חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

כלי עבודה נטענים מחו"ל

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

כלי עבודה נטענים מחו"ל

הודעהעל ידי joseaides » 02 אפריל 2021, 10:32

הי

אני צריך לקנות כלי עבודה נטענים (מסור עגול, טרימר, מלתשת, ג'יגסו)
יש למישהו ניסייון עם הכלים שמוחרים בBANGOOD או ALIEXPRESS, שתואמים לסוללות MAKITA?

המחירים מפתים מאוד, אבל הם באמת מתאימים?
אני רק חובבן, לא לעבודות מקצויות, הם מספיק טובות?

הייתי קונה את הסוללות המקוריות של MAKITA

תודה מראש על ה תשובות

יוסי
joseaides
משתמש ותיק

Re: כלי עבודה נטענים מחו"ל

הודעהעל ידי Itzik33 » 02 אפריל 2021, 13:09

חפש ב- YOUTUBE סרטוני השוואה, אני במסגרת חיפוש אחר מקצוע נטען נתקלתי בסרטון השוואה בין מקצוע 18V מקיטה לבין תואם. לדברי המשווה, האיכות נופלת אך במעט.
לאחרונה רכשתי סוללה 18V תואמת, קשה לי לומר במדויק מפני שלא עשיתי השוואה "מדעית" , סתם בתחושה היא לא מחזיקה מעמד כמו מקיטה.
לכן הייתי ממליץ לך לא להתפשר על הסוללה ולרכוש מקיטה מקורית ולרכוש כלים תחליפים שלא מיועדים לעבודות רציניות.
אם תקנה שתף מניסיונך.

בהצלחה
Itzik33
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 02 אפריל 2021, 13:14

מביקורות שראיתי, נראה שהתמורה טובה מאוד לכסף בדרך כלל.

אופציה אחרת להציע לך - ישנן חברות שמוגדרות מותגי ביניים, כמו למשל PORTER CABLE, שמחירי הכלים שלהן ממש זולים. כתבתי על זה פוסט לפני כמה זמן פה בפורום.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי avian » 02 אפריל 2021, 21:21

יצא לי לראות השוואה בין מברגת אימפקט של מקיטה לאחד החיקויים, המסקנה היתה שהחיקוי לא גרוע בפני עצמו, אבל גם רחוק מלהיות העתק מדויק, ובהחלט אפשר היה לראות את הבדלי האיכות כשהתחילו לפרק את שני הכלים
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 03 אפריל 2021, 10:09

joseaides כתב:אני רק חובבן, לא לעבודות מקצויות, הם מספיק טובות?

לדעתי, כחובב, שלא צריך כלים עמידים לעבודה מאומצת של שנים ארוכות, ולאור חוות הדעת הטובות, עדיף לקנות מבחר גדול יותר של כלים זולים יותר.
התקציב הרי אינו בלתי מוגבל, ועדיף לי לקנות 4 כלים נטנענים מ Bangood על שניים של מקיטה.

אתה יכול להעלות כמה קישורים לדוגמא ?
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי ניר8 » 03 אפריל 2021, 14:26

לדעתי עדיף מחברה נורמלית, לא חייבים את סדרות העילית יש גם במחירים סבירים.
לדוגמה יש לי גקסו של מקיטה שנקנה לפני למעלה מעשור והחיתוך איתו ממש מדוייק וכיפי.

Sent from my H3123 using Tapatalk
ניר8
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Edi » 03 אפריל 2021, 15:04

אני משתמש בסדרה של כלים נטענים של הנטר שנקנו בארץ, כולם בסה"כ במחירים סבירים מאוד ולפי השוואה שעשיתי עם כלים נטענים מחברות ידועות גם איכותם טובה, יתרון גדול נוסף שיש שרות בארץ וכמובן אחריות, האלמנטים של הסוללות מתוצרת סמסונג והסוללות מחזיקות זמן רב טעונות ללא שימוש ובעת שימוש לא נופלות מפירמות איכותיות יותר.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 03 אפריל 2021, 18:06

