חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלה מטרידה לגבי מסור שולחני.

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאלה מטרידה לגבי מסור שולחני.

הודעהעל ידי דורון40 » 20 אפריל 2020, 18:24

שלום לכולם ותודה מראש על כל תגובה שאקבל.
אני מנסה לבנות סביבת עבודה ביתית כדי להתחיל בנגרות חובבנית. הכלי הראשון אותו אני מנסה להשיג הוא מסור שולחני. אשמח לעצות לגבי איזה מסור כדאי לי לחפש (מעוניין לבנות מטבח חוץ, שולחן חוץ, ספסל, ועוד...) אבל לא בגלל זה אני כותב.
צפיתי בסרטון שמדגים יכולת של DEWALT DW745 ונראה לי מסור מצויין. חיפשתי אותו באמזון ומחירו שם 300$ לא כולל משלוח. לצערי לא ניתן להביאו לארץ (אמזון לא מסבירים למה, רק אומרים יש בעיה). טוב, אמרתי, נזמין מחנות בארץ. אין ברירה.
לתדהמתי גילית שמחירו בארץ נע סביב ה 3500 ש"ח! יכול להיות דבר כזה?
אפילו המשלוח יהיה 100$. עדיין זה פחות מחצי. מה אני לא מבין כאן?
יכול להיות ששעת עבודה של אמריקאי שווה פי 2 או אפילו 3 משלי?
ככה זה עם כל ציוד הנגורת? איך אתם מתמודדים עם זה?
אני מקווה שאני פשוט חדש בתחביב ולא מבין כאן משהו..

דורון
דורון40

Re: שאלה מטרידה לגבי מסור שולחני.

הודעהעל ידי Alonv » 20 אפריל 2020, 19:43

שלום
אני קניתי DW745 בארהב.
במקרה מצאתי שילוח ימי במבצע חגים כלשהוא שכלל שנאי 3000 וואט ללא דמי משלוח בתוך ארה״ב.
הכל ביחד היה זול בהרבה מהמחיר כאן.
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk
Alonv
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Se7eN » 20 אפריל 2020, 20:35

הי דורון
ראשית יש אכן פערי מחיר משמעותיים בין ארה"ב לישראל, בכלי עבודה ובתחומים רבים נוספים.
ספציפית במקרה של המסור הזה הפער הוא עצום, אני לא גיליתי מה הסיבה עדיין, אבל כן יודע שזו גרסה אמריקאית ל-110V, והאמאזונים האירופאיים שמוכרים את הדגם בגרסה של 220V, מוכרים אותו במחירים שקרובים למחיר בארץ.
לפני כמה חודשים היה שלב שהיה משלוח למסור, אבל אמאזון רצו כ-300 דולר. אז עם תוספת המיסים, זה כבר מתקרב למחיר פה.
לגבי שנאי, לטעמי לא מומלץ לעבוד עם שנאי על מכשיר שכזה לאורך זמן. מעבר לפגיעה המיידית בכוח (בגלל הפרש התדר), זה לא מצב בריא ואני הייתי נמנע מפתרון שכזה.

* כמו ששמת לב גם אני ממש מעוניין במסור הזה. המחיר הכי טוב שמצאתי לו בישראל היה בתערוכות באילת. חוסך את המע"מ וכשיש מבצע המחיר יכול לרדת בעוד כמה מאות שקלים.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי atzmonster » 20 אפריל 2020, 21:15

משור שולחן הוא כלי מסוכן וגם יקר
זה המחיר לא יעזור כלום - תאמין לי ניסיתי\\לאור מה שכתבת שאתה רוצה לבנות, הייתי ממליץ לך לקנות משור עגול טוב, שיספיק לך בנתיים ולראות איך מתקדמים משם - דעתי בלבד
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי yehuday » 20 אפריל 2020, 21:19

משום מה, בחלק מכלי העבודה, המחירים בארצות הברית נמוכים משמעותית גם מאירופה (וכמובן מישראל). נתקלתי בזה בכלים של מקיטה אבל גם דברים אחרים.
כנראה שהשוק בארה"ב גדול משמעותית ותחרותי מאוד וזה מוריד את היצרנים הכי נמוך שאפשר.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
yehuday
סופר משתמש

הודעהעל ידי atzmonster » 20 אפריל 2020, 21:24

yehuday כתב:משום מה, בחלק מכלי העבודה, המחירים בארצות הברית נמוכים משמעותית גם מאירופה (וכמובן מישראל). נתקלתי בזה בכלים של מקיטה אבל גם דברים אחרים.
כנראה שהשוק בארה"ב גדול משמעותית ותחרותי מאוד וזה מוריד את היצרנים הכי נמוך שאפשר.

ברור - באלף דולר אתה קונה משור שולחן מקצועי. תחרות עושה את העבודה

Sent from my MI 6 using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי לחיים1 » 20 אפריל 2020, 22:27

