חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עזרה במציאת מנוע

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עזרה במציאת מנוע

הודעהעל ידי zDanielz » 01 דצמבר 2019, 21:19

זה אמנם לא נגרות אבל ראיתי פה הרבה אנשים שבונים כלים.

אני מתכנן לבנות משחזת 2x72 ואני מחפש מוצר שאוכל לפרק לו את המנוע.
מצאתי מכונת כביסה אבל מסתבר שזה מנוע חלש מאוד (280 וואט).

הבנתי שבמזגנים הכ״ס זה המדחס ולא במנוע של המאוורר (לא מבין בזה יותר מידי)
אני מחפש מנוע 1.5-2 כ״ס.

אשמח אם מישהו יוכל לתת לי רעיון למוצר שאפשר למצוא ולפרק ממנו.

תודה,
דניאל
zDanielz
סופר משתמש

Re: עזרה במציאת מנוע

הודעהעל ידי icemen » 01 דצמבר 2019, 21:27

אף אחד לא יזרוק מנוע של 1.5-2 כ"ס..חפש ברשת, יד-2, שווקי פשפשים וכ"ו..או שתקנה חדש..אני קיבלתי ממישהו מנוע של מכונת תפירה תעשייתית, של 1 כ"ס..לבניית מלטשת 2X72 אינץ, וזה עובד טוב.. בהצלחה
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי wood_works » 01 דצמבר 2019, 21:51

אני בונה אחד כזה, מבוסס על התוכניות של Jeremy Schmidt, תוכל לראות בקישור https://www.youtube.com/watch?v=a_RlL1O-bK4
יש לי לא מעט מנועים שפרקתי לאורך השנים אבל ספציפית לgrinder אני מתכוון להשתמש במנוע שהוצאתי מהליכון, treadmill, ישן שמצאתי זרוק
זהו מנוע DC, החלק הנחמד הוא שניתן גם להשתמש בבקר שנמצא בהליכון, אם תוכל למצוא כזה שמישהו זורק, או בעלות נמוכה, זה מנוע מאוד מומלץ
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 02 דצמבר 2019, 12:56

גם אני בניתי ממנוע של הליכון. אבל לא היתה לי המערכת החשמלית/אלקטרונית של ההליכון, כך שזה קצת סיבך את החיים. הייתי צריך ליישר את הזרם, לארגן וסת מתח ולדאוג שהמתח לא יעלה על 180V. לא נורא, אבל כן דורש ידע בסיסי בחשמל.
אני בספק אם לפרק את המערכת החשמלית של ההליכון, ולבודד את רכיבי השליטה של המנוע, יהיה יותר פשוט.

עוד הערה לא קשורה למנוע - אם אתה בונה מלטשת, קח בחשבון שמידת סרט של "72 (183סמ'), כבר אינה הסטנדרט היחיד. יש מידה חדשה של 5X200סמ'. אז אני מציע שתתכנן את המכונה כך שתוכל לקבל את שתי המידות.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 02 דצמבר 2019, 16:39

תודה על התשובות.

ראיתי את המשחזת של גרמי והיא נראית מצויינת. אבל אני מעוניין באחת פריקה עם ברגים (להשאיר מקום לשדרוגים/ שינויים עתידיים).
אז כנראה שאחפש הליכון..

לגבי החשמל, מישהו עוזר לי בנושא אז מהבחינה הזו אני מסודר.
ובקשר לרצועה, טוב שאמרת לי אקח את זה בחשבון בתכנון.

שאלה נוספת,
במה השתמשתם לגלגלים? אני פשוט מנסה להוזיל את העלויות ואין לי גישה למחרטה.
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי wood_works » 03 דצמבר 2019, 04:47

לדעתי/עצתי כדאי להשקיע קצת בסט גלגלים איכותיים מאחר שזה "לב" המערכת, מה עוד שהם צריכים להיות מעט concaved. אחד הדברים המאוד חשובים זה לבחור את ה - main wheel עם קוטר מתאים לקוטר הshaft של המנוע. אם תבחר במנוע של הליכון, רוב הסיכויים שהוא יגיע עם 5/8" בקוטר
אלו הגלגלים שאני קניתי - https://www.ebay.com/itm/Wheel-set-for- ... f361a82fc4
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 03 דצמבר 2019, 11:59

לגבי גלגלים - אני רק יכול לספר מה אני עשיתי: דרושים 4 גלגלים. מניע, מותחן ושניים על ה-"פלאטן".
את שני גלגלי הפלאטן קניתי בחנות לגלגלים "גליל גום" בפתח תקווה. אלו גלגלי פלסטיק קשיח גליליים שמיועדים לעגלות. אמנם הם סבירים, אבל בסופו של דבר יישרתי את פני השטח שלהם באמצעות מחרטה, כדי שיהיו ישרים וגליליים יותר. לדעתי אפשר לעשות את זה גם עם מקדחה.

