חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הפורום הזה הולך ונעלם

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי meni15 » 07 יולי 2020, 13:41

אמנם אני לא כותב כמעט וגם לא מעלה עבודות מכיון שהעיסוק שלי כבר הרבה שנים הוא חוגים ושיעורי נגרות בבתי ספר, הנגר הולך יחף ואין לי זמן לעשות דברים שהייתי רוצה (למרות שיש לי סדנאות מאובזרות היטב ב"ה).
הרבה הרבה שנים אני מסתכל בפורום ואף הייתי במפגש אחד. גם אני פותח את הבוקר עם הפורום.
יש פה משהו מאד מיוחד שחבל שיעלם.
גם אני אשמח מאד אם אלכס יחזור לפורום!

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
meni15
משתמש ותיק

הודעהעל ידי לחיים1 » 07 יולי 2020, 21:40

Doron כתב:לא, לא, לא, לא, לא ועוד פעם לא
13 שנה, כל בוקר (אני ממשכימי הקום) אני מתיישב מול המחשב
דבר ראשון בודק מיילים
דבר שני נגרות.קום
אז נכון, לא תמיד מעניין
אז נכון, שאלות שחוזרות על עצמן ולפעמים זה מעצבן
גם אני לא אוהב פייסבוק - לא מסוגל לקרוא טקסט ארוך בטלפון - רק מחשב
אפשר לשפר, אפשר לשנות, אפשר הכל...
רק אנא - אל תיקחו לי את הבית

הי דורון, סתם לידיעה.. קבוצות whats up קוראים במחשב וגם פייס בוק ממש כמו נגרות. קום
לחיים1
סופר משתמש

הודעהעל ידי U.Gin » 08 יולי 2020, 00:05

נהנה כבר כמה שנים טובות מקריאה של התגובות באתר, מהיצרתיות של המשתתפים והטיפים המצויינים.
אני חושב שהפשטות של הפורום היא גם היתרון הגדול שלו.
תומך ומקווה כי האתר ימשיך לפעול.
הזדמנות להודות ולחזק את אלו המנהלים ומתחזקים את הפורום.
שכויח.

אורי
U.Gin
משתמש ותיק

הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי oferyuval » 08 יולי 2020, 09:36

אני צופה בפורום אחת לכמה ימים (אני לא מרבה לכתוב כי אני לא מנגר. יותר Handyman לעצמי) ואכן יש תחושה של דעיכה.
אני לא חושב זה כורח המציאות, אם יש נכונות לעשות משהו בנושא.

פייסבוק זה כמו שאנו יודעים פלנטה אחרת. אגב גם כאן לא חסרים תגובות מהסוג
Yair Feldmann כתב: "וואללה. שאפו. איזה יופי"
.
פייסבוק זו פלטפורמה שאני משתמש אבל ממש לא אוהב. אני לא חושב שהפורום הזה רוצה להיות פייסבוק אלא יותר פורום מקצועי למתחילים ומתקדמים.
פורומים מקצועיים ממשיכים להתקיים, כמו למשל Stackoverflow (https://he.wikipedia.org/wiki/Stack_Overflow) עם 50 מליון מבקרים ביום, בו אני משתמש על בסיס יומי.

אחד הדברים שאפשר ולדעתי צריך לעשות זה לחדש את האתר כמו שכתב 7:
Se7eN כתב:. אני חושב שרענון עיצובי וטכני של המערכת עשוי לסייע בתחושות שזו פלטפורמה שפניה לעתיד ולא רק לעבר

טכנולוגיה עדכנית יותר זה לא רק מראה רענן ומזמין יותר, נושא חשוב בפני עצמו, אלא גם נוחיות וקלות שימוש (אפילו דברים בסיסיים כמו שיתוף תמונות וקישורים שכאן קשה), הוספת תיוג (קטגוריות) לכל שאלה מה שמאד מקל על חיפוש ואיתור תכנים מהעבר, אפשרות קלה לשיתוף תכנים עם פלטפורמות אחרות (פייסבוק, אינסטגרם, ווטסאפ ועוד), אפשרות ל up-vote או down-vote על כל שאלה / תשובה כדי לסווג אותן עפ"י איכותן, שימוש קל ב Mobile (כמו רבים כאן לא אוהב לצרוך תכנים בטלפון אבל משתמש כבד בטאבלט) ועוד.

