חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאיבת אבק למסור סרט

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאיבת אבק למסור סרט

הודעהעל ידי AmirG » 04 פברואר 2019, 16:02

התחדשתי במסור סרט קטן, 10". אני עובד רק בכלים ידניים והמסור סרט הוא הכלי החשמלי היחידי (אולי בעמד תהיה מקדחת עמוד). לכן מעולם לא הצטיידתי במערכת שאיבה, וגם כנראה נראה שמוגזם לקנות משהו מאוד רציני רק בשביל המסור סרט הקטן.

תכננתי לקנות את השואב שבתמונה המצורפת.

השאלה שלי היא כזאת, ואשמח שתצאו מנקודת הנחה שבכל הנוגע לשאיבה/צינורות אני לא יודע שום דבר: אני רוצה לחבר את השואב הזה למסור הסרט. למסור סרט יש שתי כניסות לצינור שאיבה, אחת בתחתית הקופסא והשנייה מתחת לשולחן. תמונה מצורפת.
איך בעצם אני מחבר את הצינור שיוצא מהשואב שצירפתי אל שני החיבורים?
הכניסה התחתונה היא של 100 מ"מ, שזהו גם בדיוק הקוטר של הצינור שמגיע עם השואב. לעומת זאת, הכניסה שמתחת לשולחן המסור היא צרה יותר. אני לא לידו כרגע אז אין לי את המספר, אבל מעריך ש63 או 75 מ"מ.
אז איך מיציאת השואב (כאמור 100 מ"מ) אני יוצר פיצול שמצד אחד יכנס לכניסה התחתונה שמתאימה בקוטר אבל גם לעליונה הצרה יותר? (השאלה היא גם לגבי הפיצול של הצינור לשניים, שאני לא יודע איך עושים את זה, וגם לגבי התאמה לשני הקטרים השונים).

הרבה תודה
קבצים מצורפים
catalog_360930-c2.jpg
שואב אבק
bandsaw.jpg
מסור
AmirG
משתמש ותיק

Re: שאיבת אבק למסור סרט

הודעהעל ידי Woodchuck Chuck » 04 פברואר 2019, 16:58

תתחדש על המסור.

אתה מוציא שני צינורות מהמסור ובעזרת מפצל (או מחבר, לא בטוח מה השם) מחבר את שניהם לצינור של השואב. עדיף להשתמש ב-y connector מאשר אחד של 90 מעלות.

הנה תמונה להמחשה: https://goo.gl/images/dqEaKj

מעבר לכך, ממליץ בחום לחבר מפריד אבק ציקלוני לשואב אבק. זה יצמצם כמעט לגמרי את הצורך לנקות את המיכל/שקית והפילטר של השואב. תמצא המון מידע בנושא בחיפוש זריז בפורום.
Woodchuck Chuck
משתמש ותיק

הודעהעל ידי AmirG » 04 פברואר 2019, 17:11

תודה על המענה.

כמו שאמרתי, אני לחלוטין חסר ידע בכל הנוגע לשאיבה. איפה אני מוצא מחבר Y שכזה? ואפילו צינורות מתאימים?
מצאתי בחיפוש קצר בגוגל ציוד יעודי באתרים מחו"ל, שרק המשלוח על מחבר Y כזה עולה כמו כמה פעמים המחבר עצמו. לעומת זאת לא הצלחתי למצוא משהו מהארץ. אם ידוע על איפה ניתן להשיג אותו בארץ, אשמח מאוד לדעת.
ובכל אופן, מה עושים לגבי זה שכניסה אחת גדולה מהשניה? להבנתי, מהמחבר Y יוצאות שתי יציאות בגודל זהה.

לגבי הציקלון: גם פה, אני לחלוטין לא מבין בנושא. אבל האם הסוגייה היא רק של נוחות (המנעות מריקון תכוף של המיכל)? המיכל של השואב שצירפתי הוא 50 ליטר. נשמע שלשימושים המינמליים שלי אפשר להשתמש בו זמן ממומשך לפני שיהיה צורך לרוקן אותו.
אגב, השואב עוד לא נקנה אז אני גם פתוח לרעיונות אחרים, בתחום מה שיחסית פשוט וזול. השואב הנ"ל עולה כ1000 ש"ח. אם יש פתרון אחר זול יחסית ופשוט, אשמח לדעת עליו.
AmirG
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Alex Milch » 04 פברואר 2019, 17:53

AmirG כתב:תודה על המענה.

כמו שאמרתי, אני לחלוטין חסר ידע בכל הנוגע לשאיבה. איפה אני מוצא מחבר Y שכזה? ואפילו צינורות מתאימים?
מצאתי בחיפוש קצר בגוגל ציוד יעודי באתרים מחו"ל, שרק המשלוח על מחבר Y כזה עולה כמו כמה פעמים המחבר עצמו. לעומת זאת לא הצלחתי למצוא משהו מהארץ. אם ידוע על איפה ניתן להשיג אותו בארץ, אשמח מאוד לדעת.
ובכל אופן, מה עושים לגבי זה שכניסה אחת גדולה מהשניה? להבנתי, מהמחבר Y יוצאות שתי יציאות בגודל זהה.

לגבי הציקלון: גם פה, אני לחלוטין לא מבין בנושא. אבל האם הסוגייה היא רק של נוחות (המנעות מריקון תכוף של המיכל)? המיכל של השואב שצירפתי הוא 50 ליטר. נשמע שלשימושים המינמליים שלי אפשר להשתמש בו זמן ממומשך לפני שיהיה צורך לרוקן אותו.
אגב, השואב עוד לא נקנה אז אני גם פתוח לרעיונות אחרים, בתחום מה שיחסית פשוט וזול. השואב הנ"ל עולה כ1000 ש"ח. אם יש פתרון אחר זול יחסית ופשוט, אשמח לדעת עליו.