לגלגל מניע השתמשתי בגלגל התנופה שהיה חלק אינטגרלי מהמנוע של ההליכון. הוא היה צר מדי, אז הדבקתי לו פלטה מדיקט שהוסיפה לו מעט עובי. במרכז הגלגל ליפפתי פס של איזולירבנד כדי לקבל צורה "חביתית" לצורך מירכוז הסרט. נשמע פרימיטיבי, אבל עובד היטב כבר שנתיים.

את גלגל המותחן חרטתי מאלומניום. כי אני יכול. לא חשבתי על אפשרויות אילתור. אולי להכניס צינור בתוך צינור ולשייף? או להשתמש במקדחה בתור מחרטה?

אגב - קניתי בחנות הנ"ל גם גלגל חמישי גדול - אביזר שמחליף את ה-"פלאטן" השטוח, בגלגל. אבל קודם שתהיה מלטשת בסיסית.

בהצלחה.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Andrewz » 03 דצמבר 2019, 18:52

סתם מתוך סקרנות, למה לא להשתמש במנוע 2 פעימות של טוסטוס? המנועים שלהם עולים גרושים (200 שקל) והם נותנים 12 כ"ס
ובניגוד למנוע חשמלי, במנוע בנזין קטן אפשר לשלוט במהירות ובממומנטום
Andrewz
משתמש ותיק

הודעהעל ידי wood_works » 03 דצמבר 2019, 20:05

מעבר לעובדה שמנוע בעירה פנימית רועש, מאוד לא מומלץ לעבוד עם כאלה מנועים בחלל סגור, הפליטה של הגזים רעילה ויכולה לגרום למוות !
עם מנועי חשמל הרבה יותר קל להסתדר, הם יחסית פשוטים להפעלה, שקטים, לא מזהמים וזמינים בקשת דיי רחבה של הספקים, לא נדרש לרוץ לתחנת דלק בכל פעם שרוצים לעבוד עם הכלי
Don't get me wrong - אני חובב מנועי בעירה פנימית, אבל לאפליקציה הנכונה, לא הייתי מחליף את מנועי הבנזין של משורי השרשרת שלי בשום מנוע חשמלי, ולא משנה כמה היצרנים ינסו לשכנע שזה אותו הספק
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי Andrewz » 04 דצמבר 2019, 15:56

wood_works כתב:מעבר לעובדה שמנוע בעירה פנימית רועש, מאוד לא מומלץ לעבוד עם כאלה מנועים בחלל סגור, הפליטה של הגזים רעילה ויכולה לגרום למוות !
עם מנועי חשמל הרבה יותר קל להסתדר, הם יחסית פשוטים להפעלה, שקטים, לא מזהמים וזמינים בקשת דיי רחבה של הספקים, לא נדרש לרוץ לתחנת דלק בכל פעם שרוצים לעבוד עם הכלי
Don't get me wrong - אני חובב מנועי בעירה פנימית, אבל לאפליקציה הנכונה, לא הייתי מחליף את מנועי הבנזין של משורי השרשרת שלי בשום מנוע חשמלי, ולא משנה כמה היצרנים ינסו לשכנע שזה אותו הספק

פשוט הקטע שמנוע בעירה פנימית נותן יותר (הרבה יותר) כוח ביחס לגודל
בנוסף הרעש שהמסור שולחן שלי עושה, גרוע פי כמה מזה של מכונת כיסוח דשה בנזין ככה שנאי לא חושב שזה מדוייק שהוא רועש יותר
הבעיה היחידידה היא הפליטה, אבל בהתחשב בזה שרוב הנגריות הן פתוחות עם אוורור טוב (בגלל אבק עץ וחומרים משמרים לעץ שהם רעילים) אז אני לא חושב שזה בעיה ברוב המקרים

אבל הכי חשוב זה כמובן המומטום המשתנה ביחד לכוח
במנוע חמשלי צריך מערכת הילוכים בכדי שלמור על מומטום וכוח תוך כדי שינוי המהירות
במנוע בנזין אין בכך צורך, המומטום תמיד נשאר ב 100% לא משנה באיזו מהירות אתה משתמש
Andrewz
משתמש ותיק

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־46 אורחים