חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מחרטה ידנית לעץ

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

מחרטה ידנית לעץ

הודעהעל ידי alm123 » 02 דצמבר 2020, 09:54

שלום,
לאחרונה אני מתעניין ורוצה לקנות מחרטה ידנית לעץ, אך אני לא מבין הרבה בנושא - מחירים, יכולות של מכונות, חברות וכו'.
אשמח אם מישהו מכם יודע משהו ובעל ניסיון בנושא ימליץ לי על חברה מסויימת או על סוג מסויים של מכונות - זה לא חייב להיות משהו מקצועי, רק משהו שאפשר לעבוד איתו, בתור התחלה..
תודה!
alm123

Re: מחרטה ידנית לעץ

הודעהעל ידי Se7eN » 02 דצמבר 2020, 17:26

מה הכוונה ידנית?
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי alm123 » 02 דצמבר 2020, 22:23

הכוונה היא שהמכונה תופסת את העץ ומסובבת אותו ואז אתה חורט בו עם סכין מיוחד..
alm123

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 דצמבר 2020, 13:52

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך לאור איך שאתה מתאר את עצמך ואת צרכיך, לך למספר מפגשי חריטה אצל מי שמלמד.
אתה לא מכיר אפילו את המינחים הבסיסיים בתחום. ככל שתתחיל עם ציוד מצ'וקמק יותר, כך תחווה עוגמת נפש גדולה יותר.
ציוד נלווה למחרטה יגיע לפי כמה מעלות מחרטה. מפסלות ותפסניות וציוד נוסף (לא הכרחי בהתחלה) עולים כסף רב אלא אם אתה יודע להכין בעצמך חלק מן הנדרש.
מצא סדנא ללימודי חריטה, תתרשם, תתנסה, אולי לא מתאים לך, שם ידריכו אותך לגבי סוגי המחרטות, מותגים וציוד נלווה.
דבר אחרון, במידה והתחום ימצא חן בעיניך, תתכונן להוצאות כספיות לא מבוטלות ובמקביל להנעה רבה עד ממכרת.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 03 דצמבר 2020, 14:48

מה שאתה מתאר זו מחרטה טיפוסית לעץ.
אני ממליץ על הכלים של פרנהייט קרמיק - לא ראיתי להם תחרות ביחס של עלות/תועלת. אם אינני טועה יש לו מחרטה בסיסית בעלות של 1500 ש"ח.
בשביל להתחיל לחרוט, אתה לא צריך יותר מהמחרטה עצמה + סט בסיסי של מפסלות + ציוד מגן, יש על זה הרבה חומר פה בפורום. בשביל להמשיך, ישנם הרבה אביזרים נוספים כמו שאלכס ציין שאולי תרצה לרכוש.
בשביל ללמוד לחרוט, אתה יכול באמת לחפש מקום מסודר שמלמד, או כמו חובבים רבים, ללמוד מהרשת. אם אתה עושה זאת, ממליץ מאוד לצפות קודם כל בסרטונים על בטיחות, כי זה אחד מכלי העבודה המסוכנים שיש.
אחרי שהבנת את אתגרי הבטיחות, להתחיל ללמוד על שימוש נכון בכלים שרכשת, ורק אז להתחיל.
אם אתה רוצה שיעור מבוא (ללא עלות כמובן) אתה מוזמן לקפוץ אלי - איזור ירושלים - דבר איתי קודם בפרטי.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי alm123 » 03 דצמבר 2020, 20:51

אוקיי, תודה רבה לעונים, אקח זאת לתשומת ליבי.
alm123

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־22 אורחים