חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בקשת עזרה בתכנון ארון ספרים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

בקשת עזרה בתכנון ארון ספרים

הודעהעל ידי Eli2019 » 12 אוגוסט 2019, 18:16

שלום רב,
אני חדש כאן, וגם חובב נגרות חדש. אני מעוניין לבנות כמה דברים לבית, ובין היתר ארון ספרים וארונות לחדרים אחרים. לעת עתה אני מעוניין לבנות ארון ספרים שבחלק התחתון יש Raised Panels (לא יודע איך קוראים לזה בעברית), ובחלק העליון דלתות עם זכוכית. רוטר חדש של Triton בדרך ואני חושב שאוכל לעמוד באתגר. מה שלא היה צפוי בשבילי זה המחירים של עץ מלא. אני יודע שיש אפשרות של סנדוויץ עם פורניר אבל לפי מה שהבנתי זה לא פשוט להדביק פורניר על Raised Panels. כמו כן אני עוניין לעשות Molding (שוב לא יודע מה זה בעברית), וזה גם יהיה בעייתי עם פורניר.
ביררתי קצת באיזור ירושלים (איזורי גוש עציון ובית שמש גם טובים עבורי) ואני מוצא בעיקר עץ אורן 28 באיזור 210 למ"ר אבל אני יודע שזה לא עץ הכי חזק. קיבלתי הצעת מחיר לבוק ב-9,000 ש"ח לקוב, אבל אני מניח שזה לא מקוצע (צריך עוד בדיקה). אני צריך קצת יותרמ- 20 מ"ר, כך שאם אני לוקח בעובי 2 ס"מ זה פחות מחצי קוב.
מאד אשמח לשמוע רעיונות עם איזה עץ אפשר לעבוד וגם לקבל מידע על מחירים אם יש, ובפרט אם יש עץ מלא שיותר זול מ- 9,000 ש"ח לקוב. כמו כן אם יש דרך לעשות את מה שאני רוצה עם סנדוויץ (ודלתות MDF) ושיהיה להכל מראה אחיד אשמח לדעת איך. אגב אני מעוניין לצבוע את העץ בצבע כהה (איך אומרים stain בעברית?).
תודה,
אלי
Eli2019
משתמש ותיק

Re: בקשת עזרה בתכנון ארון ספרים

הודעהעל ידי Se7eN » 12 אוגוסט 2019, 23:00

בוק ב-9,000 יקר מאוד, נסה מחסנים באיזור מישור אדומים. אתה אמור למצוא באיזור של 4-5 לקו"ב עצים כמו בוק, אלון ואגוז אפריקאי (סטייל אחר אבל אולי יתאים לך).
כל המקומות שאני מכיר, מוכרים עץ שאינו מהוקצע, כך שצריך ציוד מתאים או להוסיף מחיר להקצעה במחסן או אצל נגר פרטי.
אני לא מומחה בארונות, אבל לדעתי אפשר לשלב. לצדדים אפשר סנדביץ' ולחזיתות עץ מלא. אמור לצאת הרבה הרבה פחות מ-20 מ"ר
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Eli2019 » 12 אוגוסט 2019, 23:14

תודה רבה! עזרת לי מאד בתמחור. אחפש באיזור מישור אדומים כפי שהצעת. בקשר לסנדוויץ יחד עם עץ מלא סליחה על השאלה המראה על בורות (אבל בלי לשאול לא לומדים), איך אני אני אמור להגיע לתוצאה של מראה אחיד בין החזיתות לסנדוויץ, האם התכוונת שהסנדוויץ יהיה עם פורניר דומה לחזיתות?
תודה
Eli2019
משתמש ותיק

הודעהעל ידי הרואה » 13 אוגוסט 2019, 09:53

במקום לחפש באזור מישור אדומים, לך למחסן עצים א. מ. מ.
הם יכולים גם להקציע לך, בתשלום סמלי.
קח בחשבון שהעבודה עם עצים קשים מאתגרת.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Eli2019 » 14 אוגוסט 2019, 09:22