שיח מתנשא, פוגעני לא נעים שמרחיק משמשים בכלל וחדשים בפרט קורה הרבה גם ב Stackoverflow ופוגע בהם. הם נלחמים בזה על ידי מדיניות ברורה (שנאכפת) לגבי מה שואלים ואיך שואלים, אבל גם כללי התנהגות שאחד החושבים שבהם זה Be kind.
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי Israelgrn4 » 08 יולי 2020, 15:50

צהרים טובים
לא בטוח שכצעקתה היא. אני לא ותיק. אבל רואה שהפורום צבעוני מאד בשנה האחרונה.
אני לא מסתדר בקלות עם הטכנולוגיות הללו.
אבל אם מישהו היה יכול לעשות חתך השוואתי בין שלושת החודשים האחרונים לבין אותם חודשים משנה שעברה. זה היה יכול
לתת לנו תמונה יותר נכונה.
אני מברך את כל העוסקים באמונה בפורום הזה, ומחזק את ידם.
Israelgrn4
סופר משתמש

הודעהעל ידי יאירכ » 08 יולי 2020, 17:53

שלום לכולם.
גם אני חדש פה, אבל כל יום קורא ומתעדכן, ובהחלט חושב שיש פה תנועה.
לצערי הרב, אני בקושי מספיק לעשות בעצמי דברים ולשתף בין הילדים, הלימודים, העבודה והחיים...
למרות שאני לא מאוד יצרני פה בפורום, אני בהחלט לומד דברים בכל יום.
אני חושב שחשוב שהפורום ישאר גם אם התנועה בו פחותה מבעבר.
אגב, אני משתמש רק בtapatalk, אז כנראה שאת הצפיות שלי אף אחדלא רואה...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
יאירכ
סופר משתמש

הודעהעל ידי yehuday » 08 יולי 2020, 18:21

נראה שהרבה חברה בפורום (ואני ביניהם) סובלים ממחסור בזמן לתחביבים.

אולי כדאי לטפל בזה כדי לעודד פעילות בפורום :)

Sent from my MI 6 using Tapatalk
yehuday
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 08 יולי 2020, 23:35

שלום רב,
בנוסף לכל הצעות הייעול והשיפור שהעלו החברים כאן, הייתי מציע לפתוח פורום שלישי, בנוסף לשני הפורומים הקיימים (נגרות וחריטה), הפורום החדש יהיה פורום "כללי" או מה שנקרא "off topic", ובו החברים ידונו בנושאים שונים שלאו דווקא קשורים לנגרות. לפי דעתי היתרונות של פורום כזה הן:

1. דיונים בנושאים כללים או יום-יומיים עוזרים לקרב ולגבש את חברי הקהילה.
  2. הכרזות על מפגשים\הנחיות מנהלים יועלו לפורום הכללי.
  3. פרסום מוצרים למכירה, חיפוש מוצרים לקניה, חיפוש מחסני עצים ובירור עלויות יועלו לפורום הכללי.
  4. שאלות הקשורות במלאכות אחרות (ריתוך, גינון, מחשבים, אלקטרוניקה, רכב וכו') יועלו לפורום הכללי, וכך חברים שגולשים באתר ואין להם הרבה מה לתרום בתחום הנגרות (בגלל חוסר זמן לביצוע פרויקטים בעץ) יוכלו לעזור לחברים אחרים בתחומים שהם כן מבינים ועוסקים בהם.
  5. כשאין נושאים חדשים בפורום הנגרות, אז אפשר עדיין לגלוש באתר ולקרוא\לכתוב נושאים אחרים בפורום הכללי, וכך התנועה באתר תמשיך לזרום והאתר לא יקפא וחלילה לא ייעלם.
  6. פורום בסגנון "off topic" קיים כמעט בכל פלטפורמת פורומים בכל מקום ובכל נושא.
  7. אפשר לנסות לתקופה מסוימת, ואם הפורום הכללי לא יצליח אז אפשר פשוט לבטל אותו.
תודה רבה.
אמיר ח.
סופר משתמש

