חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הפורום הזה הולך ונעלם

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי Se7eN » 09 יולי 2020, 20:55

הפורום לא נועד לאנשי מקצוע, הוא נועד לאנשים שנמצאים בו. בעלי מקצוע כמו חובבים מוזמנים כולם לקחת חלק, בדגש על שיתוף ועזרה הדדית.

הפורום כן מקבל בברכה חברים חדשים, אם זה לשאלות, ואם זה להצגת תוצרים, שיתוף, דיון וכל תוכן רלוונטי. לא צריך לכתוב הרבה הודעות כדי לצבור ותק, כן צריך לתרום היכן שרלוונטי. אם מישהו שואל שאלה שיש לך תשובה עליה, הוא (ואחרים) ישמחו לשמוע. אם תרצה לשתף בתוצרים שלך, גם זה יתקבל בברכה.

אבל

אתה מתלונן על סגנון תגובה שהופנה כלפיך, אבל כנראה לא שם לב איך אתה מתבטא כלפי אחרים. אתה אומר שהפנמת את הביקורת המוצדקת שהועברה עליך, ואם אכן כך, בלי ציניות, אני חושב שטוב תעשה אם תמחק את החשבון שלך ותיצור אחד חדש, בשביל התחלה חדשה. השם, התמונה ובעיקר התוכן שאתה כותב (עד כה) הוא פרובוקטיבי וממש לא רצוי כאן, לפחות עבורי. גישה מתנשאת ומזלזלת לא מתקבלת כאן בברכה. מציע לך לפתוח דף חדש איתי ועם כל באי הפורום, ובעיקר לחשוב פעמיים איך היית מרגיש אם הטקסט שאתה כותב למישהו אחר, היה נכתב אליך.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Edi » 09 יולי 2020, 23:52

“קבלתי גם הערה כמו "מה מיקצוען כמוך מחפש כאן" או משהוא דומה. עניתי שאני כמובן לא מיקצוען ואני אומר עכשיו שהלוואי והיו בפורום חברים בעלי מיקצוע.”

תראה מה זה, קיבלתי רושם שאתה לפחות ברמה של פול סלרס,
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 12 יולי 2020, 06:17

אעיר עוד הערה,
במשך 5 שנים הייתי פותח את הפורום עם הקפה של הבוקר.
בהמשך עליתי רמה ורוב הדיונים פה כבר לא מעניינים אותי (למשל כלים לחשמל אמריקאי בישראל - נתח נכבד מההודעות פה משום מה), ועכשיו אני מתעדכן פה פעם בשבוע כדי לראות את העבודות והתגובות של המקצוענים האמיתיים שיש פה.
אם הייתי צעיר מדור הz, לא הייתי נכנס לפה מלכתחילה, זה נראה ישן, ורוב החברים פה דנים על בניית רהיטים וצעצועים לנכדים.
לרוב האנשים פורום כזה יכול להיות מוקד משיכה לתקופה מוגבלת, והפורום פה לא מדבר בשפה צעירה מספיק כדי למשוך משתמשים חדשים שרגילים לרמת גירוי הרבה יותר דינאמית.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי nirly » 15 יולי 2020, 19:37

כחבר ותיק ולא פעיל במיוחד (זמן, עצלנות) ולצערי גם נגרות רק מידי פעם, אני מאוד אוהב את הפורום וחושב שניתן להחיות אותו. הצעות:

1.אתגרים - פעם בחודש חודשים מפרסמים אתגר שבסופו כל משתמש שרוצה מציג אותו ואחרים מביעים את דעתם.
א. אתגר יצירה - לדוגמה : בנה קופסת תכשיטים
ב. אתגר תכנון - לדוגמא: תכנן כסא נדנדה (מאפשר ביצוע בשעות הלילה ללא רעש ויעזור לחברים אחרים)
ג. אתגר פתרון בעיה - לקחת בעייה שחוזרת על עצמה בפורום ולהציע פתרונות
ד. אתגר הטיפים

