חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מילון מושגים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מילון מושגים

הודעהעל ידי oferyuval » 08 אפריל 2019, 07:17

Alex Milch כתב:אתה משתמש במושג "פורמייקה טק" (לא פעם ראשונה) שזה מוצר שלא הזדמן לי להכיר.

הציטוט הושאל משרשור זה : viewtopic.php?f=1&t=12350

שאלתי בשרשור אחר (viewtopic.php?f=1&t=12344) מה זה "לבן טק דו"צ" (נכתב שם פלטת סנדביץ 17 לבן טק דו"צ).
(אני מניח שזה סוג של מלמין).

בשרשור אחר (viewtopic.php?f=1&t=12339) אלכס התייחס ל "לוח מתועש" ו makita קרא לאותו הדבר "פלטת לאמי".
אני נתקל לא מעט בכל מיני מושגים לא מוכרים, ולעיתים אנשים שונים משתמשים בשמות שונים לאותו הדבר .

יתכן ואנו צריכים כאן דף של "מילון מושגים", שכולל גם מושגים נרדפים. מה דעתכם ? שימושי ? בר ביצוע ?
או אולי כבר יש כזה דבר ?
oferyuval
סופר משתמש

Re: מילון מושגים

הודעהעל ידי Alex Milch » 08 אפריל 2019, 10:08

יתכן ואנו צריכים כאן דף של "מילון מושגים", שכולל גם מושגים נרדפים. מה דעתכם ? שימושי ? בר ביצוע ?
או אולי כבר יש כזה דבר ?

מה דעתכם ? - בעד
שימושי ? - כן
בר ביצוע ? - כן
או אולי כבר יש כזה דבר ? - לא יודע לגבי הפורום הזה

אני אוסיף, לגבי "מושגים/מונחים" בתחום הנגרות בארץ מקורם בגרמנית בעיקר כתוצאה של שהגעתם לארץ של הטמפלרים ועולי אירופה למיניהם. עם השנים, הרבה מן המושגים השתבשו ולא הייתי רוצה לראות בשיבושים "מושגים נרדפים". עם התפתחות ענף הנגרות במסגרת של תחביב, בהתבסס על מקורות מידע אינטרנטיים בעיקר, נכנסו לשיח מושגים באנגלית שאף חלקם השתבשו. זה בקיצור.
מן הסיבות שציינתי, לדעתי רצוי יותר לחתור לשימוש במושגים הנכונים (הלא מעוותים) ותרגומם לעברית.
עברית לא שפת האם שלי, עליתי ארצה כנער מתבגר והשתדלתי ללמוד את השפה ולדבר נכון. החשיבות לדייק במונחים והגדרות (בכל שפה) נובעת אצלי בעיקר על רקע תחום וסוג עיסוקי בעבר והיה לי חשוב ללמוד את המושגים השגורים גם בעיסוקי הנוכחי. כך התקשורת וההבנה על בסיס מיקצועי יהיו יותר מובנים.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

מילון מושגים

הודעהעל ידי oferyuval » 08 אפריל 2019, 10:43

Alex Milch כתב:לא הייתי רוצה לראות בשיבושים "מושגים נרדפים".

כנראה שצריך לכלול גם את השיבושים והסלנג במילון כזה, ע"מ שמי שמעוניין ידע מה המונח הנכון.
למשל
שם: משור אנכי (Jigsaw). הסבר: ......
שם: ג'קסון. הסבר: ראה משור אנכי
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 08 אפריל 2019, 10:58

לפני שנתיים הייתי אצל אחד מסוחרי מכונות הנגרות הגדולים והותיקים בארץ, שבעברו היה נגר. שאלתי אותו איך הוא ממליץ לעשות חיבורי סין וגרז, לקח לי 2 דקות להסביר לו מה זה סין וגרז. ואז הוא אומר לי, אה.... אתה מתכוון צאפ ונוט? פעם ראשונה שאני שומע מישהו שקורא לזה סין וגרז...
אמרתי לו שנגר שעבדתי אתו בעבר קורא לזה כך, הוא שאל אותי: וגם לאבריכט הוא קורא מקצוע מיישרת? עניתי לו שכן, משום מה זה ממש שעשע אותו.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 08 אפריל 2019, 12:23

פעם היה פה נסיון כזה או דומה.
אני לא זוכר איפה/למה זה נעצר.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי hummiz » 08 אפריל 2019, 17:38

oferyuval כתב:
Alex Milch כתב:אתה משתמש במושג "פורמייקה טק" (לא פעם ראשונה) שזה מוצר שלא הזדמן לי להכיר.

