חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עובר לכילים ידניים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עובר לכילים ידניים

הודעהעל ידי atzmonster » 03 פברואר 2019, 22:01

שלום חברים
אני מסתובב פה בפורום מספר חודשים, כול יום, נכנס לראות מה חדש. מאוד נחמד כאן ויש עצות מועילות.

בחודשים האחרונים עשיתי מספר פרוייקטים

שולחן עבודה לנגר
שולחן קפה קטן, לגינה לצד כסא הנוח
קוביות איחסון לנכדה
ספסל גינה
מיני גי'יגים לחיתוך ישיר
ועוד כמה קטנים

ואז מתחילים הכילים - לקנות משור שולחן? לקנות ראוטר טרימר? ועוד כהנה וכהנה

והאמת, מכיוון שזה תחביב ולא מקצוע - אני כבר בפנסיה, די איבדתי את "חווית המשתמש"
אני נוטה לעבור לעבודה עם כילים ידניים שם נראה לי אמצא יותר סיפוק והגשמה

אני מקווה שיש כאן אנשים שמנגרים בכילים ידניים ואוכל להמשיך וללמוד

אמשיך לבקר
תודה לכול החברים
עצמון
קבצים מצורפים
Untitled.jpg
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

Re: עובר לכילים ידניים

הודעהעל ידי Se7eN » 03 פברואר 2019, 23:01

ברכות רבות ובהצלחה!
יש בארץ ובעולם רבים שמעדיפים נגרות בכלים ידניים, יש את האדוקים ביותר שאפילו לא ישתמשו במברגה ויש כאלו מקלים יותר, אבל ללא ספק יש המון חומר בנושא, גם ביוטיוב (Paul sellers, Wood by Wright ועוד רבים וטובים).
יש בארץ מספר בתי ספר שמלמדים נגרות ידנית ומסורתית, ולדעתי בראשם עומד גיל ארד (שהוא גם חבר טוב).
גם אני אישית מאוד אוהב עבודה בכלים ידניים, מאובזר היטב ומשתדל להעדיף כמה שיותר שימוש בהם, אם כי אני חייב להודות שאני משלב די הרבה גם שימוש בכלים החשמליים.
אם תרצה לקפוץ להתרשם ולהחליף חוויות דבר איתי בפרטי. אני באיזור ירושלים
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Alonx » 03 פברואר 2019, 23:31

גם אני תלוי בזמן שיש או בפרוייקט אוהב לעבוד בכלים ידניים
מאוד כיף ומספק ביותר
תקציע עם מקצוע יפני , אחד הדברים המהנים
כמו כן השחזת הסכינים מפסלות מקצועות... כמה שעות על זה פשוט הנאה
Alonx
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 04 פברואר 2019, 01:08

בתור תחביב, גם אני עובד עם כלים ידניים בלבד (חוץ ממברגה ומלטשת).
אין ספק שבעבודה עם כלים ידניים מוצאים יותר סיפוק, מודעות עצמית, פיתוח מיומנות עבודה וכו'..

אני אישית בחרתי כבר מההתחלה לעבוד עם כלים ידניים מכמה סיבות:
פחות סכנה; פחות רעש; פחות אבק; לא צריך לדאוג כל הזמן לנשמיות, אוזניות ומשקפי מגן; כלים יותר זולים; עבודה עם עץ מלא וכד'..

זה מדהים מה שניתן לעשות עם מספר מועט של כלים פשוטים ובסיסיים, במיוחד אלו שבנינו בעצמנו.
הפרוייקטים הראשונים שלי היו בניית כלי עבודה בסיסיים: שולחן נגרות, מקצוע החלקה, מקצוע Rebate, ראוטר, מקבת, וכל מיני ג'יגים קטנים.

ל- Paul Sellers יש הרבה פרויקטים קטנים שעוזרים להבין את העקרונות וטכניקות העבודה עם כלים ידניים.
יחד עם זאת, ללמוד דרך האינטרנט זה לא כמו לעשות קורס או שניים בנגרות מסורתית. אך אני חושב שזה תלוי בצרכים ובשאיפות של כל אחד.