2. ניקוד ותגמול - לדוגמא: הניקוד יאפשר לקבל הנחה יותר טובת מאחרים או פרסים
א. מי שמפרסם עבודה זוכה בלניקוד מסויים
ב. מי שפותר בעייה (מי ששאל מאשר שזה פתר לו את הבעיה) זוכה בניקוד

3. שיפור טכנולוגי
א. יכולת תפעול קלה מהסלולרי
ב. חיוב לשימוש רב בתמונות, סרטונים, סקיצות, שרטוטים
ג. אפשרות לתגובה מהיר הקלה דוגמת LIKE, אולי אפילו לפתח שפת איקונים המתאימה לתחומינו
ד. שינוי הגרפיקה שתתאים להיום (אפילו לכתוב את זה שיראה מסודר היה קשה)
ה. יצירת מנגנונים התמאימים לאתר, לדוגמא: מנגנון להצגת שלבי עבודה

4. יצירת קשר עם חברות מסחריות / חנויות - אני יודע שיש הרבה נסיונות כאלו
א. יצירת כדאיות להיות חבר בפורום- הנחות, הדרכות,מוצרים בלעדיים
ב. הכנסת פרסומות -למימון הנקודות (מסעיף 2), ומימון תחזוקת האתר

5. יצירת גאוות יחידה
א. כרטיס חבר (יתן את ההנחות מסעיף קודם)
ב. הדפסת חולצת האתר

אני יודע שכתבתי הרבה ואני עושה מעט ( יועץ :D ) אבל הלוואי שמישהו כן ירתם לאתגר.
nirly
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 15 יולי 2020, 21:41

וויי, כל-כך הרבה תובנות ורעיונות טובים עלו בפוסט הזה, ובשרשור בכלל!
חברים צעירים/אנשי-מחשבים/אנשים יצירתיים/חובבים ומקצוענים - קחו בבקשה את לפיד הפורום הלאה, הפעם לא כיועצים אלא בעשייה ממש, ותבואו על הברכה.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי yehuday » 16 יולי 2020, 09:59

נראה לי שלהחליף פלטפורמה ייתן מענה להרבה מהצרכים שעלו כאן

בלינק הזה יש הצעות להמון פלטפורמות חינמיות שמזכירות בסגנון את stack overflow הפופולרי.
https://meta.stackexchange.com/question ... le-qa-site

אם יש כאן מישהו שמבין באירוח אתרים, שווה לשקול לשדרג לאחד מאלה.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
yehuday
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 16 יולי 2020, 14:04

yehuday כתב:נראה לי שלהחליף פלטפורמה ייתן מענה להרבה מהצרכים שעלו כאן
בלינק הזה יש הצעות להמון פלטפורמות חינמיות שמזכירות בסגנון את stack overflow הפופולרי.
Sent from my MI 6 using Tapatalk

אני מסכים. כתבתי על כך בתגובה שלי.
אני לא בעל מקצוע אבל עם ניסיון מה בכתיבת תוכנה, בניית אתרים פרטיים וכדומה. אם יש בעל מקצוע שיכול להוביל שדרוג אני מוכן לעזור.
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 16 יולי 2020, 14:10

עלו פה כבר כמה הערות (גם אני התייחסתי בעבר) שמבטאות חוסר נוחות מהסגנון העיצובי והמילולי של המשתמש הערום.
כיוון שלא נראה זהוא מפנים, אני חושב שמנהלי הפורום צריכים להתערב.
oferyuval
סופר משתמש

