חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלות בקשר למקצוע תחתון (עובי)

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: שאלות בקשר למקצוע תחתון (עובי)

הודעהעל ידי Eliyahoo » 19 פברואר 2019, 10:10

Woodchuck Chuck כתב:
zDanielz כתב:שמח לשמוע שהקצעה ראשונית אצל נגר תספיק ושאוכל להסתדר עם השאר עם מקצוע עובי.

Woodchuck היקר,

אני גם מסתדר בשיטה של דניאל (הקצעה ראשונית אצל נגר ואח"כ מסתדרים), ולי בניגוד אליו אפילו אין מקצוע עובי אלא רק מקצועות ידניים שונים.

אבל, יש הבדל גדול מאוד בין "להסתדר" לבין "זה עובד כמו שצריך". לא מזמן יצא לי לדון עם דניאל בסוגיה הזאת בדיוק ושנינו הסכמנו שכדי לעבוד כמו בנאדם צריך גם מיישרת וגם מקצוע עובי אצלך. שוב, אני לא אומר שאי אפשר לגרום לזה לעבוד, אני רק אומר שזה מאוד מקשה.

אני לא רוצה לרפות את ידיך חס וחלילה. אנחנו החובבנים, מלכי האלתור ומסתדרים עם מה שיש אבל אם אתה עובד בעיקר עם עץ מלא לדעתי שווה להשקיע במקצוע משולב עליון ותחתון.

אם אין לך כסף למקצוע כזה, אני מציע שתשלב עבודה עם מקצוע ידני ותעבוד בצורה הזאת:
1. קורות קטנות מאוד - יישור פאה אחת עם מקצוע ידני ואז העברה במקצוע עובי.
2. קורות ארוכות - קשות ליישור עם מקצוע ידני ולכן יישור פאה ראשונה עם מזחלת. לא ניסיתי את זה, זה מה שראיתי ברשת.
3. יישור פאות צד לפני הדבקה - מסור שולחן מכוון היטב, עם להב טוב וחד יודע ליצור פאות שמוכנות להדבקה ללא צורך במיישרת (יש אנשים שחולקים עלי, זו דעתי ומנסיוני זה מספיק טוב).

אני אישית חוסך למקצוע משולב.
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי LASLOSHAY » 19 פברואר 2019, 12:20

במחיר שאתה מחפש תמצא מקצוע משומש עליון תחתון של מטבו. מקצוע מצויין שעבד אצלי זמן רב ללא קושי. למקצוע חיברתי שואב פשוט שעשה את העבודה.
חפש ביד 2 יש מדי פעם.
סמל אישי של המשתמש
LASLOSHAY
סופר משתמש

הודעהעל ידי spiderman » 19 פברואר 2019, 16:55

ביחס לרכישת הדגם האמריקאי כפי שנכתב בפתיחה לשרשור, עלות השנאי (לא מעט מאות ש"ח...) הופכת את הרכישה להרבה פחות כדאית, השנאים הללו לא תמיד מאריכים חיים והבעיה העיקרית היא הפסד של 20% במהירות הסיבוב של הלהבים, דבר שיש לו משמעות רבה על איכות התוצאה הסופית.
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי Woodchuck Chuck » 19 פברואר 2019, 18:55

תודה על כל התגובות!

מצאתי ביניים שלדגם ה-733 אין מפוח מובנה כמו ל-735, שזה חסרון גדול מבחינתי ודי מוריד את הדגם הזה מהפרק כרגע.

אליהו, התשובה שלך ממש לא מרפה את ידי ואני שמח לשמוע את זה עכשיו ולא כשמאוחר מדי. מאחר ואני מאוד מוגבל בזמן חופשי לנגרות ״לעבוד כמו בנאדם״ נמצא גבוה מאוד בסדר העדיפויות שלי.

שי, שמח לשמוע ששואב רגיל מספיק לעבודה עם המטאבו.

ספיידרמן, תודה על ההסבר. נשמע שאוותר על עניין היבוא מחו״ל.

אם אחליט לקנות גם מקצוע עליון (מיישרת), מה היתרונות של המטאבו המשולב לעומת שני מקצועות נפרדים מלבד חסכון במקום?