ל"הנטר" אומנם יש אתר סיני - אבל זה האתר הלא ישראלי היחיד שמצאתי בו אזכור למותג הזה, מה שגורם לי לחשוב שמדובר במותג "מדבקה" - יבואן ישראלי יוצר קשר עם יצרן סיני, ומזמין ממנו כלים עם מיתוג ייחודי לאותו יבואן, אבל עם מפרט זהה למפרט הרגיל.
ממה שיצא לי לבדוק בעבר, עלות כלים של מותגים סיניים כמו deko נמוכה במידה משמעותית (מחיר הכלים נע בין חצי לשני שליש) משל מותג האנטר (בדקתי כלים לא נטענים - מלטשת אקסטרנית ופטישון, אם להיות ספציפי), כך שאם אין לחץ זמן, אני חושב שעדיין עדיף להזמין מסין ישירות, במקום דרך מתווך מקומי. פער המחיר יותר ממצדיק את הסיכון שבהעדר אחריות.
אבל חשוב להגיד לגבי כלים סיניים בכלל, נטענים בפרט - המפרט שלהם הרבה פעמים "אופטימי". יש לי מברגת אימפקט סינית שקניתי באייס, ולמרות שרשמית המומנט שלה גדול משמעותית משל מברגת אימפקט של מקיטה שחבר קנה באותו זמן, השוואה בין הכלים (הברגה של בורג דק ארוך לתוך גזע עץ קשה כלשהו שהיה לו בחצר) הראתה יתרון משמעותי למקיטה הן במהירות והן בעומק שאליו המברגה הצליחה להבריג את הבורג. יצא לי גם לראות כמה מבחנים השוואתיים לסוללות סיניות, והתברר שהנפחים המוצהרים חסרי קשר למציאות.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 03 אפריל 2021, 19:03

סביר להניח שאתה צודק לגבי ׳המדבקה׳ , אך מי שקנה מוצר סיני נטען יודע שעקב האכילס של רוב המוצרים הללו הן הסוללות, כאן מדובר על סוללות של סמסונג שהן ברמה גבוהה ,לי באופן אישי יש אותן כבר כמה שנים ללא ירידה בביצועים, חוויתי גם תקלה באחד המוצרים וקיבלתי שרות מהיר שזה יתרון נוסף, לא יודע לגבי המחירים שאתה מדבר עליהם אבל רכשתי כמה כלים בעלות של250 ₪ לכלי ללא סוללה ומטען.
אין לי כמובן קשר עסקי או חברי למוצרים הנ״ל מלבד אותו משווק שהכרתי כשרכשתי ממנו את הכלים.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 03 אפריל 2021, 21:37

גם לי יש כלי של האנטר (אקדח מסמרים חשמלי) ואני מרוצה, כך שאין לי משהו נגד המותג.
אבל מברגת 12v של deko האמורה (סתם מותג שיצא לי לקנות. לא טוען שהוא עדיף על אחרים) עולה בערך 160 ש"ח. מברגה מקבילה (פחות או יותר) של האנטר עולה 230 ש"ח. כך שנראה שהפער שציינתי תקף גם בכלים נטענים.
לגבי הסוללה - בהנחה שמאמינים שהתאים הם באמת של סמסונג, חשוב לדעת שלסמסונג יש כמה רמות של תאים - סביר להניח שבכלי זול לא מותקנים התאים מהסדרה הבכירה.
אבל עניין הסוללה הוא באמת חשוב - בשימוש פרטי לא נפוץ שמגיעים לסוף הסוללה, אז הנפח האמיתי פחות קריטי לדעתי, אבל כן חשובה היכולת לקנות סוללה חדשה בבוא היום. לפני כשנתיים קניתי סוללה חדשה למברגת המקיטה העתיקה שלי (שנקנתה עשר שנים לפני כן, והיתה דגם ישן יחסית כבר אז). אני בספק אם אמצא סוללה חליפית לאימפקט הסינית שלי בעוד כמה שנים.
avian
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־58 אורחים