חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עזרה במציאת העץ לפרויקט

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עזרה במציאת העץ לפרויקט

הודעהעל ידי LITHIUM » 03 ינואר 2019, 02:05

שלום לחברי הפורום הנכבדים.

יש לי פרויקט עץ וברזל לבית(שולחן סלון, מזנון סלון ומדפיית נעליים).
לצורך ביצועו, אני צריך קורות עץ (לא משנה איזה כלכך), שרוחבן 30 ס"מ ו40 ס"מ(כעומקי השולחן והמזנון).

חשוב לי שהקורות לא תהיינה פלטות מודבקות מכמה קורות, אלא יחידה אחת של עץ.

דרישה נוספת- מחיר זול. אינני יכול להרשות עץ יקר. הבנתי שאלון יכול לענות על הצורך ויעלה עשרות בודדות של שקלים למטר רץ, אך הקורות הרחבות ביותר שמצאתי היו מעט מעל 20 ס"מ.

עדיפות היא שניתן יהיה לרכוש את העץ בסביבת ב"ש, אך אין חובה שכך יהיה ובמידת הצורך אסע לצפון.

שאלותיי:
1. מהו שם המוצר שאני מחפש? אילו עצים יענו על הצורך?
2.היכן אוכל למצוא את המבוקש?

תודה רבה והמשך עשייה מהנה.
אלעד
LITHIUM

Re: עזרה במציאת העץ לפרויקט

הודעהעל ידי Se7eN » 03 ינואר 2019, 12:52

הי אלעד

העץ היחיד שאני ראיתי שעונה על הדרישה (של הרוחב) ונמצא במחסני עצים הוא אגוז אפריקאי. יחסית לעצים קשים הוא גם זול מאוד. יכול להיות שתוכל למצוא גם צפצפה (פופלר) במידות כאלו. לגבי אלון, אני לא מכיר מחיר של כמה עשרות שקלים בודדות למטר רץ, במיוחד לא ברוחב שכזה...אשמח לדעת מאיפה המחיר הזה.

בעניין אחר, המנעות מהדבקת פלטה היא בקשה נפוצה אצל נגרים מתחילים, שבד"כ אינה מגיעה מהסיבות הנכונות. פלטה מודבקת תהיה יציבה יותר, מפני שהדבקה של מספר קורות, במיוחד בכוונים הפוכים, מצמצמת את יכולת העוות של העץ. עצים רחבים (40 ס"מ ומעלה) נדירים מאוד במחסני עצים, גם מפני שהרבה עצים פשוט לא גדלים לכאלו מידות, וגם מפני שהם הרבה פחות מוצלחים לרהיטים, ולכן גם הנגר יעדיף לפרוס אותן בעצמו, ואז מה עשינו בזה?
כך שהייתי ממליץ לך בחום להדביק מספר קורות לאורכן, ותקבל רהיט מוצלח וגם אסתטי, אם תדאג להתאימן זו לזו.

בהצלחה!
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי LITHIUM » 04 ינואר 2019, 18:15

תודה על התגובה המפורטת!

ספציפית בפרויקט זה אני רוצה להימנע מהדבקה,מטעמי מראה. ברור לי שמבנית ותקציבית זה הדבר הנכון לעשות.

אם תוכל להעריך כמה יעלה מטר של קורת אגוז, עובי 1.5-2 ס"מ רוחב 40 למטר, או להפנות אותי למקום,אודה לך מאוד
LITHIUM

הודעהעל ידי Alex Milch » 04 ינואר 2019, 19:24

LITHIUM כתב:תודה על התגובה המפורטת!

ספציפית בפרויקט זה אני רוצה להימנע מהדבקה,מטעמי מראה. ברור לי שמבנית ותקציבית זה הדבר הנכון לעשות.

אם תוכל להעריך כמה יעלה מטר של קורת אגוז, עובי 1.5-2 ס"מ רוחב 40 למטר, או להפנות אותי למקום,אודה לך מאוד

קודם כל זה חומר גלם שמגיע בעובי "צול" לפני הקצעה. כיוון שחומר במידות כאלה, עובי ורוחב, מועד לפורענות, קרוב לודאי שלא תמצא אלא בעובי כפול ומעלה.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 05 ינואר 2019, 19:17

בעיני לא מובן איך עוד לא החלטת על מראה הרהיט מבחינת סוג העץ, וכבר ברור לך שאתה רוצה את הכל מחתיכה אחת.
דבר עם "עץ איתן" במושב גאליה, הם מחזיקים הרבה פרוסות של עץ ברוחב מלא, אולי תוכל להוציא מזה משהו.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי טו בשבט » 06 ינואר 2019, 14:45

LITHIUM כתב:תודה על התגובה המפורטת!

בס"ד

אהלן, תנסה לשאול כאן:
שטיין עצים, ירשלים: 02-6783585
טו בשבט
משתמש ותיק

הודעהעל ידי LITHIUM » 06 ינואר 2019, 15:26

תודה לכולם, אעזר בעצותיכם.
LITHIUM

הודעהעל ידי zigi » 07 ינואר 2019, 21:41

אלעד, ברוך הבא בצל קורתנו (פורומנו), מקווה שהעצות שקיבלת יסייעו בידך לבצע את משימתך, ולשם כך נועד הפורום, ואתה מוזמן להכנס מידי פעם ולהשמיע את קולך. (דברך)
סמל אישי של המשתמש
zigi
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־42 אורחים