חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מפסק חצי אוטומטי למכונות נגרות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מפסק חצי אוטומטי למכונות נגרות

הודעהעל ידי nirly » 04 מאי 2019, 00:37

אני מארגן את הנגרית החובבים שלי
כחלק מהשינוי אני מעונין להכניס לוח חשמל יעודי (כולל מפסק פחת, מפסק ראשי ולכל כלי מפסק חצי אוטומטי)

יש לי כלי עם מנוע 3000W
כמה אמפר צריך להיות מפסק ההגנה שלו?
nirly
משתמש ותיק

Re: מפסק חצי אוטומטי למכונות נגרות

הודעהעל ידי Se7eN » 04 מאי 2019, 20:03

מצטער מראש אם זו לא התשובה שאתה מקווה לה, אבל אני לא חושב שזה כדאי לך להתעסק לבד עם לוח חשמל אם אתה לא חשמלאי מוסמך. זה גם לא בטיחותי, וגם לא חוקי.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי 1amiezer » 04 מאי 2019, 21:04

סליחה על הבורות למה לכל כלי צריך מפסק חצי אוטומט אם אין לך עובדים שיפעילו את כל המכונות יחד בו זמנית ?
נראה לי שלא פחות חשוב שלכל מנוע תהיה הגנה של עומס יתר מה שנקרא אוברלוד שימנע שריפת המנוע.
מקווה שמשהו ירים את הכפפה .
עמיעזר
1amiezer
משתמש ותיק

הודעהעל ידי nirly » 04 מאי 2019, 22:14

Se7eN כתב:מצטער מראש אם זו לא התשובה שאתה מקווה לה, אבל אני לא חושב שזה כדאי לך להתעסק לבד עם לוח חשמל אם אתה לא חשמלאי מוסמך. זה גם לא בטיחותי, וגם לא חוקי.

כמובן שחשמלאי יבצע את העבודה
אבל בגלל שקיבלתי מחשמלאים תשובות שונות (פחות מכירים את הרעיון של נגרית חובבים על רשת ביתית)
אני מנסה להבין מה רצוי.
בעצם דרוש לי מפסק חצי אוטומטי על כל פזה- כי אני רוצה להפריד לדוגמא: CNC (רגיש לכל שינוי) מקומפקסור שמתחיל לעבוד ומקפיץ צריכה
nirly
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Pini Gold » 04 מאי 2019, 22:19

למרות ההערה שגורסת שאתה לא חשמלאי מוסמך, חשוב ומותר לקבל חוות דעת.
תיאורטית על כל שקע אפשר להגן באמצעות מפסק חצי אוטומטי.
לגבי מנוע / מכונה של 3000 וואט, מניח שזה פאזה אחת - מומלץ מפסק חצי אוטומטי של 20 אמפר עם זמן תגובה מהיר (10 מילישניות) החשמלאי שלך יבין את זה ויבקש לראות את מפרט המנוע / מכונה.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 05 מאי 2019, 08:03

3000w כמעט 15A בלי פיקים, מאמ״ת 20A צריך להספיק
לדעתי אם חשמלאי יבנה לך את המערכת עדיף שתמצא מישהו שיזכה לאמונך, הוא אמור לדעת יותר מנגרים חובבים ובסופו של יום דעתו קובעת.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 05 מאי 2019, 10:12

החשבון הוא זרם = הספק חלקי מתח. כלומר שהזרם הוא 3,000/220 = 13.6A. זה זרם העבודה הרגיל. אז כמובן שצריך מעט יותר כדי לא להפיל את המפסק בעבודה השוטפת.
ובנוסף, יש שאלה לגבי אופי המכונה. בפרט - האם היא צורכת זרם התנעה גבוה? אם זה גוף חימום, הוא לא לוקח יותר. כמו כן, אם זה מנוע שיש לו בקר מהירות, ואתה מתחיל במהירות נמוכה ומעלה בהדרגה, גם אז אין קפיצה משמעותית. אבל אם אתה מתניע ישר בעוצמה המקסימלית, אז יכול להיות פיק גבוה יותר. אני מניח שמפסק עם השהיה אמור להתמודד עם פיקים מהסוג הזה.

כשמנוע מתאמץ, ובפרט אם הוא "נחנק"/נתקע, הוא צורך יותר. אני לא יודע האם המאפיין של 3,000W מתייחס לצריכה רגילה, או למצב של עומס מקסימלי. אולי מישהו מהחברים כאן יודע?

בלי קשר, שים לב ששקעים והחיווט הרגילים ברשת חשמל ביתית, בדרך כלל בנויים למקסימום 16A. אז אל תעבור את זה.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי dada » 07 מאי 2019, 08:39

לגבי "בלי קשר, שים לב ששקעים והחיווט הרגילים ברשת חשמל ביתית, בדרך כלל בנויים למקסימום 16A. אז אל תעבור את זה."

"בדרך כלל" זה מטעה - חוטים בעובי 1.5ממ מקובל לשים בחשמל של מעגלי התאורה וממש לא מתאימים ל 16אמפר.

ואתה צריך שיהיו לך שקעי כח - מעגל שמחובר ישירות ללוח חשמל המקומי ומשם ישירות לוח החשמל הראשי ולא דרך שרשור שקעים אחרים. ואם כבר אתה מחשמל ומחווט מחדש אני גם הייתי מבקש מהחשמלאי שקע תלת פאזי כהכנה. המנועים התלת פאזיים הרבה יותר זולים ואמינים ויכולים להגיע להספקים יותר גדולים.

אבל חשמלאי עם רשיון ידע הכל כמו שאמרו קודמי ... ורק הוא (לפי החוק) יעשה את העבודה.
dada
סופר משתמש

הודעהעל ידי moshik » 15 מאי 2019, 23:35

מפסקים מגינים על חוטי החשמל
כך שיש להתאים גם את גודל המפסק וגם את קוטר הכבל
במקום כמו נגריית חובבים אני מציע לחווט במינימום 2.5 מ"מ כבל .
היות ואני עובד לבד בנגריה אז המקסימום של המכשירים שעובדים במקביל זה
מזגן(תלת פאזי)
שואב אבק(תלת פאזי)
ועוד מכשיר שאני עובד עליו (גם בד"כ תלת פאזי)וקצת תאורה
אחרי כמה נסיונות הפתרון שהיה הכי נכון בשבילי זה
לוח חשמל עם מעגל אחד ומאמת תל פאזי אחד של 3X20 אמפר.(וכמובן ממסר פחת תלת פאזי)
כשהצרכנים החד פאזיים מחוברים בחלוקה שווה בין הפאזות ישירות למעגל ללא מאמתים חד פאזיים.(בקופסאות חיבור).
אם רוב המכשירים הם תלת פאזיים זה פתרון מאד יעיל.
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: m11 ו־57 אורחים