חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מגדל למידה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מגדל למידה

הודעהעל ידי rondadon » 14 פברואר 2021, 16:01

כבר הכנתי אחד בעבר לבת הבכורה, אבל בזמן שבין הדירה הקודמת לבית הנוכחי, גרנו אצל ההורים שלה והמגדל מצא את עצמו בחוץ חוטף גשם ושמש במשך מעל שנה, אז הוא אומנם שרד איכשהו, אבל תרמנו אותו למי שרצה להשקיע קצת בשיפוץ שלו, ואני מצאתי תירוץ לנשום עוד קצת נסורת (דרך מסיכה כמובן :)).

אז הבת הקטנה כבר הגיעה לגיל שגם היא צריכה מגדל כזה. מצאתי את המודל הישן במחשב, ועבדתי לפיו (טעות, הסבר בהמשך).
מבחינת חומרים, היה לי את הכל משאריות קודמות (סה"כ צריך כשליש לוח סנדוויץ'), אז התחלתי לחתוך. שקלתי הפעם לצלם את כל התהליך ולערוך אחר כך, ואפילו התחלתי לעשות את זה, אבל בשלב מסוים הרגשתי שזה דורש ממני יותר מידי זמן ויותר מפריע מאשר הכל, אז ויתרתי, אבל יחד עם זאת, מההקלטות של הניסורים לפחות, מצאתי נחמה שכנראה שאני פחות מפריע לשכנים ממנה שאני חושב :D מתוך שעה וקצת צילום, חתכתי רק את הניסורים בפועל, זה הצטמצם לכדי מס' דקות בודדות, כל השאר זה הכנות, כיוונים, שאיבת נסורת שהצטברה בין החיתוכים וכו'.

התחלתי בדיוק לפני הסגר, סיימתי אחריו...
מה ששכחתי, ופה הטעות הראשונה, זה את הבעיה שהייתה לי גם במגדל הקודם, שבעצם המשטחים העליונים (ה"שולחן") נמצאים בין הלוחות של הצדדים, מה שיוצר מעט מדרגה בחיבור (לא משנה כמה ישר ניסיתי לתפוס את זה עם קליבות). בדיעבד - היה עדיף לתכנן מחדש ולדאוג שהמשטחים האלו יהיו ברוחב המגדל והצדדים יתחברו מתחת.
טעות נוספת - התעצלתי לסגור את החורים של הברגים עם דיבלים מעץ והשתמשתי בשפכטל בשביל זה - אפילו שהיה נראה טוב לפני הצבע, כנראה שעם אידוי המים מהצבע, זה גרם לזה לשקוע עוד קצת, ואז רואים את הנקודות של הברגים.
ניסיתי הפעם לעשות שפכטל על כל הלוח בשביל לקבל גימור חלק. לא עבד כל כך טוב, אולי השפכטל לא היה מתאים (השתמשתי במה שהיה לי במחסן, פרופילה לקיר חיצוני), אבל חלק זה לא יצא (הרגיש חלק אחרי השיוף, אחרי הצבע פחות).
צביעה עם שאבי שיק כחול שהיה לי מעבודה קודמת (2 שכבות, שיוף ידני עדין עם 240 אחרי כל שכבה) ומעל זה 3 שכבות (שיוף 240 בינהן) ורנית פוליארטנית (זה שולחן שהולך לעבור הרבה התעללות, אוכל, מים...).

אבל עם כל הטעויות הנ"ל, הקטנטונת מרוצה, ואני הפקתי עוד לקחים לפעמים הבאות...
קבצים מצורפים
Drawing Learning Tower.JPG
IMG_20210101_120750.jpg
WhatsApp Image 2021-02-08 at 21.10.20.jpeg
rondadon
סופר משתמש

Re: מגדל למידה

הודעהעל ידי ניקו » 14 פברואר 2021, 16:42

עיצוב אלגנטי ועבודה מדויקת. שאפו!
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי atzmonster » 15 פברואר 2021, 00:05

זה נראה נהדר
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 15 פברואר 2021, 11:22

אדון דדון, העפת לי את המח. איזה תכנון אלגנטי (כן, אני יודע שזה כבר נאמר)! השילוב של פשטות הבניה, עם האפשרות להסב את המגדל לשולחן וכסא.

סחטיין.

אגב - האם יש נעילה של שני החלקים ביחד כשעסק במצב "מגדל"? ואיך?
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 15 פברואר 2021, 12:38

רב תודות

ההשראה לתצורה הזו נלקחה ממשהו שראיתי ברשת לפני כמה שנים שהכנתי את הראשון, לא זוכר מאיפה לצערי, ואז לקחתי את העיקרון של ה''מתקפל'' ועשיתי לו עיצוב בסיסי משלי.

לגבי הנעילה, אפשר להוסיף כזו בקלות, מרגיש לי מיותר מכיוון שכשאר זה פתוח, זה צמוד לשיש של המטבח, והקיפול הוא לכיוון השיש, אז אין לזה אפשרות להתקפל שהילדה בפנים.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 16 פברואר 2021, 08:10

יפה מאוד!
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 17 פברואר 2021, 01:28

יפה מאוד. אעתיק בשמחה!
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי vanvan » 28 פברואר 2021, 00:48

היי,
יפה מאוד!
איך המדרגה/מושב מתחבר/ת למגדל?
יש מצב שאתה שולח עוד כמה תמונות של אזור הצירים לקיפול והמושב?

תודה
vanvan

הודעהעל ידי rondadon » 01 מרץ 2021, 20:26

המדרגה/מושב מחוברת עם 3 ברגים מכל צד ודבק, מניסיון מהמגדל הקודם - דיי והותר למשקל של הילדים שזה מיועד להם.

לגבי הצירים, הפעם עשיתי הכי פשוט - חיבור כל ציר עם ברגים וזהו. במגדל הקודם עשיתי פינוי עם רוטר כדי שהציר יהיה שקוע, ואז הרווח במצב שולחן יהיה קטן יותר, הפעם התעצלתי :)תמונהתמונה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־73 אורחים