסחוב עם חורים לאצבעות.
לגבי צירים לקיפול - נראה לי שהם יהיו נקודת התורפה. בעצם שתי נקודות תורפה. אחת היא עניין החוזק של חיבור הציר לעץ (לא משהו), והשניה היא הצורך למנוע מהציר להתקפל אחרי שפתחת את המשטח, ואתה רוצה לשבת עליו. אני לא רואה איך אתה עושה את זה מספיק חזק, וגם פשוט. אולי תרצה לשתף אותנו ברעיון שלך. לחילופין, אם תגיע למסקנה שמשטח קטן יעשה את העבודה, אולי תוכל לחסוך את הצורך בקיפול.

רגע של הארה - האם אתה צריך את המשטח עבור הישבן בלבד, או גם עבור הרגליים? זה משנה דרמטית את הגודל הדרוש.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי atzmonster » 12 ספטמבר 2021, 13:10

אםםםםםםםם
אחחחח
קבצים מצורפים
Untitled.jpg
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הבא