חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

דרם סנדר- משייף תוף. למשהו יש?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

דרם סנדר- משייף תוף. למשהו יש?

הודעהעל ידי LASLOSHAY » 06 פברואר 2019, 08:26

שלום
האם מי מכם יכול להמליץ או לא על משייף תוף?

https://www.bar-gal.co.il/product/%D7%9 ... lta-10609/
סמל אישי של המשתמש
LASLOSHAY
סופר משתמש

Re: דרם סנדר- משייף תוף. למשהו יש?

הודעהעל ידי Alex Milch » 06 פברואר 2019, 09:22

אני יכול רק להסב את תשומת לבך לכך שיש לי ספק לגבי ה-DELTA המדובר. בדוק וודא שזה אכן DELTA ולא DALTA :idea: :!:

שים לב להבדלים בין מה שבתמונה של בר-גל לזה:

https://www.google.com/search?biw=1536& ... aE#imgrc=_
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 06 פברואר 2019, 11:26

אם המחיר זה מה שכתוב באתר, נשמע יקר מאד ל1100 ואט שזה כלום כח לכלי כזה.
ראיתי ברוקלר (אין לי זמן כרגע לחפש קישור) בערך באותו מחיר מכונה כזו אמיתית, אני הייתי שמח להתארגן כמה ביחד להזמנה כזו מארה"ב כדי להוזיל את עלויות המשלוח (אני מחפש קונטקט שלייף לנגריה מסחרית, הבעיה שמכונה כזו טובה עולה מעל 100 אלף ש"ח, והתקציב שלי פחות מרבע מזה.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי Doron » 06 פברואר 2019, 17:01

תבנה כזה לבד !
כל כך פשוט
כל כך הרבה יותר זול
לפני שנתיים בניתי בפחות מ 1000ש'
עם משטח שיוף של 55 ס"מ ולא 25
שלי דומה מאוד לסרטון המצורף
https://youtu.be/TekhIAwHB3M

אם תרצה ויהיו לך שאלות - אשמח
Doron
סופר משתמש

הודעהעל ידי icemen » 06 פברואר 2019, 17:38

שי, שלחתי לך הודעה בפרטי.. אביחי-0523297860
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 06 פברואר 2019, 23:59

Doron כתב:תבנה כזה לבד !...אם תרצה ויהיו לך שאלות - אשמח

הי דורון
האמת שגם אני חושב על בנייה של כזה, אבל יש הבדל שראיתי וחשבתי לשאול מה דעתך:
במלטשות DIY שראיתי התוף נע בין שני צירים, כמו בסרטון שצירפת. לעומת זאת, רבות מהמלטשות הקנויות כוללות ציר סיבוב רק בצד אחד, מה שמאפשר ליטוש לוחות רחבים יותר מרוחב תוף הליטוש. יש לך רעיון עד כמה זה מורכב לביצוע עצמאי? ואם זה כדאי?
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי dudi » 07 פברואר 2019, 02:27

Se7eN כתב:האמת שגם אני חושב על בנייה של כזה, אבל יש הבדל שראיתי וחשבתי לשאול מה דעתך:
במלטשות DIY שראיתי התוף נע בין שני צירים, כמו בסרטון שצירפת. לעומת זאת, רבות מהמלטשות הקנויות כוללות ציר סיבוב רק בצד אחד, מה שמאפשר ליטוש לוחות רחבים יותר מרוחב תוף הליטוש. יש לך רעיון עד כמה זה מורכב לביצוע עצמאי? ואם זה כדאי?

אתה צודק. עם תוף רוחב 65 פתוח מצד אחד אפשר לשייף לוח רוחב 120 וזה מאוד שימושי למי שעובד על לוחות רחבים.

אם אני מבין, נכון כשאתה כותב צירים אתה מתכוון מיסבים וגם במכונות שפתוחות מצד אחד יש מיסבים משני צידי הציר. הבעיה היא שכשהחלק העליון מחובר רק בצד אחד החיבור הזה צריך להיות מספיק חזק כדי לעמוד בכוח של המשקל העצמי והלחץ כלפי מעלה בזמן השיוף.
עם תמיכה בשני הצדדים ההנדסה של החיבור הרבה יותר פשוטה ולכן רוב הבניות העצמיות הן עם שתי רגליים.
עוד נקודה היא שרוב הבניות מבוססות על שלד עץ שאיתו יותר קשה (ומסורבל) להגיע לחוזק הנדרש בעוד שהמכונות הקנויות בעלות שלד מתכת.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Doron » 07 פברואר 2019, 06:25

dudi כתב:
Se7eN כתב:האמת שגם אני חושב על בנייה של כזה, אבל יש הבדל שראיתי וחשבתי לשאול מה דעתך:

אתה צודק. עם תוף רוחב 65 פתוח מצד אחד אפשר לשייף לוח רוחב 120 וזה מאוד שימושי למי שעובד על לוחות רחבים.

אם אני מבין, נכון כשאתה כותב צירים אתה מתכוון מיסבים וגם במכונות שפתוחות מצד אחד יש מיסבים משני צידי הציר. הבעיה היא שכשהחלק העליון מחובר רק בצד אחד החיבור הזה צריך להיות מספיק חזק כדי לעמוד בכוח של המשקל העצמי והלחץ כלפי מעלה בזמן השיוף.
עם תמיכה בשני הצדדים ההנדסה של החיבור הרבה יותר פשוטה ולכן רוב הבניות העצמיות הן עם שתי רגליים.
עוד נקודה היא שרוב הבניות מבוססות על שלד עץ שאיתו יותר קשה (ומסורבל) להגיע לחוזק הנדרש בעוד שהמכונות הקנויות בעלות שלד מתכת.

כמובן ששניכם צודקים
שני צירים - קל אבל מגביל בעבודה
ציר אחד - קשה לי להאמין (עם כמה ריתוכים וחיזוקים שלא תעשה) שלא תיהיה לו סטיה קלה - כמובן תלוי ברוחב השולחן
במקרה של המכשיר שמוזכר למעלה - בלאו הכי לא ניתן לשייף לוח שהוא יותר מ 50 סמ משום שהשולחן שם הוא 25 סמ
Doron
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 07 פברואר 2019, 08:45

Doron כתב:
ציר אחד - קשה לי להאמין (עם כמה ריתוכים וחיזוקים שלא תעשה) שלא תיהיה לו סטיה קלה - כמובן תלוי ברוחב השולחן

בשני סוגי המכונות יש רק ציר אחד שעליו מורכב התוף ובשני סוגי המכונות הציר יושב במיסבים משני הצדדים.
ההבדל הוא אם החלק העליון יושב על שתי רגליים או רגל אחת.
גם עם שתי רגליים יכולה להיות סטיה ולכן חשוב (בשני סוגי המכונות) שתהיה דרך לכיוונון המקבילות של השולחן לתוף.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 07 פברואר 2019, 10:38

תודה דודי על התיקונים. אכן מדובר באחיזה בקצה הציר, היכן שממוקם המיסב. בלי להכיר יותר מדי, חשבתי שיש שני מיסבים באותו צד ובצד השני אין בכלל, אבל זה כנראה לא המצב, אלא יש תמיכה צידית/עליונה שאליה מקובע המיסב השני. פשוט אף פעם לא ראיתי מכונה שכזו ללא הכיסויים, וההסבר שלך גם הרבה יותר הגיוני מבחינה הנדסית.
Se7eN
מנהל פורום

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־53 אורחים