חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

על פשרות וורסטיליות פונקציונלית

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

על פשרות וורסטיליות פונקציונלית

הודעהעל ידי Edi » 03 נובמבר 2019, 10:12

יש לי הרבה כלים חשמליים, הרבה יותר כלים מאלו שחובב כמוני צריך, אבל זה חלק מהכייף שלי, הכלים הללו עלו לא מעט בשקלים ביורו ובדולרים ובכדי לצמצם עלויות התפשרתי לעיתים ברמת הכלים, באלו שאינם בשימוש תדיר.
להבדיל -כלים ידניים אני משתדל לקנות טובים מאוד +.
לדוגמא יש לי שתי סוללות 18vשל חברת האנטר ומטען שאני מפעיל בעזרתם את הכלים הבאים, שכולם כמובן מאותה חברה
מסור חרב
מולטי טול
אקדח מסמרים
משחזת זוית
מברגת פוטר
מברגת אימפקט
כולם ביחד עלו 2000₪ +- והם עושים עבודה מעולה עבורי
המברגות שהן חזקות מאוד משמשות אותי כשהמקיטות 10.8 הפיבוריטיות שלי מגלות סימני חולשה מול המשימה, במשחזת השתמשתי הרבה במיוחד עם מברשת פלדה על מתכת ועץ אך גם כשהייתי צריך חיתוך מזדמן של ברזל היא עשתה את העבודה בכדי שלא אצטרך לפרוש את המקיטה החשמלית.
אקדח המסמרים נרכש לאחרונה ונראה שיכול לשמש אפילו בעלי מקצוע בשימוש אינטנסיבי, המולטי טול לא היה הרבה בשימוש, אבל נחמד שיש כזה' פד הליטוש הקטן שיכול להגיע למקומות שמלטשת רגילה מוגבלת ואפשרות הניסור הנקודתית תרמו לפרויקטים שעשיתי. מסור החרב כלי נחמד מאוד הגינה והטאבון נהנו משירותיו.
יש לי גם מסור פנדל של חברת יונדאי, חתך עבורי קורות לרוב במיוחד עם ג׳יג לחיתוך אורך קבוע, רמת הדיוק שלו טובה וכשאני צריך יותר מזה אני משתמש בסרגל שבניתי לרמת דיוק גבוהה מאוד, נוח לי להשאיר כלי שעולה סד״ג של 1100₪ בחצר חשוף לשמש מאשר כזה שעולה פי שלוש ויותר
כשהיה צריך החלפתי לו מסב והשקעתי בלהב ואין לי צורך במשהו איכותי יותר.
כל שאר הכלים מחברות ממותגות כמקיטה,זיקה, דיוולט ובוש.
לסיכום, כלים איכותיים זה חשוב,בכלים המרכזיים אסור להתפשר לדעתי אך צריך לדעת לשחרר מעט כשמדובר בכלים משניים.
Edi
סופר משתמש

Re: על פשרות וורסטיליות פונקציונלית

הודעהעל ידי Se7eN » 03 נובמבר 2019, 23:29

מסכים מאוד עם הגישה שלך

לדעתי בארץ יש חוסר ביניים - יש מותגים מוכרים וטובים (אם כי בכל מותג צריך לברר ולבדוק, אבל יחסית מוצרים טובים), ויש מותגי מדבקה למיניהם שנחשבים וממושבים פעמים רבות כבעלי אמינות נמוכה. זה קצת מקשה יותר על איזון מהסוג הבריא שאתה מתאר, בו לא כל הכלים הם הכי טובים ויקרים, אבל גם לא פח זבל, אלא מציאת שביל הזהב בין השניים, כתלות בתקציב, מקום, זמינות ובעיקר צרכים ושימוש.

הדבר היחיד שלא אתפשר עליו הוא בטיחות, בלי קשר לעלות הכלי.
Se7eN
מנהל פורום

Re: על פשרות וורסטיליות פונקציונלית

הודעהעל ידי Edi » 04 נובמבר 2019, 11:00

על בטיחות אין פשרות, זה ברור
Edi
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot], Ran ו־62 אורחים