חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שמן דייניש

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שמן דייניש

הודעהעל ידי zDanielz » 26 מרץ 2020, 09:32

אהלן,

אני לרוב משתמש רק בשמנים לגימור עץ.
לאחרונה שייפתי שולחן שבניתי שהיה עליו בעבר שמן טאנג ומרחתי עליו שכבה של שמן דייניש אך משום מה הוא משאיר שכבה דביקה(לא פעם ראשונה שאני משתמש בו).
מישהו יודע למה זה קורה? יכול להיות שהוא מקולקל?

תודה,
דניאל
zDanielz
סופר משתמש

Re: שמן דייניש

הודעהעל ידי Eliyahoo » 26 מרץ 2020, 09:45

אהלן דניאל,

מה שלומך בימים אלה ?

זאת תופעה שקרתה לי עם שמנים מסוג אחר אבל אני חושב שהעניין פה הוא השיטה. למרות שאכן יש שמנים זבלה שבהם זה נוטה הרבה יותר לקרות (כל מיני שמני דק סוג ז).

כששמים שמן צריך לאזן בין הרצון להספיג את העץ כמה שיותר לבין העובדה ששמן שלא נספג לפעמים מתייבש (cure, לא יודע איך קוראים לזה בעברית) בתור שכבה דביקה על העץ.

כששמים שמן על עץ בתול, כמו שאתה עושה בדרך כלל צריך לא להגזים עם השכבות וגם לנגב היטב שמן עודף שלא נספג בעץ. כששמים על עץ שבעבר הוספג בחומר אחר (אפילו אם הוא עבר שיוף) צריך להזהר שבעתיים: לשים מעט, לתת להתייבש ולנגב טוב.

שוב, אני יודע שיש לה הרבה נסיון בשימוש בשמנים, אבל אם אתה אומר שהשתמשת בעבר בשמן הזה (באותה פחית ממש ? ) , זה אומר שהוא לא דפוק ומה שרשמתי לדעתי יכולה להיות הסיבה היחידה.

בהצלחה
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי Edi » 26 מרץ 2020, 10:29

תסיר את השכבה ונסה ליישם לאחר חימום של השמן, הוא יחדור טוב יותר לעץ
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי isidor » 26 מרץ 2020, 13:58

כל שמן אורגני (כלומר- שאינו מינראלי)
מתחמצן כשהוא במגע עם חמצן מהאויר
אם השתמשת בשמן ממיכל - קופסה\או בקבוק- ונכנס פנימה אויר ,
יש אפשרות שהשמן במשך הזמן פשוט התחמצן (כלומר התקלקל)
isidor
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 26 מרץ 2020, 17:56

Eliyahoo כתב:אהלן דניאל,

מה שלומך בימים אלה ?

זאת תופעה שקרתה לי עם שמנים מסוג אחר אבל אני חושב שהעניין פה הוא השיטה. למרות שאכן יש שמנים זבלה שבהם זה נוטה הרבה יותר לקרות (כל מיני שמני דק סוג ז).

כששמים שמן צריך לאזן בין הרצון להספיג את העץ כמה שיותר לבין העובדה ששמן שלא נספג לפעמים מתייבש (cure, לא יודע איך קוראים לזה בעברית) בתור שכבה דביקה על העץ.

כששמים שמן על עץ בתול, כמו שאתה עושה בדרך כלל צריך לא להגזים עם השכבות וגם לנגב היטב שמן עודף שלא נספג בעץ. כששמים על עץ שבעבר הוספג בחומר אחר (אפילו אם הוא עבר שיוף) צריך להזהר שבעתיים: לשים מעט, לתת להתייבש ולנגב טוב.

שוב, אני יודע שיש לה הרבה נסיון בשימוש בשמנים, אבל אם אתה אומר שהשתמשת בעבר בשמן הזה (באותה פחית ממש ? ) , זה אומר שהוא לא דפוק ומה שרשמתי לדעתי יכולה להיות הסיבה היחידה.

בהצלחה

שלומי טוב תודה! מסתבר שהעבודה שלי חיונית אז אני די בשגרה וממשיך לנגר כתחביב..

השתמשתי באותה פחית ממש (יכול להיות כמו שאמרתם שנכנס אוויר לפחית). אנסה את כל העצות פה (הם לא סותרות אחת את השניה) אשייף שוב, אחמם את השמן ואמרח שכבה עדינה ואנגב ישר מקווה שיהיה תוצאות.
תודה על העצות.. אעדכן אם זה עבד
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 26 מרץ 2020, 18:19

לא צריך לנגב ישר, צריך לתת לזה זמן ואז לנגב. יש הוראות מסודרות של היצרן - לא זוכר בע"פ אבל זה 15 או 30 דקות אם אינני טועה. נסה קודם לפי ההוראות, ואז תראה אם יש באמת בעיה בשמן עצמו.
Se7eN
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־60 אורחים