אני שואל כי המטאבו לא יכול להקציע קורות רחבות כמו הטריטון אבל עולה פי 2.5 ממנו. אם אני כבר משקיע 5500 ש״ח על מקצועות, לא עדיף לי לקנות את הטריטון ב-2040 ש״ח ומיישרת בנפרד בשאר הסכום? שני כלים יעודיים, במחיר דומה למטאבו המשולב, לא יתנו תוצאות/פיצ׳רים טובים יותר?
Woodchuck Chuck
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Eliyahoo » 19 פברואר 2019, 20:44

Woodchuck Chuck כתב:תודה על כל התגובות!

מצאתי ביניים שלדגם ה-733 אין מפוח מובנה כמו ל-735, שזה חסרון גדול מבחינתי ודי מוריד את הדגם הזה מהפרק כרגע.

אליהו, התשובה שלך ממש לא מרפה את ידי ואני שמח לשמוע את זה עכשיו ולא כשמאוחר מדי. מאחר ואני מאוד מוגבל בזמן חופשי לנגרות ״לעבוד כמו בנאדם״ נמצא גבוה מאוד בסדר העדיפויות שלי.

שי, שמח לשמוע ששואב רגיל מספיק לעבודה עם המטאבו.

ספיידרמן, תודה על ההסבר. נשמע שאוותר על עניין היבוא מחו״ל.

אם אחליט לקנות גם מקצוע עליון (מיישרת), מה היתרונות של המטאבו המשולב לעומת שני מקצועות נפרדים מלבד חסכון במקום?

אני שואל כי המטאבו לא יכול להקציע קורות רחבות כמו הטריטון אבל עולה פי 2.5 ממנו. אם אני כבר משקיע 5500 ש״ח על מקצועות, לא עדיף לי לקנות את הטריטון ב-2040 ש״ח ומיישרת בנפרד בשאר הסכום? שני כלים יעודיים, במחיר דומה למטאבו המשולב, לא יתנו תוצאות/פיצ׳רים טובים יותר?
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי spiderman » 19 פברואר 2019, 22:19

שני כלים ייעודיים בהחלט עדיפים אם יש לך את המקום ואם עלותם לא תעלה על המטאבו.

שים לב שמחיר הטריטון באמזון בריטניה עומד על 2608 ש"ח כולל משלוח ומיסים ולא 2020 ש"ח....

אני מצרף סרטון חביב שמראה כיצד לבנות מקצוע עליון ממקצוע חשמלי "רגיל" : https://www.youtube.com/watch?v=OYHrDZAtW_s
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי Eliyahoo » 19 פברואר 2019, 23:09

משהו התחרבש בהודעה הקודמת, זה מה שרציתי לכתוב:

1. המטאבו לא עולה 5500. אתה יכול לקנות אותו עם קצת לחץ פיזי מתון מתחת ל5000. הנה פרסום לדוגמה מטכניק (חנות מעולה אגב): http://www.tecnik.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=1586. ואפשר ללחוץ גם עוד קצת.
2. החסכון במקום שנותנת מכונה משולבת הוא אדיר מבחינתי כיוון שלי אישית, מקום זה המצרך היקר ביותר.
3. בוא נגיד שאתה קונה את הטריטון ב2000 (זה באמת המחיר אגב ? ). איזה מיישרת נורמאלית ראית ב3000 ? שלח קישור, אני אשמח לראות.
4. ההבדל ברוחב ההקצעה - הבדל של 6 ס"מ, מבחינתי האישית פחות קריטי כי אם אני עובד עם קורה כל כך רחבה גם ככה אני אעדיף לחתוך אותה לקורות יותר צרות לפני ההדבקה (על מנת להקטין סיכון לעיוותים). ואם מדובר על וואחד פרוסה רחבה או על פלטה של קורות שכבר הודבקו אז לא הטריטון ולא המטאבו יעזרו לך.