Re: הפורום הזה הולך ונעלם- נשתדל להמשיך ולהתקיים

הודעהעל ידי zigi » 16 יולי 2020, 22:58

לאחר שעברתי על תגובותיהם של החברים כאן בפורום, נראה לי שרוב הנוכחים מעוניינים בצורה כזאת או אחרת להמשיך בפעילות . בתקווה שנסיים את הבעיות עם הווירוס הפוקד את המדינה, ננסה לארגן מפגש עם מרב החברים, נשב ונערוך סיעור מוחות כדי להזרים מחדש את פעילות הפורום לטובת והנאת החברים.
סמל אישי של המשתמש
zigi
מנהל פורום

הודעהעל ידי eran. » 17 יולי 2020, 22:49

דעתי:

1. לא חושב שפלטפורמות שונות כמו וואטסאפ, פינטרסט וכו' הם תחליף לפורום. יש לפורומים מקום משלהם לדיונים רבים שמתנהלים במקביל. גם מחוץ לעולם הנגרות פורומים ממשיכים לפרוח במקביל לפלטפורמות האחרות
2. ממליץ למנהלי הפורום לנסות לאפיין איפה הפער בין המצב עכשיו לרצוי. האם לא מגיעים מספיק אנשים חדשים לפורום? האם האנשים שמגיעים הם לא הקהל הנכון (באחת התגובות למעלה צויין יותר מדי תוכן מסחרי)? האם האנשים החדשים לא ממשיכים לפרסם לאחר פעילות התחלתית (כלומר אין המשכיות ולכן אין צמיחה)? האם האנשים הותיקים מפרסמים פחות (כלומר דעיכה)? מתוך כך אולי יהיה אפשר לחשוב על פתרונות
3. רענון האתר - מעבר לעיצוב (שלא הכרחי בעיני למרות שאכן נראה קצת מיושן), יש קטגוריות למעלה כמו מאמרים, עסקים, ועוד ועוד שנראים לא רלוונטיים. כדאי לרענן ולחשוב איך נכון לנהל את התוכן הזה באתר כדי שתהיה לו רלוונטיות, וגם כדי שהאתר לא יכול חלקים מיותרים
4. פורומי משנה - מסכים שפורום אוף טופיק יכול להוסיף עוד נקודת חיבור לקהילה. בנוסף אפשר לאסוף נושאים שחוזרים על עצמם ולהקים שרשור ייעודי לנושא - אתן דוגמה רלוונטית (אולי רק) עבורי, הייתי שמח לפוסט שמסביר מהם סוגי העץ שניתן לקנות בארץ... בעצם אקח את עצת יאיר וכבר אפתח על זה שרשור. ממליץ ל"נעוץ" בראש הפורום כמה כאלו שיש להם ערך כללי או שחוזרים על עצמם, ורק יש נפח משמעותי סביב נושא לפתוח לו פורום משנה (קניית כלים אמריקאיים באמת ככ נפוץ? או אולי פשוט פורום משנה "קנייה ומכירה").
5. בין יתר הפוסטים הנעוצים (בראשי או באוף טופיק) ממליץ שיהיה גם שרשור "הצעות לשיפור" ושרשור "בעיות טכניות באתר". לפחות בפורומים אחרים שאני חבר בהם ברגע שאלו הוספו נמצא להם שימוש

מערכת פורומים אחרת - הייתי עוזר אם הייתי יודע איך :)
6. מסכים שיש ערך להוספת אפשרות ל"אהבתי" (like) לפוסט. כך אפשר להראות התלהבות בלי הוספת תגובה בלי כמעט תוכן. גם יכול לבטא בעזרת כפתור כזה "מסכים" לתגובות. או אפילו "עזרת לי" גם אם השרשור ישן מאוד ולא באמת מצדיק להוציא מהאוב רק כדי להגיד תודה.
7. יש דרך למשוך תשומת לב של משתמש מסויים? אם יש לא הצלחתי למצוא. בכל מקרה בפורומים אחרים ניתן לכתוב @ ואז שם המשתמש והוא יקבל התראה שפנו אליו בתגובה מסויימת. במידה ועוברים למערכת אחרת חושב שזה פ'יצר שימושי
eran.

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־59 אורחים