חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מסור חשמלית לעבודות נגרות ביתיות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מסור חשמלית לעבודות נגרות ביתיות

הודעהעל ידי אלכסנדרה » 07 אפריל 2019, 11:42

שלום קבוצה יקרה,
אני חדשה בפורום. אדריכלית במקצועי והתנסתי בעבודה בנגריה בזמנו, בזמן לימודי התואר שלי. עכשיו עברתי לגור למשגב, בית על הקרקע ורוצה לבצע עבודות נגרות פשוטות לביתי בעצמי. תמליצו בבקשה על מסור חשמלית עם שולחן וכיוון זוויות איכותית, לא יקרה מאוד ולא גדולה מדי.
אשמח גם לטיפים ומחשבות נוספות שכדאי לקחת בחשבון.
חשבתי שהכלים הבסיסיים לעבודה שאני צריכה, אלה מסור חשמלית, מקדחה, ג'קסון, מכונת ליטוש. פיספסתי משהו?
אלכסנדרה

Re: מסור חשמלית לעבודות נגרות ביתיות

הודעהעל ידי Se7eN » 07 אפריל 2019, 12:02

קודם כל ברוכה הבאה לתחום.
אני ממליץ להתחיל דווקא מצפייה בסרטוני יוטיוב שונים, לפני שרצים לקנות כלים. השאלה אילו כלים צריך תלויה בתוצר שאת מעוניינת בו. לעבודות רבות לבית יספיק מסור עגול ומקדחה/מברגה, שאפשר לקנות את שניהם יחד באיכות מינימלית במאות שקלים בודדות, אבל אפשר להמשיך לעלות וגם תקציב של 50,000 ש"ח ישאיר אותך ללא כלים מסוימים.
לגבי מסור, יש הבדלים גדולים בין מסור עם שולחן למסור בלי שולחן. לטעמי רצוי להתחיל עם מסור חשמלי עגול המוחזק ביד, ורק אח"כ להתקדם לכלים מקובעים (מכונות למעשה) שדורשות הרבה יותר ידע ואיכות.
בברכה,
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Isaac » 07 אפריל 2019, 13:23

קיראי את הפוסטים מהקישור המצורף וכמו כן צפי בוידאו המצורף באחד הקישורים.
https://www.nagaroot.com/forum1/viewtopic.php?f=1&t=12209
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 07 אפריל 2019, 16:14

רק לא ללמוד את הבסיס מסרטוני יוטיוב, אשמח לשמוע על נגר יוטיוב אחד שאפשר ללמוד ממנו איך עובדים בנגריה... אצל רובם זה לא מתוך כוונת זדון, פשוט אין להם מושג איך בונים רהיטים בצורה ריאלית. אם מארק ספנגולו היה מתפרנס מהרהיטים שהוא עושה, הוא היה פושט רגל מזמן... טיפים כמובן אפשר ללמוד מכולם.
במחשבה שניה יש את הסמוראי שהוא באמת מקצוען, אבל גם ממנו קשה ללמוד את הבסיס.
וזה עוד בלי לדבר על חוסר ההתאמה לשיטות העבודה הנהוגות בישראל, כמעט הכל האמריקאים עושים שונה מפה, ואז חובבנים משלמים הון תועפות על כלים ידניים וג'יגים שלא עושים כמעט כלום, ונשארים בלי יכולת לחתוך פלטות.
אני מדבר בתור אחד שקנה אולי את רוב הכלים שקיימים בסרטוני היוטיוב הנוצצים (טוב, בכל זאת קצת הגזמה), ואחרי 3 שנים מה שלא נמכר מתוכם מעלה אבק.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 07 אפריל 2019, 17:23

