חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בניית מיטת קומותיים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

בניית מיטת קומותיים

הודעהעל ידי Ahronf » 10 מרץ 2019, 17:33

שלום לכולם
בראש ובראשונה חשוב לי לציין שאני מאד נהנה לקרוא בפורום הנהדר הזה, יש פה אנשים מקצועיים ובעיקר עם אהבה לנגרות ואהבה לזולת
אני קורא כבר הרבה זמן בפרום ומאד נהנה
עשיתי כמה פרויקטים קטנים לפני שהכרתי את הפורום )להפוך ארון מטבח למגירות, בניית מיטות ארון, ובניית פרגולה( רוב הדברים הייתי מתכנן ומביא מידות לנגרייה)עמוס מעץ לדעת בתלפיות, ירושלים( והיו חותכים לי לפי מידה והייתי מרכיב לבד
הפרויקט שאני הולך לעשות עכשיו הוא יותר מורכב מכיוון שזה עץ מלא ורוב העבודה זה ליצור מגרעות שיוף וצביעה ועוד
וזה פעם ראשונה שאני מתכנן כזה מוצר
הצרכים שלי
א. 4 מיטות 2 נפתחות
ב. אורך מקסימלי למזרון 190
ג. גובה מהמיטה הקבועה ל"קומותיים" 110 כדי שאוכל לשבת שם כשאני שם את הבנות לישון
ד. שיצא יפה
ה. שיהיה חזק
ו. שיהיה אפשר לפרק בשביל להוציא מהחדר
אני מצרף סקיצה
עמודים מ7*7
מסגרת מגלריה 3*14.2

הכלים שלי
מסור עגול נטען מקיטה
מברגה
מלטשת עגולה נטענת מקיטה
רוטר/טרימר נטען מקיטה

אני בונה מעץ אורן

אשמח גם לטיפים בצביעה
אישתי רוצה שאצבע בצבע שמנת
וחשוב לה מאד שיהיה חלק בתחושה
תודה מראש
אהרן
קבצים מצורפים
20190310_162933.jpg
תוכנית מיטת קומותיים
Ahronf

Re: בניית מיטת קומותיים

הודעהעל ידי Alex Milch » 10 מרץ 2019, 18:10

שלום וברוך הבא אהרון,

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך בשלב זה, צור איתי קשר ותגיע לחיפה, אתה מוזמן כמובן ללא כל התחייבות או עלות, מקווה שלא תצטער.
השאלות שלך נכונות, עניניות אך מורכב מדי בשבילי לענות בצורה יעילה ונכונה בכתב.
הערה: השרטוט אינו משקף נכון את הדרישה שלך ל-4 מיזרנים באורך 190 ס"מ. יש דרך/שיטה לבנות כך שכל המיזרנים יהיו זהים בגודלם ורעיצך תהיה מרוצה מן הנראות.
בניתי מספר מיטות כאלה בעבר ואחת אפילו כזאת שאתה מעונין בא.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 10 מרץ 2019, 18:55

קודם כל יישר כח ובהצלחה בפרוייקט!
לפני שנתיים בניתי כ-15 מיטות דו קומתיות עם צוות מתנדבים, כשהקווים המנחים היו עלויות נמוכות, ואפשרות פשוטה לפירוק. המתכון שהגעתי אליו היה של בסיסי מיטה מקובעים, ודפנות מקובעות, כך שבהרכבה מחברים 4 יחידות ויש מיטה.
בשביל חיבור חזק לשנים ארוכות אני ממליץ על ברגים עם אום צרגה - כלומר אום עגול שנמצא בתוך הקורה אליה מחברים, ואליהם להוסיף דיבלים
בשביל מראה יפה, פשוט תדאג לשייף טוב טוב, ואז לצבוע בסביבה נקייה ככל האפשר. קח בחשבון שזה רהיט עם מעט מאוד שטח פנים גלוי, אז קל יחסית להצליח.
בסרטוט שלך לא הבנתי בדיוק את שיטת האחסון של המיטות שמתחת, וגם לא ממש הצלחתי לקרוא את המידות, אבל מבחינת מבנה זה נראה אחלה.
אני גר ליד י-ם, אתה מוזמן לקפוץ אלי אם תרצה עוד כמה הסברים והדגמות.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Ahronf » 11 מרץ 2019, 16:26

וואו
ממש מחמם את הלב התגובות שלכם
אני קראתי כמה פעמים את ההצעה של "לקפוץ להדרכה" וקויתי שגם שאני יצטרך עזרה אקבל את ההזמנה
אז ממש תודה
אפנה באישי
וכמובן שהעלה תמונות ועידכונים
Ahronf

הודעהעל ידי lyuv » 11 מרץ 2019, 17:32

קצת קשה להתייחס בלי להכיר את כל האילוצים והצרכים. אבל כמה נקודות שאולי יהיו רלוונטיות:
1. סולם יכול להיות גם בצד הראש, ולא רק בצד הארוך.
2. לא חייבים קונסטרוקציה שעומדת "לבד" על 4 רגליים. כלומר - חלק מהמיטה יכול להיות קורות שצמודות לקיר עם דיבלים. באופן זה הרבה יותר קל לקבל חוזק כנגד קריסה לצדדים. כמובן שמצד שני, המיטה פחות ניידת, ומותאמת למקום ספציפי בלבד.
3. המיטות הנפתחות אינן באותו גובה. אפשר להביא אותן לגובה אחיד ע"י משחק עם המזרנים. למשל - שבזמן הקיפול, על המיטה הנמוכה יהיה מזרן דק, ועל הגבוהה מזרן עבה. וכאשר פותחים את שתיהן, מחליפים.
4. נקודה כללית - ילדים גדלים מהר. כל דבר שאתה מתכנן, צריך להתאים גם בעוד כמה שנים. (מבחינת חוזק ועיצוב)
lyuv
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: m11 ו־69 אורחים