חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

נגר מתחיל בן 15

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: נגר מתחיל בן 15

הודעהעל ידי lyuv » 30 יוני 2020, 11:54

איתנגרות כתב:
lyuv כתב:התחלת עם שאלה לגבי ציוד, אבל התמקדת בעיקר במבנה. שזה אמנם חשוב, אבל סוטה מהעיקר (לפחות כמו שהגדרת).
אני מציע שלפני שאתה יוצר למסע קניות, פשוט התחל לעבוד. יש לך ציוד לפעולות הבסיסיות - קידוח וניסור. אז נכון שלא הכל יהיה קל או מדויק כמו עם ציוד מתקדם. אבל עדין תוכל לעשות לא מעט. אחרי כמה דברים קטנים, כשתגיע לפרויקט יותר משמעותי, תראה מה חסר לך, ואת זה תקנה. וככה בהדרגה, תוסיף כלים. לפי מה שאתה צריך בפועל. היתרון של הגישה הזו היא שהקניה משרתת פרויקט אמיתי, ובאה אחרי שכבר צברת נסיון. חבל לקנות ציוד ששימושי רק בתאוריה.

אם בכל זאת רשימת קניות - הייתי שם במקום גבוה, אם לא ראשון, טרימר. מפני שהוא נותן לך אפשרות לעשות דברים שעכשיו אתה לא יכול - כירסום חורים, תעלות, מחברים, פאזות, פני שטח ועוד ועוד. ואפשר לקנות במאות בודדות.

תודה רבה
השאלה באה אחרי כמה דברים שבניתי לבית.
אני עכשיו בונה דברים ללקוחות ולכן אני צריך כלים יותר איכותיים ויותר מדוייקים.
לגבי טרימר אתה יכול קצת לפרט מה ההבדל בינו לבין רוטר?

בין טרימר לראוטר, ההבדל המשמעותי ביותר מבחינתך, הוא המחיר. לאור התקציב המצומצם שהגדרת. ואני חושב שגם צריך להתחשב בכך שאתה רק מתחיל, ולא הייתי קופץ מעל הפופיק לציוד יקר. לא בראוטר/טרימר, ולא בדברים אחרים. קשה לדעת לאן התחביב הזה יתקדם, אם בכלל.
עוד הבדלים: ראוטר חזק יותר, שזה אומר שמתקדם מהר יותר. וגם כבד יותר, ולכן פחות רגיש לרעידות ו-"זריקות". לעומת זאת, טרימר קטן וקל מאפשר, לפחות תאורטית, עבודה ביד חופשית או במקומות עם גישה לא נוחה - לא קורה הרבה, אבל כשצריך - זה אחלה.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי איתנגרות » 30 יוני 2020, 14:29

Se7eN כתב:
איתנגרות כתב:ראיתי את השרשור הזה אומרים לו שאם המסור ישב אחרי זה במחסן אז שיקנה משהו פחות איכותי.
אני לא ככה אני עומד להשתמש במסור הרבה אבל כרגע אני לא יוציא על מסור 5000 שקל אז אני שוב שואל יש איזה דגם מומלץ באיזור 3000 שקל?

השאלה על מה אתה מעוניין להתפשר. אני רציתי מסור איכותי ומדויק, אבל לא בתקציב גבוה, אז התפשרתי על קוטר להב - קניתי 8.5" במקום 10" שזה הסטנדרטי יותר (יש גם 12"). ההבדל במקרה שלי היה של 1000 שח - מסביבות 1500 עלייה ל-2500 והעדפתי מסור טוב עם להב קצת קטן יותר מאשר אחד בינוני עם להב רגיל. אבל זה כמובן קשור לשימוש שלי, אני לא בונה הרבה פרוייקטים גדולים, ולכן זה מתאים מאוד לצרכים שלי.

בגדול דוולט החברה המובילה בתחום הזה, גם לבוש יש דגמים טובים. אני נכוויתי קצת עם מקיטה אבל היא גם מדורגת גבוה בד"כ, ויש גם את היטאצ'י שבאופן כללי הם טובים אבל אישית לא מכיר ביקורות על המסורים שלהם. אני בחרתי במטאבו, שהיא חברה לא מאוד מוכרת ומוערכת בארץ אבל מי שמכיר יודע שזו חברה מצוינת, אני לאט לאט מרחיב את הארסנל שלי איתם.
הדרך שאני עושה היא לחפש מה נמכר במחיר טוב, רצוי מבצעים, ואז לקרוא הרבה ביקורות, במיוחד באנגלית, על הדגם הספציפי כדי לשמוע מה אנשים ממליצים. אין מנוס גם ממראה ותחושה פיסיים - ראיתי מסורים שאחרי שנגעתי בהם הבנתי שרק בחינם אני אהיה מוכן לרכוש אותם. קרה לי גם קטע מוזר ממש, גיליתי באג במסור של דוולט, שניסה להמציא מחדש את מנגנון הפנדל ובלי כוונה הגיע למצב שלא ניתן לנסר חריצים בגלל זה. כל המומחים בחנות טענו שזה אפשרי אבל אחרי שהכרחתי אותם להראות לי הודו שבעצם זה לא והמסור חסר את היכולת הזו. לי אישית היא קריטית אז ויתרתי עליו, למרות שבשאר הפרמטרים הוא היה איכותי מאוד.

