חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שולחן למסור שולחן (קובץ תמונות ראשון)

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שולחן למסור שולחן (קובץ תמונות ראשון)

הודעהעל ידי ניקו » 10 אוגוסט 2019, 16:45

שלום לכולם,
במהלך העבודה על פרויקט שולחן הכתיבה שהעליתי לאתר לפני שבועיים בערך, התחוור לי שאי אפשר להמשיך לעבוד עם מסור השולחן בלי שולחן יעודי. העבודה על הרצפה ועל גבי משטחים מזדמנים היתה לא נוחה, לא מדויקת ולא בטיחותית. בנוסף המסור הזה יחסית כבד. לא כיף לסחוב אותו הלוך ושוב מהמחסן לחצר. לפניכם הפיתרון שמצאתי.
רציתי שהקונסטרוקציה תהיה ניידת על מנת שאוכל להכניס ולהוציא אותה בקלות מהמחסן (מה שגם הכתיב את הרוחב המקסימלי של היחידה). קניתי גלגלים עם מעצורים. הם היו זולים יחסית (14 ש״ח לגלגל), ומתגלגלים לא רע. מה שכן, המעצורים לא מוצלחים במיוחד.
מבחינת חומרים, יש כאן פלטת MDF, כמה קורות אורן וקצת לבידים שפירקתי מארון זרוק שמצאתי ברחוב (אנשים זורקים מאות שקלים של עץ כאילו זה כלום). את הפלטה המלוטשת אטמתי בהידרו-אמייל של יעקובי (3 שכבות) ואחריהן שכבה נדיבה של אנטיק ווקס - מוצר נהדר שממש מקפיץ את נוחות העבודה על המשטח. את הקצוות דיגמתי עם ראוטר וצבעתי בלבן - גם ליופי אבל בעיקר מכיוון שהם פגיעים יותר לרטיבות.
המגירות צרות, ארוכות ועמוקות. הן ישמשו אותי לכל הפיצ׳יפקס: מטר, סרגלים, עפרונות, מברג ומפתח לתפעול השולחן וכו׳. השתדלתי לנצל את השטח באופן מקסימלי, ולכן יצרתי dados במקום להתקין מסילות מכאניות. גם כאן השתמשתי בווקס, והן מחליקות בלי בעיות. הידיות מאורן כמובן.
אני מתכנן להוסיף ליחידה כמה דברים בעתיד: מתלים למיניהם, מגירות גדולות יותר מתחת למסור (לג׳יגים של המסור), וגם איזושהי מערכת לניהול כמויות האבק והנסורת האדירה שהמכונה הצהובה הזו מייצרת. זה מפריע לי מאוד, ואשמח לרעיונות.
תמונות של המוצר המוגמר בקובץ הבא...
קבצים מצורפים
עגלת מסור 1.jpeg
עגלת מסור 2.jpeg
עגלת מסור 3.jpeg
עגלת מסור 4.jpeg
עגלת מסור 5.jpeg
עגלת מסור 6.jpeg
עגלת מסור 7.jpeg
עגלת מסור 8.jpeg
עגלת מסור 9.jpeg
עגלת מסור 10.jpeg
ניקו
סופר משתמש

Re: שולחן למסור שולחן (קובץ תמונות ראשון)

הודעהעל ידי Alonv » 10 אוגוסט 2019, 19:09

שבוע טוב
יפה מאוד ושימושי מאוד
עשה לי חשק להעתיק שיהיה גם לי
תודה אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk
Alonv
משתמש ותיק

Re: שולחן למסור שולחן (קובץ תמונות ראשון)

הודעהעל ידי atzmonster » 11 אוגוסט 2019, 00:55

תודה על השיתוף
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־58 אורחים