חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בנית סדנא מפנל מבודד

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: בנית סדנא מפנל מבודד

הודעהעל ידי itzikdiy » 16 ספטמבר 2020, 21:26

אפשר לבנות "דק". במקרה של המחסן בנינו מסגרת מתכת מפולסת ועליה לוחות אורן..
מדה מתפלסת היא לשימוש פנימי, אבל בסופו של דבר ההגדרה של פנימי לדעתי עונה על הסדנה שלך כי זה מקום סגור.. בכל מקרה מדה מתפלסת מוגבלת בגובה עד כ2 ס"מ והיא יקרה ותצטרך לדעתי הרבה חומר.
עדיף יישור עם בטון, אפשר לשים מסביב לוחות עץ תוחמים מפולסים ובעזרתם ליישר, או "דק" כמו שהצעת.

תמונהתמונה

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי haranza » 16 ספטמבר 2020, 22:27

מנצל את השרשור גם בשבילי אם אפשר. אני מתכנן בחודשים הקרובים לבנות סדנא בחצר מפנל מבודד. ראיתי שהציעו לפותח השרשור להרחיב את המקום, כמובן שכל המרבה הרי זה משובח אבל אשמח לדעת מה הגודל האידיאלי מבחינתכם לסדנא? כמו-כן, מה הגובה המינימלי שיהיה נוח לעבוד איתו? 2.6 או יותר? האם יש עניין של ניצול חומר בפלטות של הפאנל כמו בעץ ואז יש גובה אחר שמנצל את החומר טוב יותר?
תודה
haranza
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 17 ספטמבר 2020, 01:19

מבחינת גובה לדעתי 2.6 זה נהדר. מבחינת גודל, זו פונקציה של המכשור שתכניס לשם (הווה ועתיד), של כמות החומר שאתה מאחסן, ושל גודל הפרוייקטים שאתה עובד עליהם. לכן אין פה תשובה מהו גודל אידיאלי. בהנחה שיש גם מגבלות (מקום בחצר, תקציב וכו') גודל אידיאלי עבורך יהיה כזה שמתאים לצרכים היום + צפי עתידי (כמובן - שאלה מורכבת...) לפי שלושת הפרמטרים שציינתי. בהצלחה!
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי e-r-a-n » 17 ספטמבר 2020, 09:03

מה העלויות לפנל מבודד כזה בערך? וכמה הוא מסנן רעש כלפי חוץ?
אני תוהה כמה זה נוראי לעבוד בחלל פתוח בגינה, כלפי שכנים מהבחינה הזו.
e-r-a-n
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 17 ספטמבר 2020, 13:00

haranza כתב:מה הגובה המינימלי שיהיה נוח לעבוד איתו? 2.6 או יותר?

"גובה מינימלי"? אני עובד במרתף בגובה 2.20. מניח שהייתי מסתדר גם עם 2. העיקר שלא חוטפים מכה בראש. כמובן שכמה שיותר גבוה (ויותר שטח) יותר נח. אפשר להעמיד קרשים ארוכים יותר וכד'. אבל אני לא רואה איזשהו מינימום משמעותי מלבד הראש ותנועות ידים חופשיות (כמובן פלוס גוף תאורה וכד').
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 17 ספטמבר 2020, 13:27

lyuv כתב:"גובה מינימלי"? אני עובד במרתף בגובה 2.20. מניח שהייתי מסתדר גם עם 2. העיקר שלא חוטפים מכה בראש. כמובן שכמה שיותר גבוה (ויותר שטח) יותר נח. אפשר להעמיד קרשים ארוכים יותר וכד'. אבל אני לא רואה איזשהו מינימום משמעותי מלבד הראש ותנועות ידים חופשיות (כמובן פלוס גוף תאורה וכד').

לוחות מגיעים במידה 2.4, לכן אם עובדים איתם, תקרה שמסוגלת לאחסן לוח עומד עדיפה.
בנוסף אפשר לנצל את החללים מעל גובה הראש לאחסון, יש הרבה שיטות יצירתיות לנצל את המרחב הזה. אם מתקינים תאורה ו/או אוורור, אני מציע לפחות 2.4
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Israelgrn4 » 17 ספטמבר 2020, 22:59

ערב טוב
הערה למדה מתפלסת.
הבדלי גובה שאפשר להתגבר עליהם בביצוע פילוס עם החומר הזה הוא במקסימום
עד 4 ס"מ.
המדה הזו מתאימה גם לפנים וגם לחוץ.
אבל בעיקר היא משמשת כבסיס לעבודות ריצוף .
סליחה אם לא ציינתי זאת בברור .
Israelgrn4
סופר משתמש

הודעהעל ידי tomy669 » 17 ספטמבר 2020, 23:50

itzikdiy כתב:אפשר לבנות "דק". במקרה של המחסן בנינו מסגרת מתכת מפולסת ועליה לוחות אורן..
מדה מתפלסת היא לשימוש פנימי, אבל בסופו של דבר ההגדרה של פנימי לדעתי עונה על הסדנה שלך כי זה מקום סגור.. בכל מקרה מדה מתפלסת מוגבלת בגובה עד כ2 ס"מ והיא יקרה ותצטרך לדעתי הרבה חומר.
עדיף יישור עם בטון, אפשר לשים מסביב לוחות עץ תוחמים מפולסים ובעזרתם ליישר, או "דק" כמו שהצעת.

תמונהתמונה

שלום איציק.
אשמח לדעת מה גודל המחסן ומה הייתה עלות הבניה שלו.
תודה מראש.
tomy669
משתמש ותיק

הודעהעל ידי itzikdiy » 18 ספטמבר 2020, 18:54

2.5 על 3... עלויות אצטרך לברר עם אבא שלי. מה שבטוח שפעם קניתי בהרבה יותר והופתעתי מהמחיר שהוא קנה.. משהו בפ"ת...

רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי bazil1 » 21 ספטמבר 2020, 10:14

אהלן, מספר נקודות.
לדעתי המבנה יחזיק את עצמו ללא בעיה,(תמיד עדיף להתייעץ עם בעל מקצוע רלוונטי) במידה ויש לך אפשרות, קונסטרוקציית מתכת תהיה פתרון נהדר.
פילוס,פילוס,פילוס. תשקיע אפילו בחגורת בטון קטנה בהיקף, כשמסילות ישבו בצורה נכונה האיטום יהיה פשוט יותר (וצריך לאטום עם רולקות).
אין שום בעיה לתלות על הפנלים בהצפה של שניים שלושה ס"מ פלטה בהדבקה (פלטה מלאה של אורן קרוליינה/בירץ 18), את הפלטה גם אפשר ועדיף לעגן עם ברגים עוברים.
אין שום בעיה לחתוך עם גיג'סו, דיסק, מסור חרב וכו.. אין רלוונטיות לנראות החיתוך, בלאו הכי סוגרים עם תעלות u את הלמטה והלמעלה של הפלטה כך שיש המון מקום לטעויות.
ממליץ לעשות תקרה של 320 ו280, שיפוע אחד וניצול מקסימלי של חומר, בניגוד למה שנכתב פלטה מגיע ב6 מטר (עולה בין 55-60 למטר) ממליץ להשתמש בפלטה חלקה ולא מחורצת.
דבר אחרון, הייתי הולך על מסילת רימון(דלת הזזה) כנפיים במפתחים ששרטטת לא יחזיקו לאורך זמן.
דבר אחרון באמת באמת. תבנה גודל מקסימלי מבחינתך, מה שלא תבנה היום לא תבנה גם מחר...
בהצלחה!
bazil1

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־69 אורחים