תודה על העצה ללכת לא.מ.מ. באמת כבר תכננתי לעשות את זה לאחר שחיפשתי מחסני עצים באיזור שם וטוב לשמוע שזה באמת מקום טוב. אשמח לשמוע אם יש עצות איך ליצור חיבורים בין צדדי הארון לבין החלק העליון והתחתון בלי שיראו את החיבורים. אם הכל עץ מלא ברור שיותר קל כי ניתן ליצור POCKET HOLES ולכסות אותם אחר כך, אבל אם אני בונה את הגוף מסנדוויץ עם פורניר, זה לא יעבוד אלא אם כן אני מדביק את הפורניר אחר כך. איך שיהיה החלק שאני מתקשה למצוא עליו חומר באינטרנט הוא איך יוצרים מראה אחיד בין החזיתות שהם מעץ מלא לבין הגוף שהוא מסנדוויץ. גם אם יש פורניר על הסנדוויץ אבל על הדלתות שעשויות עם RAISED PANELS לא יהיה פורניר והשאלה אם לאחר הצביעה יהיה מראה אחיד לפורניר ולדלתות? אם למשל אחליט בפרוייקט זה או באחר לעשות את הדלתות מ-MDF, יש לי את אותו שאלה איך יוצרים מראה אחיד.
תודה רבה
Eli2019
משתמש ותיק

הודעהעל ידי LASLOSHAY » 14 אוגוסט 2019, 16:56

שלום
זה פרויקט שלדעתי גדול עלייך.
ממליץ לך להתחיל בדברים יותר פשוטים ולאט לאט ללמוד.
סמל אישי של המשתמש
LASLOSHAY
סופר משתמש

הודעהעל ידי Eli2019 » 15 אוגוסט 2019, 07:43

LASLOSHAY כתב:שלום
זה פרויקט שלדעתי גדול עלייך.
ממליץ לך להתחיל בדברים יותר פשוטים ולאט לאט ללמוד.

תודה על העצה. אשמח לדעת למה נראה לך שזה גדול מידי. אני לא מנסה לעשות את זה ביום אחד אלא מתכנן את זה היטב וביסודיות. יש לי ידים טובות וסבלנות, ובניית ארון ספרים לא נראה לי משהו קשה. מבחינתי החלק החדש זה השימוש ברוטר אבל זה רק החלק של הדלתות וגוף הארון הרבה יותר פשוט. אעשה נסיון עם הרוטר על סתם חתיכת עץ לפני שאעשה על חתיכה יקרה. מבחינתי החלק היותר היותר קשה הוא לדעת איך ליצור פינישינג יפה אם אני לא עושה את הכל מחומר אחיד כי בזה אני מוצא פחות מידע באינטרנט. חוץ מזה אני חושב שאני יכול לעמוד במשימה כל עוד אתקדם בסבלנות ואתכנן את הכל היטב כולל חישוב גודל החתיכות שאני צריך. איך שיהיה כרגעארון זה דרוש לי יותר מדברים אחרים ואני לא מעוניין לזרוק כסף על משהו זמני.
שוב, אשמח לשמוע למה אתה חושב אחרת ולשנות את דעתי אם יש צורך.
תודה
Eli2019
משתמש ותיק