תודה על התשובה
כנראה שאלך על הדגמים הפחות איכותיים ואשדרג בהמשך איזה דגמים מהסוג הזה מומלצים?
איתנגרות
משתמש ותיק

הודעהעל ידי איתנגרות » 30 יוני 2020, 14:33

lyuv כתב:
איתנגרות כתב:
lyuv כתב:התחלת עם שאלה לגבי ציוד, אבל התמקדת בעיקר במבנה. שזה אמנם חשוב, אבל סוטה מהעיקר (לפחות כמו שהגדרת).
אני מציע שלפני שאתה יוצר למסע קניות, פשוט התחל לעבוד. יש לך ציוד לפעולות הבסיסיות - קידוח וניסור. אז נכון שלא הכל יהיה קל או מדויק כמו עם ציוד מתקדם. אבל עדין תוכל לעשות לא מעט. אחרי כמה דברים קטנים, כשתגיע לפרויקט יותר משמעותי, תראה מה חסר לך, ואת זה תקנה. וככה בהדרגה, תוסיף כלים. לפי מה שאתה צריך בפועל. היתרון של הגישה הזו היא שהקניה משרתת פרויקט אמיתי, ובאה אחרי שכבר צברת נסיון. חבל לקנות ציוד ששימושי רק בתאוריה.

אם בכל זאת רשימת קניות - הייתי שם במקום גבוה, אם לא ראשון, טרימר. מפני שהוא נותן לך אפשרות לעשות דברים שעכשיו אתה לא יכול - כירסום חורים, תעלות, מחברים, פאזות, פני שטח ועוד ועוד. ואפשר לקנות במאות בודדות.

תודה רבה
השאלה באה אחרי כמה דברים שבניתי לבית.
אני עכשיו בונה דברים ללקוחות ולכן אני צריך כלים יותר איכותיים ויותר מדוייקים.
לגבי טרימר אתה יכול קצת לפרט מה ההבדל בינו לבין רוטר?

בין טרימר לראוטר, ההבדל המשמעותי ביותר מבחינתך, הוא המחיר. לאור התקציב המצומצם שהגדרת. ואני חושב שגם צריך להתחשב בכך שאתה רק מתחיל, ולא הייתי קופץ מעל הפופיק לציוד יקר. לא בראוטר/טרימר, ולא בדברים אחרים. קשה לדעת לאן התחביב הזה יתקדם, אם בכלל.
עוד הבדלים: ראוטר חזק יותר, שזה אומר שמתקדם מהר יותר. וגם כבד יותר, ולכן פחות רגיש לרעידות ו-"זריקות". לעומת זאת, טרימר קטן וקל מאפשר, לפחות תאורטית, עבודה ביד חופשית או במקומות עם גישה לא נוחה - לא קורה הרבה, אבל כשצריך - זה אחלה.

תודה.
איזה דגמים של טרימר מומלצים?
זה לא מוקדם מידי בשביל לקנות כלי כזה וקודם כל כדאי להתמקד בכלים הבסיסיים?
איתנגרות
משתמש ותיק

הודעהעל ידי amirmoshe » 30 יוני 2020, 21:59

לי יש את המסור המשולב של בוש. gtm12jl.

על אף החסרונות שלו. ויש לו כאלו. הוא עומד בתקציב שלך ונותן תמורה טובה לכסף.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
amirmoshe
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 01 יולי 2020, 08:31

איתנגרות כתב:איזה דגמים של טרימר מומלצים?

אין אמת אחת לגבי ממה נכון להתחיל. אני חוזר על הצעתי ללכת עם מה שאתה צריך לפרויקט המשמעותי הבא שלך. צורת הסתכלות אחרת היא איזו פונקציונליות חסרה לך, (וניסור כבר יש). אפשר גם לנסות לחזות אילו סוגי עבודות אתה חושב שתעשה. אנחנו לא יודעים, ואולי גם אתה לו. ובטח לאנשים שונים יהיו דעות אחרות.

