חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

קרש חיתוך מעץ בוק ואגוז אפריקני

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

קרש חיתוך מעץ בוק ואגוז אפריקני

הודעהעל ידי טוני » 22 פברואר 2021, 21:39

שלום רב
אני רוצה ליצור קרש חיתוך כאמור, לפי דוגמה מאד מרשימה שראיתי באינטרנט.
היכן ניתן להשיג את העיצים הללו? רצוי באזור המרכז או הצפון.
כמו כן, אנו זקוק לחתיכות קטנות יחסית ולא כמו שמוכרים פלטות באורך של 2 מטר ומעלה.
מודה לעונים.
טוני
סופר משתמש

Re: קרש חיתוך מעץ בוק ואגוז אפריקני

הודעהעל ידי Se7eN » 23 פברואר 2021, 12:06

ראשית, מבין העצים הקשים אלו מהנפוצים ביותר, כך שכל מחסן שמוכר עצים קשים (=לא רק אורן) צפוי להחזיק אותם. לשאריות, בדרך כלל עדיף להגיע לנגר ולקבל או לקנות ממנו שאריות, מאשר "החנות" שהיא מחסן עצים, ובד"כ מוכרת רק קורות.
במחסן עצים "מי השרון" שנמצא בסגולה פ"ת, יש מכירה של שאריות קצרות לפי מלאי זמין. אולי זה גם יכול לעזור לך.

אני משער שאתה מודע לשאר הדברים שאתה צריך עבור הפרוייקט, כמו יכולת הקצעה מדויקת, הדבקה טובה וכד'.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי טוני » 24 פברואר 2021, 12:08

תודה רבה.
לגבי הקצעה, זו תהיה הפעם הראשונה שלי.
האם כדאי לי להצטייד במקצוע חשמלי ידני (לשולחני אין לי מקום) או ללכת על מקצוע מסורתי.
ראיתי באינטרנט טריק שבו במקום לקבע את הקרש עם קליבות הוא מודבק לשולחן העבודה עם דבק כלשהו שקל להסירו בתום העבודה.
מה דעתכם?
טוני
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 25 פברואר 2021, 10:29

עוד נקודה - אני מבין שבדוגמה שראית, היה שימוש בעצים הספציפים הללו. אבל אין סיבה שתגביל את עצמך לאלה. היופי של קרש חיתוך מהסוג המדובר הוא מעצם השילוב של שני סוגי עץ בגוונים שונים. תוכל לקבל את אותו אפקט כמעט מכל שילוב, בתנאי שיהיה ניגוד גוונים. כמובן שחשוב להשתמש בעץ קשה, ולא באורן וכד'.
החשיבות של ההתגמשות בסוגי העץ היא גם בגלל הקושי להשיג עץ קשה, ועוד בכמויות קטנות. בהחלט יתכן שתגיע למחסן עץ, ובשאריות יהיו רק מייפל ואגוז אמריקאי. לא תיקח? קח!

בהצלחה, ואל תשכח לצלם ולשתף.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 25 פברואר 2021, 21:01

טוני כתב:תודה רבה.
לגבי הקצעה, זו תהיה הפעם הראשונה שלי.
האם כדאי לי להצטייד במקצוע חשמלי ידני (לשולחני אין לי מקום) או ללכת על מקצוע מסורתי.
ראיתי באינטרנט טריק שבו במקום לקבע את הקרש עם קליבות הוא מודבק לשולחן העבודה עם דבק כלשהו שקל להסירו בתום העבודה.
מה דעתכם?

אני סבור שללמוד להקציע באופן ידני שווה את ההשקעה, אבל זו בהחלט השקעה לא קטנה. עם מקצוע חשמלי-ידני אני לא בטוח שאפשר להגיע לתוצאות מספיק משביעות רצון לצורך הדבקה (זה כלי שיש לי ניסיון מועט מאוד אית, לכן אני זהיר. יכול להיות שלאחרים פה יהיו תובנות שונות)
לקיבוע יש הרבה שיטות. אם השולחן יציב, אפשר כך, אפשר עם דבק חם, אפשר לכלוב/להבריג לשולחן גובלים כך שהעץ יציב, וישנם פתרונות מורכבים אפילו יותר, לשימוש לטווח ארוך.
Se7eN
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־25 אורחים