לא לדחוף! יש מקום לכולם מתחת לאלונקה

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 09 יולי 2020, 00:13

סיכום ביניים של הדברים שנכתבו בשרשור:
1. רוב החברים (לפחות מבין אלה שהגיבו) שותים קפה בבוקר...
2. מוסכם שהפורום – בדומה לפורומים אחרים בעולם ובארץ – מצטמק והולך, ככל הנראה בגלל הנטייה לצרוך מדיה ומידע "מהירים" יותר: פייסבוק, אינסטגרם, פינטרסט, ואטסאפ.
3. יש מקום לבדוק חיבורים של הפורום עם חלק מהיישומים הללו.
4. הדעה הרווחת היא שלשמירת מידע ולעיון בו, פורמט הפורום הוא הטוב ביותר.
5. יש צורך ביותר פעילות מצד החברים. להלן פירוט נקודה זו.
השר והרמטכ"ל המנוח חיים בר-לב אמר פעם: עד עכשיו יכולתי להגיד "צריך לעשות". מרגע שהתמניתי לשר – אני צריך לעשות. זה בדיוק מה שחל על החברים המעוניינים בהמשך הפעילות:
אנשי המחשבים והאפליקציות – בבקשה לכתוב כאן או ליצור קשר עם מנהל האתר, משה אשל, ולהציע מה אתם יכולים ומוכנים לעשות, כולל רענון הפורום והחיבורים לאפליקציות מודרניות.
אנשי העשייה – נא להעלות יותר פרוייקטים, שיטות ביצוע, טריקים, ג'יגים (שעשיתם או שראיתם במקום אחר) וקישורים לדברים מעניינים ברשת.
אנשים פעילים סתם – נא להרים את המושכות, להיות מנהלים פעילים בפורום, כולל סילוק מקרים של תרבות-דיון ירודה ופוסטים מסחריים – אבל בעיקר ייזום של נושאים, פעילויות, משאלים, תחרויות. תגידו אתם מה עוד! ה"זקנים"-ותיקים כבר עשו את זה ודי התעייפו, והביצועים שלהם כבר לא משהו.
השרשור לא תם בזה, ובצד ההתעוררות הענקית לפעולה (שבוודאי תהייה), אפשר ורצוי להוסיף גם לדיון הזה.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי הנגר הערום » 09 יולי 2020, 17:57

למרות שאני חדש והעירו לי כבר על זה, אנסה להיות פעיל ככל יכולתי על מנת לצבור ותק. יש לי נסיון של כמה שנים בעבודה בנגריה כחובב כמובן, ככה בחרתי כדי להגיע לתוצאות הכי טובות עם הציוד הכי מיקצועי ועצות של בעלי מיקצוע מנוסים, ככה לומדים המון.
חוץ מזה, אני רוצה להגיד כמה דברים, כל מי שנכנס לפניקה שהפורום הולך להעלם לו, פשוט לא הבין נכון את שם השירשור שנפתח ע"י אחד המנהלים כאן. אני קווה שאני הבנתי טוב, ואין כוונה לסגור את הפורום.
אני חושב שמנהל או מנהלי הפורום אם יש יותר מאחד, צריכים לשים לב לתגובות מן הסוג הבא:
גם אני חייב להיות אמיתי ובלי התלקקויות ולהגיב לך שבעייני קיים דיספרופורציה בין אקדח המסמרים שאתה מחזיק בתמונה לבין מה שאתה מנסה להסתיר באמצעותו. אני לא מצליח למצוא צידוק לזה ובהחלט היה אפשר למצוא משהוא כמו בורג או מסמר על מנת להשיג את אותה מטרה.
הכי מפריע לי זה השם שבחרת "הנגר הערום" בעוד שהתמונה היא לא כזאת, הייתי קורא לזה הולכת שולל או אפילו רמאות.
זאת האמת שלי גם אם היא שונה משלך ובניינו הדבר הייחידי שניסת לעשות בכתיבת התגובה היה להפגין נוכחות.

הנ"ל נכתב ע"י Ilan.R ב- 2 ליולי בתגובה לי. זו הודעתו הראשונה והיחידה שלו ונרשם לפורום רק כדי לכתוב את האיוולת הזאת כיוון שכנראה לא אהב את דעתי השונה מזו של הרוב על השולחן שהוצג בשירשור.
אגב, התנצלתי על חלק מדברי שבאו כתגובה על תאור מבלבל של חלק ממעשיו של בונה השולחן.
קבלתי גם הערה כמו "מה מיקצוען כמוך מחפש כאן" או משהוא דומה. עניתי שאני כמובן לא מיקצוען ואני אומר עכשיו שהלוואי והיו בפורום חברים בעלי מיקצוע. לבנות קופסא אפשר ללמוד מאינטרנט אבל נגרות נגיד מעשית רק מבעלי מיקצוע מנוסים. אני מסתובב הרבה באינטרנט ויש לי מספר ספרים בנושאי נגרות ולעוד לא מצאתי מקור לתהליכים שאני שומע ולומד מבעלי מיקצוע.
דבר אחרון לעכשיו, אני מבקש להשתמש באפשרות הציטוט במידה הדרושה המינימלית כדי לא לנפח עמודים בלי סוף עם חוסר ענין. הדבר גרוע פי כמה במיקרה של ציטוט של ציטוט. בבקשה קצת תשומת לב, לא חייבים לצטט טקסטים מלאים, אפשר רק את החלק הרלוונטי. תודה על ההתחשבות!
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־41 אורחים