לגבי דגמים - אני לא מכיר. אולי החברים האחרים יוכלו להמליץ. אני יכול רק להציע לא ללכת על "איכותי" (כלומר יקר), כדי שבעתיד תוכל להשתדרג לראוטר איכותי. וכך לא תהיה לך כפילות מיותרת. אישית אני לא אוהב את הגישה של "נקנה עכשיו זול, ובעתיד נשתדרג לאותו מכשיר איכותי". אם אני מתכנן על שידרוג עתידי, אני מעדיף שזה יהיה למכשיר מסוג מעט שונה. למשל מגרונג לשולחן. ואז גם למכשיר הישן (והזול) ממשיך להיות ערך.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי איתנגרות » 01 יולי 2020, 08:37

amirmoshe כתב:לי יש את המסור המשולב של בוש. gtm12jl.

על אף החסרונות שלו. ויש לו כאלו. הוא עומד בתקציב שלך ונותן תמורה טובה לכסף.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

אתה יכול קצת לפרט על המסור?
איזה חסרונות יש לו?
איתנגרות
משתמש ותיק

הודעהעל ידי איתנגרות » 01 יולי 2020, 08:40

lyuv כתב:
איתנגרות כתב:איזה דגמים של טרימר מומלצים?

אין אמת אחת לגבי ממה נכון להתחיל. אני חוזר על הצעתי ללכת עם מה שאתה צריך לפרויקט המשמעותי הבא שלך. צורת הסתכלות אחרת היא איזו פונקציונליות חסרה לך, (וניסור כבר יש). אפשר גם לנסות לחזות אילו סוגי עבודות אתה חושב שתעשה. אנחנו לא יודעים, ואולי גם אתה לו. ובטח לאנשים שונים יהיו דעות אחרות.

לגבי דגמים - אני לא מכיר. אולי החברים האחרים יוכלו להמליץ. אני יכול רק להציע לא ללכת על "איכותי" (כלומר יקר), כדי שבעתיד תוכל להשתדרג לראוטר איכותי. וכך לא תהיה לך כפילות מיותרת. אישית אני לא אוהב את הגישה של "נקנה עכשיו זול, ובעתיד נשתדרג לאותו מכשיר איכותי". אם אני מתכנן על שידרוג עתידי, אני מעדיף שזה יהיה למכשיר מסוג מעט שונה. למשל מגרונג לשולחן. ואז גם למכשיר הישן (והזול) ממשיך להיות ערך.

אני חושב שאני באמת יעשה ככה כי אז גם בינתיים יצטבר לי עוד תקציב ואני יוכל לקנות משהו איכותי יותר ויקר יותר
כדאי לי לקנות מסור עגול אם כרגע אני לא קונה גרונג?
אם כן כמה אינץ?
איתנגרות
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Se7eN » 01 יולי 2020, 10:42

איתנגרות כתב:כדאי לי לקנות מסור עגול אם כרגע אני לא קונה גרונג?
אם כן כמה אינץ?

אם אין לך מסור גרונג ומסור שולחן, עגול הוא כמעט חובה - אחרת איך תוכל לחתוך קו ישר?
רובם מגיעים בערך באותם גדלים, אישית לא רואה צורך במשהו יותר מהסטנדרט (7.25" אם אני לא טועה). הנטענים בד"כ קצת קטנים יותר אבל זה לא הכוון שלך גם ככה.

ואגב כשמצטטים הודעה אפשר לערוך את הציטוט כדי לקצר אותו לשים רק את המידע שמתייחסים עליו בתגובה, זה שומר על ההודעות בדיון הרבה יותר קצרות וענייניות
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי איתנגרות » 01 יולי 2020, 13:13

תודה
יש דגם מומלץ למסור עגול?
שמתי עין על המסור עגול של בלאק אנד דייקר הוא נראה אחלה וגם עבדתי איתו מומלץ?
איתנגרות
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Se7eN » 01 יולי 2020, 14:14

איתנגרות כתב:יש דגם מומלץ למסור עגול?
שמתי עין על המסור עגול של בלאק אנד דייקר הוא נראה אחלה וגם עבדתי איתו מומלץ?

לא מכיר אותו אבל בגדול זה מותג של כלים באיכות נמוכה.
לגבי דגמים בכללי יש בשרשור המקביל על בחירת מסור, וגם המון מידע בפורום, כדאי לחפש
Se7eN
מנהל פורום

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־60 אורחים