חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

חוו"ד כלי עבודה - kreg jig HD

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: חוו"ד כלי עבודה - kreg jig HD

הודעהעל ידי Edi » 14 מרץ 2019, 12:32

לקרג ישנם ג'יגים לשלושה טווחי מידות,
MICRO שטוב למידות קטנות 12-25 ואף פחות יוצר חור שקטן ב25% מהסטנדרט מותאם ל עמדות K
R3 והMINI הניידים K4 וK5 תחנות עבודה עם קליבה ועם רמות זיווד שונות מספקות כסטנדרט את החור בגודל הרווח 5/8 וטווח עבודה של 12-38 מ"מ עובי חומר, הג'יגים הללו ניתנים לכיוון מלבד המיני
הHD עובד עם חומר עבה מ38 מ"מ ואינו ניתן לכיוון, החור גדול ב30% לערך והבורג בהתאם.
הK4 ו K5 יכולים לקבל את ה MICRO ואת הHD בכדי לספק להם נוחות עבודה.
לכל אחד מהגדלים ישנו ביט ייחודי בגודל שונה.
המשמעות של כיוון טווחי עובי החומר הינה השאיפה להוציא את הבורג במרכז החומר הנקדח, הכיוונים בג'יגים הם לצורך זה, בטבלאות חישוב הברגים ישנה התיחסות גם לעובי החומר המקבל.
אם תרצה להתנסות, יש לי את R3 ,K4, HD והMINI.
כמו גם את הDECK JIG שעליו אכתוב חוו"ד בקרוב.
נערך לאחרונה על ידי Edi בתאריך 14 מרץ 2019, 13:54, נערך 2 פעמים בסך הכל.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Mike_NC » 14 מרץ 2019, 13:05

לחובב שמתעסק בעיקר בעובי עד 38 ממ משהו בסגנון

https://www.amazon.com/dp/B011PGOPPS/re ... B011PGOPPS

נותן קיט התחלתי מודולרי ורב גוני

לגבי ברגים נמכרים בארץ גם ב:

https://shop.harim.co.il/default.php?fr ... 13_316_319

כחובב שצריך עשרות ברגים פיתרון זמין במחיר סביר
Mike_NC
משתמש ותיק

Re: ביקורת כלים - kreg jig HD

הודעהעל ידי אילן די » 14 מרץ 2019, 19:48

lyuv כתב:תודה על הסקירה והעלאת הנושא. כבר הרבה זמן שאני מתלבט בעניין הג'יג הזה, אבל לא יודע עליו מספיק.
המצב שלי הוא שאני חובב "קטן". כך שכל פעם נדרש חיבור קורות בעובי שונה. האם צריך לקנות ג'יג שונה לכל עובי? בעצם השאלה היא האם אני יכול להסתפק בג'יג אחד, או שצריך לקנות כמה כדי להיות ערוך למגוון הצרכים.
האם יש משמעות לעובי הקורה הראשונה ביחס לקורה השניה? כלומר, האם החיבור/הג'יג מתאים רק לקומבינציות ספציפיות?
האם נדרש מפתח/מברג מיוחד לברגים הללו?

לא. הג'יג מתכוונן לעובי הקורה ואורך הבורג ואין צורך בג'יג נוסף. המפתח לברגים של קרג הוא מרובע ואתה מקבל ביט שמתאים לברגים האלו. אישית אני מעדיף ברגי כוכב, אבל כל דבר עדיף מפיליפס. אם אתה חובב קטן (כמוני) ולא רוצה להשקיע 70 דולר על ה- HD, יש לקרג - ג'יג זול יותר שנקרא R3 שעושה עבודה לא פחות טובה ועולה בערך חצי. אני משתמש בו כבר כמעט שנתיים מאז שהתחלתי לעבוד עם עץ והוא עדיין עובד כמו גדול אם כי אני כל הזמן פוזל לג'יגים המקובעים של קרג (K4, K5) שנראים נוחים יותר לעבודה שמצריכה הרבה חורים.
אילן די

הודעהעל ידי Edi » 15 מרץ 2019, 12:03

אילן, כפי שכתבתי למעלה הסטנדרטיים כולל הR3 עובדים בטווחי עובי שונים מה HD, לא רצוי לחבר עץ עבה עם ברגים דקים וקצרים ומה עוד שהבורג יצא לא ממש קרוב למרכז, לכן איפה שצריך HD לא רצוי להסתפק באחרים.
בגדול לדעתי אם הייתי צריך לוותר על הk4 ,R3 ,Mini או על ה HD הייתי מוותר על כל הראשונים לHD אין תחליף מבחינתי, לעוביים רגילים ישנם שיטות אחרות לא פחות טובות ואולי אסטטיות יותר.
נערך לאחרונה על ידי Edi בתאריך 19 מרץ 2019, 15:38, נערך פעם אחת בסך הכל.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי הראל 12 » 19 מרץ 2019, 15:18

ברשותי קרג 4k. אני עושה בו שימוש כבר שנתיים. אני משתמש בו הרבה לעבודות שלי אחד היתרונות הגדולים של הכלי שבאמת ניתן לבצע הרבה קידוחים ובו זמנית להרכיב ולבנות לבד במידה ואין עזרה. למערכת יש את היתרונות אבל היא לא הפתרון האופטימלי לכל מצב. את הקרקע שברשותו רכשתי בארץ והוא מותאם לסקאלות אירופאיות ( מילימטרים) והוא לא זול אבל שווה את ההוצאה הכספית
הראל 12

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־74 אורחים