הי דורון, אני אנסה לתרום לשיקולי הרכישה שלך מעט, בתקווה שתשכיל בעניין ובסופו של דבר תרכוש נכון.
אני הייתי במצבך לפני מספר חודשים.
אז ככה, אני רוכש כמו הרבה אחרים כל מה שאפשר ומשתלם בחו"ל. ebay, ali.. ועוד כמה אתרים באירופה. לגבי ארה"ב יש לעיתים מציאות גדולות אך בעיקר בפרזול ובכלים ידניים כי הכלים החשמליים המוצאים למכירה אצלם הם ב 95% 110v .
בכלים חשמליים של המותגים המובילים 220v זה בד"כ זמין מקוראה, אנגלייה ולעיתים גרמניה.
בעניין המסור, אז גם בימים כתיקונם לא ראיתי הבדלים גדולים ומפתים בין המחירים כולל משלוח בחו"ל לבין המחירים בישראל. (הכלים האמריקאים 110 וולט זולים לאין שיעור ולהיכנס לנושא שנאי גדול לא רציתי). לעיתים רחוקות יש באיביי מציאות בנושא מסור שולחני אך כרגע באופן יזום על ידם עצרו כמעט את כל המוצרים החשמליים הגדולים למשלוח ארצה עקב הווירוס המקולל הזה.
מה גם שאל תשכח כי אחריות על המוצרים מחו"ל היא לא בדיוק אחריות כי אתה לא תשלח חזרה מכשיר כזה לספק מסיבות עלות.
מה שנותר זה "לתחר" את הספקים בארץ ובטח בתקופה זו.
ומכאן המלאכה קלה יותר, אני הלכתי על dewalt לאחר קריאת המלצות בארץ ובפרט בארה"ב.
ומכאן לעניין הדגם, אז המחירים נעים באזור 3000-5000 ש"ח תלוי בדגם וביבואן!! כלי כזה לא רוכשים כל יום אלא לשנים רבות, מה שלטעמי הופך אותי לפחות קטנוני בעניין מאות שקלים ימינה או שמאלה.
ה 745 הוא הדגם הנפוץ ביותר בעולם לאין שעור. אך אני אמרתי לעצמי את המשפט הבנאלי.. אם כבר אז כבר כי רציתי וחלמתי תמיד על מסור שיכול לקבל קיט dado, מה שהופך את הכלי לרב משימתי הרבה יותר ממסור רגיל ולו גם היקר ביותר. בקיצור אם להישאר בתוך התחום שציינתי קודם, הלכתי על 7492 עם ציר ארוך ואני מבסוט עד השמים. כלי מדהים.
בברכה ותתחדש במה שתרכוש.
בריאות!
חיים
לחיים1
סופר משתמש

הודעהעל ידי דורון40 » 21 אפריל 2020, 02:42

לחיים1:
אז איפה רכשת את ה 7492 בסוף ובכמה?
חשבתי ש dado מחוץ לחוק במסורים ארופאים, אתה בטוח שהוא יכול להשתמש ב dado?
והאם בכלל הצלחת להשיג בארץ דיסק dado? אם כן אז איפה ואיזה עובי?

תודה לכולם על התגובות, למדתי כמה דברים :D .
דורון40

הודעהעל ידי spiderman » 21 אפריל 2020, 12:36

גם אני ערכתי בשעתו כל מיני חישובים שהשאירו אותי מתוסכל אבל בסוף החלטתי לרכוש 745 בארץ, למזלי היה מבצע שכלל במחיר (3,800 ש"ח) גם סטנד נייד מתקפל (הכרחי עבורי בגלל בעיית אכסון והוצאת המסור אל מחוץ לחלל העבודה כשאני צריך לעבוד עליו) ואינני מצטער.
ראשית, מקבלים מסור עם מלוא ההספק וללא שנאי כבד, יקר, מסורבל ומועד לתקלה (במסור אמריקאי גם אם תשתמש בשנאי תאבד 20% מהסל"ד!).
שנית-יש אחריות
ולבסוף, אם תצליח איך שהוא לארגן משלוח למסור כזה, זה יעלה הרבה מעבר למה שאתה חושב, על מחיר ההובלה (וכמובן גם המסור) יתווספו מיסים מלאים, גם עלות משלוח השנאי (כבד מאד) יקרה ובסוף תגלה שחסכת אך לא כל כך הרבה והפער לא מצדיק את הסיכון, הטרחה וכיו"ב וכפי שאמרו מעלי, מדובר בכלי חשוב, מעולה ולשנים ארוכות אז עוד כמה מאות שקלים אפילו אלף, שווים את העניין.

ואכן מתסכל, הכלים המיועדים לשוק האמריקאי (וזה נכון גם לאלקטרוניקה) הרבה הרבה יותר זולים, אין לזה שום קשר לעלויות הייצור אלא לגודלו של השוק האמריקאי, התחרות שם והקלות היחסית לקבלת היתר הייבוא ועלויות ההפצה.

בארץ לרוב תקבל מסור עם ציר 30 מ"מ, מבחינת מציאת להב, לעיתים זה טוב יותר, לרוב להבים בקוטר ציר אמריקאי יהיו מעט זולים יותר (ואני קניתי שני להבי פרויד עם קוטר ציר מילימטרי דווקא בארה"ב שם היו זולים מהאתרים האירופיים.

ושיהיה בהצלחה
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי bgav » 22 אפריל 2020, 18:29

דורון40 כתב:לחיים1:
אז איפה רכשת את ה 7492 בסוף ובכמה?
חשבתי ש dado מחוץ לחוק במסורים ארופאים, אתה בטוח שהוא יכול להשתמש ב dado?
והאם בכלל הצלחת להשיג בארץ דיסק dado? אם כן אז איפה ואיזה עובי?

תודה לכולם על התגובות, למדתי כמה דברים :D .

קנתי בעבר 7491 בארץ. יש לו ציר 5/8" עם מתאם 30ממ ללהב. אני משתמש בסט dado 5/8" ברוכב עד 13/16".
דברתי עם משהו באנגליה, הוא אמר שיש לו ציר יותר קצר ב7491.
bgav

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־71 אורחים