ברוך הבא ובהצלחה :)
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 04 פברואר 2019, 07:16

כיוון שעבודה עם כלים ידניים חביבה על לא מעט אנשים וכיוון ששמות ותהליכים קשה עד לא בנמצא למצוא בעברית, אז חשוב לללמוד ולדעעת את המונחים לפחות באנגלית כדי למצוא ברשת ובספרות את העזרה.
למשל: מקצוע Rebate יש לחפש RABBET כיוון שהקודם לא יוביל לתוצאה המצופה. המונח הקודם הוא מתחום המסחר והכספים.
...והעיקר שכולם יהנו ממעשי כליהם וידיהם!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 04 פברואר 2019, 08:23

לא הבנתי למה אתה עובר. גם לא הבנתי מה זה אומר "די איבדתי את "חווית המשתמש"".

סיפוק והגשמה לא מוצאים בכלים ידניים או חשמליים. סיפוק והגשמה זה משהו סוביקטיבי שבא מהאדם עצמו.

בעית ה"לקנות" אינה קשורה לכלים ידניים או חשמליים אלא במנגנון הסינון שאתה מפעיל על הכתוב בפורום. זה נכון שכל יום יש פה דיוני קניות של ציוד באלפי שקלים אבל מצד שני אתה יכול לשאוב השראה מאיציק שמציג כאן מידי פעם עבודות יפות. את הכל הוא מיצר על המרפסת עם כלים זולים וללא מכונות.
גם בעולם הכלים הידניים יש כמות הוצאות לא קטנה. והמהדרין מגיעים להוצאות די נכבדות על מקצועות, מסורים, אבני השחזה, מפסלות...

קיצר, אני מאחל לך שתמצא את אשר אתה מחפש בעולם הכלים הידניים אבל מאוד סקפטי שזה יפתור את הבעיות שהעלית.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Isaac » 04 פברואר 2019, 09:16

dudi כתב:לא הבנתי למה אתה עובר. גם לא הבנתי מה זה אומר "די איבדתי את "חווית המשתמש"".

סיפוק והגשמה לא מוצאים בכלים ידניים או חשמליים. סיפוק והגשמה זה משהו סוביקטיבי שבא מהאדם עצמו.

בעית ה"לקנות" אינה קשורה לכלים ידניים או חשמליים אלא במנגנון הסינון שאתה מפעיל על הכתוב בפורום. זה נכון שכל יום יש פה דיוני קניות של ציוד באלפי שקלים אבל מצד שני אתה יכול לשאוב השראה מאיציק שמציג כאן מידי פעם עבודות יפות. את הכל הוא מיצר על המרפסת עם כלים זולים וללא מכונות.
גם בעולם הכלים הידניים יש כמות הוצאות לא קטנה. והמהדרין מגיעים להוצאות די נכבדות על מקצועות, מסורים, אבני השחזה, מפסלות...

קיצר, אני מאחל לך שתמצא את אשר אתה מחפש בעולם הכלים הידניים אבל מאוד סקפטי שזה יפתור את הבעיות שהעלית.

צודק בהחלט!
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי atzmonster » 04 פברואר 2019, 09:49

dudi כתב:לא הבנתי למה אתה עובר. גם לא הבנתי מה זה אומר "די איבדתי את "חווית המשתמש"".

הכול טוב
כשלתי בניסיוני לתאר את חוסר הסיפוק שלי כאשר אני משתמש במסור גרונג עם STOP BLOCK לחיתןך רב-פעמי לעומת הכיף שיש לי כאשר אני משתמש במשור ידני.

אני לא מחפש את הסיפוק וההגשמה בכעלים, אלא בשימוש בהם - ברור כשמש

רק רציתי לספר את שאני חש
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 04 פברואר 2019, 11:03

לא חשוב איך אתה עושה, מה שחשוב הוא שמה שאתה עושה עושה לך טוב, תהנה!
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 05 פברואר 2019, 10:11

אני יכול להבין את הסיפוק ביצירה בעזרת הידיים בלבד. אני עושה את זה בעבודות נפחות. אבל בנגרות אני לא יכול להביא את עצמי לוותר על הקלות והנוחיות שבכלים חשמליים.

בכל אופן, עצה קטנה - לצרכי ניסור, קנה מסור יפני. אני לא מתכוון לארץ היצור, אלא לסוג המסור. התנסתי בכזה, והוא נותן פייט רציני למסור חשמלי (עד כמה שקשה להאמין). כמו כן, אני צופה אדוק בסרטוני DIY ביוטיוב, ונראה שהדעה הזו מקובלת מאוד בעולם.
יש לקנות בארץ, אבל אפשר להזמין מיפן. חבר שמבין קנה מסור טוב ב-15$ בלבד פלוס משלוח (לא זול).
lyuv
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־67 אורחים