הודעהעל ידי atzmonster » 15 אוגוסט 2019, 09:24

Eli2019 כתב:שלום רב,
אני חדש כאן, וגם חובב נגרות חדש. אני מעוניין לבנות כמה דברים לבית, ובין היתר ארון ספרים וארונות לחדרים אחרים. לעת עתה אני מעוניין לבנות ארון ספרים שבחלק התחתון יש Raised Panels (לא יודע איך קוראים לזה בעברית), ובחלק העליון דלתות עם זכוכית. רוטר חדש של Triton בדרך ואני חושב שאוכל לעמוד באתגר. מה שלא היה צפוי בשבילי זה המחירים של עץ מלא. אני יודע שיש אפשרות של סנדוויץ עם פורניר אבל לפי מה שהבנתי זה לא פשוט להדביק פורניר על Raised Panels. כמו כן אני עוניין לעשות Molding (שוב לא יודע מה זה בעברית), וזה גם יהיה בעייתי עם פורניר.
ביררתי קצת באיזור ירושלים (איזורי גוש עציון ובית שמש גם טובים עבורי) ואני מוצא בעיקר עץ אורן 28 באיזור 210 למ"ר אבל אני יודע שזה לא עץ הכי חזק. קיבלתי הצעת מחיר לבוק ב-9,000 ש"ח לקוב, אבל אני מניח שזה לא מקוצע (צריך עוד בדיקה). אני צריך קצת יותרמ- 20 מ"ר, כך שאם אני לוקח בעובי 2 ס"מ זה פחות מחצי קוב.
מאד אשמח לשמוע רעיונות עם איזה עץ אפשר לעבוד וגם לקבל מידע על מחירים אם יש, ובפרט אם יש עץ מלא שיותר זול מ- 9,000 ש"ח לקוב. כמו כן אם יש דרך לעשות את מה שאני רוצה עם סנדוויץ (ודלתות MDF) ושיהיה להכל מראה אחיד אשמח לדעת איך. אגב אני מעוניין לצבוע את העץ בצבע כהה (איך אומרים stain בעברית?).
תודה,
אלי

שלום לך.
כפי שכתבו בהמשך, ומניסיוני המתמשך להיות מנגר עצים חסר ניסיון, גם אני חושב שזה פרוייקט רציני מדי בשביל להיות ראשון.
הכול מתחיל להיות יותר מורכב כאשר יש צורך לייצר "קובייה מדוייקת" לעומת משטחים עם רגליים למשל. הדיוק במקרה הראשון הוא ממש קריטי.

מה שאני מציע לך זה לקנות פלטה של MDF לא עבה, ולנסות ולהרכיב קובייה (40 רוחב 40 עומק ו 60 גובה) להרכיב לה דלת עם צירים פשוטים ןלראות אם אתה מרוצה מהתוצאה. זאת עלות נצוכה ותלצד המון מהניסיון
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 15 אוגוסט 2019, 09:40

המוטו שלי בחיים זה לא לפחד משום דבר, זה תמיד הוכיח את עצמו בשבילי, אם אתה יכול לשאת כלכלית ונפשית בתוצאה שלא תשביע את רצונך אז לך על זה, סרטונים ביוטיוב ובאתרים יעודיים יעזרו לך, שאלות ספציפיות פה גם הם יתרמו, לאט ובסבלנות גם אם לא יצא מושלם זה בסדר.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Eli2019 » 15 אוגוסט 2019, 12:26

קודם כל תודה לכל העונים ועל כל העצות. בזכות אנשים כמוכם אני מרגיש שאני יכול להתקדם. מה שכתבו כאן לגבי יצירת קוביה ידוע לי מנסיון בעבר, ויש לזה פתרונות פשוטים בין אם זה קליבות לפינות או סרגלים מדוייקים של 90 מעלות. ולכן דוקא מזה אינני פוחד. כמובן שהסרטונים הם אלו שנתנו את הבטחון להמשיך. צפיתי בהרבה מאד הדרכות ועל כל צעד יש "קורסים" בחינם מבעלי מלאכה מקצועיים. זה שונה מאד מללמוד מספר על נגרות. שוב, בכל פעולה ניתן לנסות קודם עם סתם חתיכת עץ, כך שלא לעשות נסיון ראשון על לוח שעלה הרבה כסף.
תודה רבה
Eli2019
משתמש ותיק

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־49 אורחים