חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלות על צביעה אטומה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאלות על צביעה אטומה

הודעהעל ידי יניב » 11 ינואר 2019, 00:36

אני מתכוון צביעה אטומה של רהיט סנדוויץ' בריסוס עם מערכת HVLP בצבע על בסיס מים ולאחר קריאה על הנושא עדיין נותרו לי שאלות נשארו פתוחות.

השלבים שהבנתי מקריאה בפורום שצריך הם:
א) שפכטל אם יש חריצים בסנדוויץ'
ב) שיוף בגרעין 320
ג) צבע יסוד – שתי שכבות (ראיתי גירסא עם שיוף בין לבין, וגירסא לפיה אין צורך)
ד) שיוף בגרעין 320 ו 400
ה) צבע גמר שתי שכבות

עכשיו לשאלות הפתוחות -

1. האם מומלץ לצבוע את החלקים בנפרד לפני הרכבה או את המוצר המורכב? כיוון שנדרש ללטש לפני צביעה, את המוצר המורכב לעיתים יותר קשה ללטש במיוחד אם יש איזורים פנימיים לצביעה אך מצד שני הרכבה לאחר צביעה יכולה לפגוע בצבע ולהיות בעייתית אם רוצים להדביק איזורים מסויימים. איך פותרים זאת? אולי מלטשים את הפלטות לפני ההרכבה וצובעים את הרהיט לאחר הרכבה?

2. בסרטונים מחו"ל ראיתי שממליצים כשלב ראשון לרסס מים בכדי להרים סיבים ואז ללטש אותם, אלא שזה היה הסבר על עץ מלא. האם גם בסנדוויץ' זה כדאי או שיגרום ליותר נזק מתועלת?

3. האם בירץ' ברמת איכות עם טלאים (BB) דורש שפכטל לפחות באיזור הטלאים? שכן יש שם חריצים קטנים. או שהיסוד ימלא אותם?

3. איזה שפכטל מומלץ אם מעליו צובעים ביסוד על בסיס מים? הבנתי שהשפכטל צריך להיות מתאים ליסוד. האם מרק PVA שראיתי מוזכר כאן מתאים לצבע על בסיס מים?

3. האם אפשרי לשים לכה מעל הצבע? בבית יש לי רהיט (שולחן כתיבה) צבוע מנגר ודי מהר היו שריטות בצבע וכיוון שהצבע עצמו נשרט זה מאד בולט. חשבתי שאם יהיו כמה שכבות לכה מעל הצבע אז אם יהיו שריטות הן יהיו בלכה השקופה ויהיו פחות בולטות. האם זה אפשרי (לכה על בסיס מים מעל צבע על בסיס מים)

5. גימורים אני עושה ב "סוכת צביעה" משלד של סוכה מכוסה מכל הכיוונים ומהתחתית ביריעות ניילון. בסרטוני הסבר ראיתי שהם מקפידים על מאווררים עם פילטרים לתחלופת אוויר, האם זה הכרחי או שניתן להסתדר גם בלי זה,במיוחד לאור זה ש HPLV מייצר מעט OverSpray? אפילו אם על חשבון זמן ייבוש?

תודה מראש לעונים
יניב
סופר משתמש

Re: שאלות על צביעה אטומה

הודעהעל ידי הרואה » 11 ינואר 2019, 00:57

1 לצבוע לפני הרכבה, איפה שצריך להדביק שים מסקינג טייפ בדיוק על מקום ההדבקה. זה ברוב המקרים. זה תלוי באמת בצורת הרהיט, יש דברים שאפשר לצבוע אחרי הרכבה.
2 גם בסנדוויץ מומלץ אם אתה צובע על בסיס מים
3 היסוד לא ימלא אותם
3 אני ממליץ על 'כל יכול' כמדומני של יעקבי
3 אפשרי
5 להגיע לחדר צבע מומלץ באמת יעלה לך לפחות 50 אלף ש"ח, זה הכל יחסי ככל שתשקיע יותר תצא לך תוצאה טובה יותר

מציע לך לעשות ניסוי של כל שלבי הצביעה על שאריות לפני שאתה צובע על אמת
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי dada » 11 ינואר 2019, 01:09

5 - לא חייב פילטרים ומאווררים - רק דאג לשים מסיכה עם פילטר שמתאים לגאזים.
dada
סופר משתמש

הודעהעל ידי יניב » 11 ינואר 2019, 12:08

נניח שאני מוסיף ונטה כלשהי למשיכת אויר, האם החומרים שבשימוש כאשר צובעים על בסיס מים (יסוד וגמר) הם דליקים?
קראתי שאנשים משתמשים בונטות מיוחדות שמבטיחות שאין סכנה גם אם משתמשים בצבעים עם גזים דליקים. מן הסתם אלו יותר יקרים וקשים להשגה.
יניב
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־59 אורחים