הרואה כתב:רק לא ללמוד את הבסיס מסרטוני יוטיוב, אשמח לשמוע על נגר יוטיוב אחד שאפשר ללמוד ממנו איך עובדים בנגריה... אצל רובם זה לא מתוך כוונת זדון, פשוט אין להם מושג איך בונים רהיטים בצורה ריאלית. אם מארק ספנגולו היה מתפרנס מהרהיטים שהוא עושה, הוא היה פושט רגל מזמן... טיפים כמובן אפשר ללמוד מכולם.
במחשבה שניה יש את הסמוראי שהוא באמת מקצוען, אבל גם ממנו קשה ללמוד את הבסיס.
וזה עוד בלי לדבר על חוסר ההתאמה לשיטות העבודה הנהוגות בישראל, כמעט הכל האמריקאים עושים שונה מפה, ואז חובבנים משלמים הון תועפות על כלים ידניים וג'יגים שלא עושים כמעט כלום, ונשארים בלי יכולת לחתוך פלטות.
אני מדבר בתור אחד שקנה אולי את רוב הכלים שקיימים בסרטוני היוטיוב הנוצצים (טוב, בכל זאת קצת הגזמה), ואחרי 3 שנים מה שלא נמכר מתוכם מעלה אבק.

כל הידע שלי בתחום זה מצפייה מסרטונים ביו טיוב, בניתי לא מעט דברים מקטנים לגדולים ואפילו פתחתי עסק קטן בתחום בזמן הלימודים. יותר מזה אומר שיו טיוב זאת פלטפורמה מצויינת ללמוד כמעט הכל!

פשוט צריך להבין שיש גם אנשים שם שלא יודעים מה הם עושים ולהפעיל היגיון בריא.
נגרות זה מקצוע מאוד הגיוני ומובן.
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 07 אפריל 2019, 17:27

ערוצים מצויינים:
JimmyDiResta
Samurai carpenter
Jay bates
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 07 אפריל 2019, 17:59

סליחה שאני מתערב...השואלת בקשה המלצה על כלים ולא על מקורות לימוד, לטענתה היא יודעת לעבוד.

אנא מחקו את תשובותיכם הלא רלוונטיות כדי לאפשר ריכוז תשובות עניניות.

זה לא פייר לדלל את נושא השירשור מתוך רצון להפגין נוכחות.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי hummiz » 07 אפריל 2019, 18:51

zDanielz כתב:ערוצים מצויינים:
JimmyDiResta
Samurai carpenter
Jay bates

אני מסכים עם מה שאלכס רשם, אבל יחד עם זאת.. אם יש דיון עקרוני על איזה כלים צריך ואיזה לא והמודל זה שחקני יוטיוב שמהם נגזר מה צריך ומה לא, אז דווקא כן כדאי להזכיר שמות של כוכבי יוטיוב.
אגב, מה רע בסטיב רמזי?
hummiz
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Alex Milch » 07 אפריל 2019, 19:16

שום דבר לא רע בכוכבי רשת, רק אני שוב מוצא לנכון לחדד את השאלה המקורית: המלצה על כלי/כלים ולא אופן השימוש בהם.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 08 אפריל 2019, 00:54

Alex Milch כתב:סליחה שאני מתערב...
זה לא פייר לדלל את נושא השירשור מתוך רצון להפגין נוכחות.

סליחה שאני מתערב...
אבל הכל פייר.
ראשית אם תבחן תראה שהיתה לשירשור התפתחות לוגית ולא "רצון להפגין נוכחות" (שזאת סיבה מוזרה לכשלעצמה).
שבן הציע יוטיוב, הראה אמר יוטיוב לא טוב, דניאל אמר יוטיוב סבבה. נכון שזה לא מה ששאלה אלכסנרה .
זה אולי לא פוליטקלי קורקט אבל אף אחד פה לא מחוייב לענות בכל שירשור תשובות לעניין שעליו נפתח השרשור. לפעמים מתפתח דיון אחר שבמקום לתרום לשואל ספיציפי תורם לשאר הקהילה.

מה גם שדיונים על רכישת מסורים (עגולים, שולחניים, ג'קסון, גירונג, פנדל, יפני, מסין....) מתקיימים פה חדשות לבקרים ועם קצת רצון ותושיה פותחי השרשורים האלו יכולים למצוא את המידע.

* עריכה: באסה, רציתי למחוק אבל אי אפשר.
נערך לאחרונה על ידי dudi בתאריך 08 אפריל 2019, 08:30, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־54 אורחים