שלא תבין לא נכון, אני לא מנסה לשווק את המטאבו כמכונה מושלמת כי היא לא:
1. המעבר בין מוד עובי למוד מיישרת לא מאוד קשה אבל קוטע את רצף העבודה.
2. אלומיניום.... אח, איך אני שונא אלומיניום בכלי עבודה. גם המשטח של השולחן מסור שלי מאלומיניום... לא יעזור כלום, אין על משטח פלדה. במקרה של המטאבו, גם השולחן הזנה, גם השולחן הוצאה וגם הגובל (גדר) הם מאלומיניום וממה שראיתי לא תמיד קל לגרום להכל להיות מאופס בצורה מושלמת. קח בחשבון שמקצוע, בתור כלי היישור הסופי אמור להיות מאוד מדוייק.
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

הודעהעל ידי Woodchuck Chuck » 20 פברואר 2019, 14:25

spiderman כתב:שני כלים ייעודיים בהחלט עדיפים אם יש לך את המקום ואם עלותם לא תעלה על המטאבו.

שים לב שמחיר הטריטון באמזון בריטניה עומד על 2608 ש"ח כולל משלוח ומיסים ולא 2020 ש"ח....

יש הנחה משמעותית מאוד במשלוח של המקצוע לחברי פריים. בינתיים המחיר עלה קצת, אבל זה עדיין עולה פחות מ-2100 ש״ח.
Woodchuck Chuck
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Woodchuck Chuck » 20 פברואר 2019, 14:35

Eliyahoo כתב:משהו התחרבש בהודעה הקודמת, זה מה שרציתי לכתוב:

1. המטאבו לא עולה 5500. אתה יכול לקנות אותו עם קצת לחץ פיזי מתון מתחת ל5000. הנה פרסום לדוגמה מטכניק (חנות מעולה אגב): http://www.tecnik.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=1586. ואפשר ללחוץ גם עוד קצת.
2. החסכון במקום שנותנת מכונה משולבת הוא אדיר מבחינתי כיוון שלי אישית, מקום זה המצרך היקר ביותר.
3. בוא נגיד שאתה קונה את הטריטון ב2000 (זה באמת המחיר אגב ? ). איזה מיישרת נורמאלית ראית ב3000 ? שלח קישור, אני אשמח לראות.
4. ההבדל ברוחב ההקצעה - הבדל של 6 ס"מ, מבחינתי האישית פחות קריטי כי אם אני עובד עם קורה כל כך רחבה גם ככה אני אעדיף לחתוך אותה לקורות יותר צרות לפני ההדבקה (על מנת להקטין סיכון לעיוותים). ואם מדובר על וואחד פרוסה רחבה או על פלטה של קורות שכבר הודבקו אז לא הטריטון ולא המטאבו יעזרו לך.

שלא תבין לא נכון, אני לא מנסה לשווק את המטאבו כמכונה מושלמת כי היא לא:
1. המעבר בין מוד עובי למוד מיישרת לא מאוד קשה אבל קוטע את רצף העבודה.
2. אלומיניום.... אח, איך אני שונא אלומיניום בכלי עבודה. גם המשטח של השולחן מסור שלי מאלומיניום... לא יעזור כלום, אין על משטח פלדה. במקרה של המטאבו, גם השולחן הזנה, גם השולחן הוצאה וגם הגובל (גדר) הם מאלומיניום וממה שראיתי לא תמיד קל לגרום להכל להיות מאופס בצורה מושלמת. קח בחשבון שמקצוע, בתור כלי היישור הסופי אמור להיות מאוד מדוייק.

1. מעולה, תודה! (מישהו צריך לעדכן את זאפ...)
2. מקום זה בהחלט מצרך יקר, רק מנסה להבין את החסרונות של מכונה משולבת
3. מחיר הטריטון כולל משלוח ומיסים (לחברי פריים) עלה לכ-2100 ש״ח. עד לפני השרשור הזה בכלל לא חשבתי על לקנות מיישרת, אז גם לא חיפשתי אחת :)
4. נשמע הגיוני

קצת מטריד עניין האלומיניום, ובעיקר האיפוס, אבל נשמע שהמטאבו זאת האפשרות הטובה ביותר כרגע.

המון תודה!
Woodchuck Chuck
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Woodchuck Chuck » 14 מרץ 2019, 19:48

Eliyahoo כתב:משהו התחרבש בהודעה הקודמת, זה מה שרציתי לכתוב:

נכנסתי שוב ללינק ועכשיו זה מוביל למקצוע עליון + תחתון של Woodfast ב-4490 ש״ח. מישהו מכיר? ממליץ?
Woodchuck Chuck
משתמש ותיק

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־50 אורחים