תתעזר במעט סבלנות, אל תקנה עדיין את השואב. המתן לתגובות של חברים שבנו שואבים ציקלוניים מן הסוג שיתאים לך. צניח שתקבל מידע מפורט על מקורות הרכישה עם מקורות לאמצעי החיבור למסור. הצינור היעודי לשאיבה נקרא "צינור וואקום" שהוא שרשורי מבחוץ וחלק מבפנים. ניתן לרכוש בקטרים שונים בחנויות מתמחות לכלי עבודה.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 04 פברואר 2019, 19:07

יש לי ציקלון שהזמנתי ולא השתמשתי בו והוא למכירה, הסיבה שלא השתמשתי בו הינה מפני שלשואב האבק מסוג בוש שיש לי הזמנתי שקית בד עם ריצרץ והיא פתרה את בעיית המסנן הנסתם, הציקלון משמש ללכידת הנסורת לפני שהיא מגיעה למסנן וסותמת אותו.
למשתמשים ביתיים שיטה זו מספקת למדי לשואב האבק שקניתי יש שקע טכני שחבור של כלי אליו מביא להפעלתו וכך אין צורך לתפעל שני מכשירים בעת ניסור, הקצעה או ליטוש.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי arikbar » 04 פברואר 2019, 22:07

האפקט של השימוש בציקלון הוא אדיר החלק עולה בין 80 ל100 ש"ח עבודה פשוטה שאפילו אני הצלחתי על פי יוטיוב והאבק/נסורת לא מגיע לשואב אלה למיכל האיסוף שליפני השואב
מוצלח מאוד
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 04 פברואר 2019, 22:46

עצה פשוטה לי אליך - לפני שאתה מבזבז שקל אחד, תמצא שואב רגיל, ותנסה לעבוד איתו זמן מה לפני שאתה משדרג לפתרונות מורכבים יותר.
שואב רגיל - אנשים רבים מאוד זורקים שואבי אבק תקינים (אל תשאל אותי למה - אני מוצא אחד כל חודש חודשיים, ואני גר ביישוב עם כמה עשרות משקי בית), הרבה פעמים עם ראש שאיבה שבור או פילטרים סתומים ווכד', שמתאימים מאוד לסדנא אחרי טיפול נקיון בסיסי. כנראה שבירור אצל שכנים ומכרים יעלה שואב שכזה ששוכב למישהו במחסן וחבל לו לזרוק רק כי נשבר ראש השאיבה או משהו בסגנון.
ואגב, גם צינורות שאיבה תוכל למצוא באופן הזה משואבים שמגיעים לאשפה, ואז רק תצטרך לאלתר מעבירים. את זה אפשר לעשות עם חתיכות של צינורות גומי - קצת יצירתיות ושיטוט ואני מאמין שתמצא את מבוקשך.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי yyoram » 05 פברואר 2019, 10:51

שואב אבק שנמצא זרוק בצד הדרך ועבר ניקוי קל.
דלי צבע ישן שנמצא זרוק בצד הדרך עם מכסה תואם שקדחתי בו 2 חורים (הטלאי הלבן הוא סתם תיקון)
למרכז המכסה מחובר הצינור מהשואב.
קרוב לשוליים של המכסה מחובר צינור נוסף ששואב את הפסולת. הפסולת מסתחררת בתוך דלי הצבע ושוקעת.
בנוסף מצאתי רשת ישנה (אפשר גם רשת של חלון...) אשר מסננת את החלקים הקטנים מאוד כך שהפילטר של השואב נשאר נקי כל הזמן ועוצמת השאיבה לא נפגמת.
הדלי מחובר לשואב עם 2 גומיות המאפשרות פרוק קל. חיזוק הצינורות עם דבק חם. התאמת הצינורות אחד לשני בעזרת שימוש בקטרים שונים.
אמנם לא נראה מהודר אך במחיר אפס וביעילות גבוהה.
בנוסף אפשר להתגאות ביצירתיות - יש הרבה דוגמאות ברשת, לא המצאתי שום דבר חדש - אך בכל זאת עשיתי לבד ומצאתי פתרונות תוך כדי... :)
קבצים מצורפים
20190205_091655.jpg
20190205_083605.jpg
20190205_083702.jpg
20190205_083810.jpg
yyoram
משתמש ותיק

הודעהעל ידי AmirG » 05 פברואר 2019, 12:35

הרבה תודה על כל התגובות. אם למישהו יש עוד משהו להוסיף, אשמח מאוד.

אדי: בכמה אתה מוכר את הציקלון ואיפה אתה נמצא?

אריק ואחרים: באיזה דלי (ומכסה תואם) השתמשת/ם מתחת לציקלון? משהו שאפשר למצוא בכל טמבוריה?

יורם (ואחרים): החל מאתמול התחלתי ללמוד על מערכות שאיבה DIY שכאלה. אני רואה שחלקם משתמשים באלמנט ציקלון שמתחתיו דלי, ואחרים (כמוך) משתמשים אך ורק בדלי - ללא אלמנט ציקלון נוסף. יש יתרון על הוספת אלמנט ציקלון על-פני חיבור לדלי חיצוני בלבד? (שעל פניו פשוט וזול יותר)
AmirG
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Alex Milch » 05 פברואר 2019, 12:43

שים לב בסירטונים שאתה צופה, פח צבע 18 ל' מתאים רק צריך לקחת בחשבון את חוזק/קשיחות המיכל מול כוח השאיבה ובהתאם לכך יתכן צורך בהוספת חיזוק מעץ, מעין צלב שימנע את קריסת דופן המיכל כלפי פנים. ראיתי דברים כאלה...
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־56 אורחים