חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

סוללות מקיטה 18 וולט

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

סוללות מקיטה 18 וולט

הודעהעל ידי לחיים1 » 04 אוקטובר 2020, 19:13

הי, משהו נתקל בבעיה של סוללות חדשות (תואמות מקיטה) שלא נטענות עד הסוף. ניסיתי גם עם מטען מקורי וגם עם תואם.
לחיים1
סופר משתמש

Re: סוללות מקיטה 18 וולט

הודעהעל ידי avian » 04 אוקטובר 2020, 21:07

כנראה סוללה לא תקינה. אחד הסיכונים ברכישת סוללה חליפית.
לדעתי מדובר בסיכון סביר, אם דואגים לרכוש בזהירות (קריאת ביקורות, מוכר וותיק) בגלל הפרש המחיר.
אם היא חדשה, צור קשר עם המוכר ונסה להשיג החלפה.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי לחיים1 » 05 אוקטובר 2020, 01:35

כן, אני אנסה. זו לא תופעה נדירה על פי מה שאני קורא ובפרט בארה"ב וגם פה אצל חבר שלי.
יש בעיה עם מטענים ישנים כשצריך להטעין סוללות מעל 5 מא"ש ומעלה.
אגב בסולות מקיטה 10.8 וולט שיש לי הרבה מהם זה בוודאות לא קורה
לחיים1
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 05 אוקטובר 2020, 13:56

נתקלתי, בהקשרים אחרים, באמירות על מגבלת נפח הסוללה שמטען נתון יכול לטעון. אני לא יכול להגיד שהבנתי את הסיבה - ברמת התאוריה לא אמור להיות אכפת למטען מה נפח הסוללה, אבל כנראה שיש אלמנטים מהמציאות שלא כלולים בתאוריה...
בכל מקרה, אם הסוללה שלך גדולה בהרבה מהמקורית, זו יכולה להיות הסיבה.
אבל אולי לא הבנתי נכון את הגדרתך ל"לא נטענת עד הסוף" - זמן העבודה קצר מהצפוי, או שהיא לא נטענת לרמה שמאפשרת הפעלת המכשיר?
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי לחיים1 » 10 אוקטובר 2020, 02:19

כוונתי ל "לא נטענת עד הסוף" היא למעשה משנית היות ומיד כשמטעינים את הסוללה הזו המטען לא מתנהג כרגיל. נדלקים כל הנורות כלומר ירוק ואדום גם יחד ולסרוגין והמטען לא נכנס לפעולת טעינה נורמאלית אך בכל זאת למזלי הוא מטעין. הפעולה לא מסתיימת בנורית ירוקה כמו בכל טעינה נורמאלית אלא כאילו לא מסתיימת והסוללה בעצם טעונה, אך עושה רושם שלא עד הסוף וזאת לפי משך העבודה שאפשר לעבוד איתה.
ולפי דיברי חברי שכבר נתקל בעניין הזה דיי מיזמן (עם סוללות לא מקוריות שהגיעו דפוקות) הספק הסוללה יורד מאד מטעינה לטעינה!
בקצור להבנתי מי שרוצה לקנות סוללות תחליפיות (בערך שליש מחיר ממקורית) צריך לסכם עם הסוחר שבאם הסוללה דפוקה הוא ישפה אותו ו/או לחילופין ישלח סוללה חדשה.
חג שמח
לחיים1
סופר משתמש

הודעהעל ידי עמית » 12 אוקטובר 2020, 20:37

גם אני נתקלתי בבעיות דומות מכאלה שהבאתי מארה"ב .יש אתר בשם זיפי שם קניתי כאלה שאני מרוצה מהם יותר. גם מטען קניתי דרך שם ונראה בינתיים מצוין
עמית
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: avian, Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־57 אורחים