חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

לאן מתקדמים מהדיוולט?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: לאן מתקדמים מהדיוולט?

הודעהעל ידי NirS » 16 פברואר 2021, 12:21

אני אתחיל מהשורה התחתונה- המסור מומלץ עם כמה סייגים שנובעים מהדרך שבא אני עובד והכלים שאיתם אני משתמש.
המסור בנוי בצורה טובה מאוד, אומנם הוא לא cabinet saw אמיתי אלא hybrid (זה מציין את הדרך שבא גוף המסור מחובר לשולחן). אני חושב שלחובבים כמונו זה לא משפיע.
הכיול שלו היה קל ומהיר, הגדר איכותית, המנגנון שליטה בלהב (גובה + זויות) מאוד חלק, השולחן ישר בלי עיוותים המסילות יחסית ישרות (סטיה של כמה עשרות מיקרונים- חסר כל משמעות), מנוע אינדוקציה ועוד.
מבחינת הדברים הפחות טובים (או כאלה שהם מעצבנים אותי)- קניתי מסור עם עגלה, לעניות דעתי פחות מומלץ מכמה סיבות. הסיבה העקרית היא שהעגלה לא מחליקה על הלהב אלא מחליקה על השולחן, זו לא בעיה שפורסים פלטות (שלרוב אני פורס בCNC), אבל פחות נוח לחתוך איתה חתיכות קטנות. עגלה "אמיתית" הרבה יותר נוחה ובטוחה לשימוש.
דבר שני- הגימור שלו קצת גס, הפינות קצת חדות יש סימני עיבוד גסים בחלקים מסויימים. לא בעיה תיפקודית יותר אסתטית.
דבר שלישי- הלהב מונע ע"י רצועה אחת שהיא נראית לי קצת "רזה", מנהל החנות הבטיח לי שאין בעיה ושאם צריך קל להחליף את החגורה. בינתיים לא רואה בעיה באזור הזה.
דבר אחרון- השולחן צד שלו מאוד גדול ונדיב, אבל הוא פחות בשימוש אצלי. אני הייתי מעדיף את הגרסה של ה32 אינטש במקום.
השימוש בו קל ונוח, הוא יכול לחתוך אלון 2 צול בקלות (אבל החיתוך צריך להתבצע בצורה איטית, בכל זאת זה לא מנוע של 5 כ"ס).

סך הכל המסור טוב, שקט ומדויק. אם הייתי צריך לקנות כזה מסור שוב- הייתי רוכש את הגרסה של ה3 כ"ס (היבואן לא מביא לארץ אלא בהזמנה מיוחדת), בלי עגלה ועם שולחן קצר.
מי שרוצה להתרשם מהמסור מוזמן אליי (אזור חדרה).
ניר
NirS
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 16 פברואר 2021, 12:33

Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 16 פברואר 2021, 12:54

Edi כתב:ניקו, ראה מאפיינים, הלהב יכול להגיע עד 40 מע' בלבד.

דיברתי עם אבירם כדי לבדוק, הוא אומר שזו טעות ואפשר להטות ל-45 מעלות
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי ניקו » 16 פברואר 2021, 13:27

תודה רבה ניר וגם Se7en,
יש פער מחירים משמעותי בין ההרוויז שמוכרים בבר-גל לבין המסור של אבירם, ואני תוהה (לאור ההערות של ניר וההבהרה של Se7en) אם דווקא המסור של אבירם לא עדיף מבחינת עלות-תועלת. אם יש מישהו בפורום שעובד עם המסור הזה, זה הזמן לחלוק רשמים.
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי NirS » 16 פברואר 2021, 13:32

אני חושב שה-Harvey יותר איכותי (התרשמות שלי בלבד). ראיתי את שניהם, ופחות התרשמתי ממה שאבירם מוכר.
NirS
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־56 אורחים