הציטוט הושאל משרשור זה : viewtopic.php?f=1&t=12350

שאלתי בשרשור אחר (viewtopic.php?f=1&t=12344) מה זה "לבן טק דו"צ" (נכתב שם פלטת סנדביץ 17 לבן טק דו"צ).
(אני מניח שזה סוג של מלמין).

אתה שאלת אותי ואני בלי כוונה התעלמתי.
פלטת סנדביץ 17 לבן טק דו"צ.... שאלת מה זה לבן טק דו"צ... אז אני האמת גם לא ידעתי, ביקשתי פלטת סנדביץ עם גימור (סטנדרט) דו"צ (דו צדדי) ונשאלתי האם אני רוצה לבן מבריק או לבן טק. אני חשבתי אומרים מט אבל הם אמרו שם "טק", אז אני מניח שהכוונה הייתה ללבן מט.

בפוסט אחר ששאלתי לגבי הדבקת הגימור עם הצד העצי של הסנדביץ אם כדאי עם דבק נגרים סטנדרטי, אמרו לי שני החברים שם שהם לא מבינים על מה אני מדבר.
רציתי להעלות תמונה שיראו אבל טרם הספיקותי.. אבל כשמבקשים פלטת סנדביץ עם גימור דו צדדי - אני מניח שנותנים את הסטנדרט והוא אותו סטנדרט בכל המקומות ולכן אני מניח שהחברים כאן ידעו יותר טוב ממני, אני מתחיל :)
hummiz
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Doron » 08 אפריל 2019, 18:56

כפי שאלכס כתב בשרשור הקודם - לבן טק - כפי הנראה מדובר על פורמיקה טאפ או טפ
הכוונה היא לפורמיקה דמוי קליפת תפוז (לא חלקה)
Doron
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 08 אפריל 2019, 19:10

hummiz,
Doron רשם נכון, זו אחת האפשרויות והשניה היא מט. כיוון שטאפ יקר יותר ממט יכול להיות שהתכוונו במחסן למט. בכל מיקרה, לגימורי פנים מקובל ציפוי לבן מבריק אלא אם אתה רוצה לשדרג את המראה ולשנמך (ככה אומרים?) את הארנק.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי hummiz » 08 אפריל 2019, 23:57

כן זה הגדרה מעניינת קליפת תפוז בצבע לבן... בכל אופן זה בהחלט בצבע לבן מאט ולא מבריק, וזה היה באותו מחיר כמו של המבריק.
אז לשאלתי דבפוסט השני, האם הדבקה של הצד של הסנדויץ על הצד של הפורמייקה - דבק נגרים זה מה שאני מחפש?

מה שאני מנסה לעשות זה בעצם קופסה ולכן יוצא שבצד שבפורמייקה אני רוצה לחבר ב-90 מעלות מדף אחר ואני מאמין שבורג זה התשובה פשוט חשבתי לחזק את זה עם דבק נגרים..
מה עדיף לי לעשות במקרה זה?
אני חושב שעם ברגים יצא לי עקום כי אין לי משהו שיתפוס את זה ישר תוך כדי ההברגה..
hummiz
משתמש ותיק

הודעהעל ידי isidor » 10 אפריל 2019, 15:02

"כן זה הגדרה מעניינת קליפת תפוז בצבע לבן..."

אדון hummiz הנכבד,

כאשר אומרים "קליפת תפוז" הכוונה למירקם ולא לצבע !!

כלומר "קליפת תפוז" = השטח לא חלק, אלא אם תסתכל בזכוכית מגדלת
תראה נקודות-נקודות בדיוק כמו בקליפת תפוז
isidor
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־64 אורחים