חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

טרימר מול רוטר

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

טרימר מול רוטר

הודעהעל ידי inbs » 04 דצמבר 2018, 00:23

היי
התלבטות היא בין שני המכשירים.
מה אתם מציעים?
אני חובבן שיש לי מספר פרויקטים לבית.
בונה ארון אמבטיה ,מדפים,ועוד..
השימוש לעגל את הקצוות של דופן המדף,דלת וכו'.

חשבתי על טרימר של דיוולט, 6005
השאלה, האם אני צריך גובל. כי אם אצטרך לבצע תעלה למשל באמצע.
זאת אומרת שאם בעל מקרה אצטרך רוטר, למה להתחיל בטרימר?
inbs

Re: טרימר מול רוטר

הודעהעל ידי zDanielz » 04 דצמבר 2018, 13:58

למיטב הבנתי (אין לי טרימר רק רוטר) ההבדל העיקרי זה החוזק של הכלי והקולט שלו (טרימר לרוב רק 1/4 אינצ ורוטר 1/4 ו1/2).

מהניסיון שלי עם הרוטר ואני עובד איתו מלא ומהרבה צפייה ביוטיוב, נראה שהטרימרים החזקים עושים כמעט הכל.
אין ספק שטרימר הרבה יותר נוח לעבודה כי הוא קל יותר.
לגבי גובל, יש לי וזה עוזר מאוד ולרוב המחיר שלו לא יקר מידי.
ובכללי אני תמיד בונה לי ג׳יגים למיניהן לכל פעולה שאני צריך שתהייה מדוייקת.

אני חושב שבדיעבד הייתי קונה טרימר. שוב אין לי ניסיון עם טרימרים.
מה שמאוד חשוב לדעתי זה לקנות טרימר שיש לו גם בסיס plunge.
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 06 דצמבר 2018, 14:40

לי יש את שני הסוגים אבל חשוב לציין שאני משתמש קל, ורוב העבודה שלי היא עבודות קטנות, ורק מעט בגדר "נגרות" ממש.
השימוש העיקרי שלי לטרימר הוא לכירסום ושיוף ביד חופשית. אין לי אביזרים עבורו, כך שלא ניסיתי לעבוד איתו כתחליף לרוטר, אבל אני מעריך שהוא לא יהיה תחליף טוב. בעיקר מפני שהמשקל שלו נמוך, ויהיה לו קשה יותר לשמור על יציבות ותנועה חלקה.

אבל שקול את האסטרטגיה הבאה - את סכום הכסף העיקרי להשקיע ברוטר. ובנוסף, לקנות טרימר ("גרינדר"?) סיני זול. הטרימר ישמש רק לעבודות שהטרימר כבד/מוגבל מדי, ואתה לא תצטרך להתמודד עם רכישה של שני כלים.

מכשיר זול - ראה לדוגמה: https://www.aliexpress.com/item/MAXMAN- ... ad51091bf6
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 06 דצמבר 2018, 18:07

lyuv כתב:לי יש את שני הסוגים אבל חשוב לציין שאני משתמש קל, ורוב העבודה שלי היא עבודות קטנות, ורק מעט בגדר "נגרות" ממש.
השימוש העיקרי שלי לטרימר הוא לכירסום ושיוף ביד חופשית. אין לי אביזרים עבורו, כך שלא ניסיתי לעבוד איתו כתחליף לרוטר, אבל אני מעריך שהוא לא יהיה תחליף טוב. בעיקר מפני שהמשקל שלו נמוך, ויהיה לו קשה יותר לשמור על יציבות ותנועה חלקה.

אבל שקול את האסטרטגיה הבאה - את סכום הכסף העיקרי להשקיע ברוטר. ובנוסף, לקנות טרימר ("גרינדר"?) סיני זול. הטרימר ישמש רק לעבודות שהטרימר כבד/מוגבל מדי, ואתה לא תצטרך להתמודד עם רכישה של שני כלים.

אין לי כוונה להיות בוטה אבל אתה טועה ומטעה...המכשיר שאתה ממליץ עליו הוא תחליף נחות ל-DREMEL. הוא בעל הספק של 200W במתח עבודה של 220V ובהנחה שמהירותו המקסימלית 28000 סל"ד, המומנט שלו במהירות כזאת הוא אפסי. זה לא כלי להתקין עלין כרסומים של רוטר.
רוב העבודות בנגריה מתבמעות באמצעות טרימר שהוא גם חזק מספיק לרוב העבודות , יציב מאד וקל לשלוט בו בשל גודלו ומשקלו ביד אחת. רוטר בגודל בינוני בעל הספק של כ-1-1/2 כ"ס שונה מטרימר בעיקר בכך שניתן להתקין עליו כרסומים יותר גדולים בקוטרם (לא קוטר הקנה).
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 06 דצמבר 2018, 18:22

inbs כתב:היי
התלבטות היא בין שני המכשירים.
מה אתם מציעים?
אני חובבן שיש לי מספר פרויקטים לבית.
בונה ארון אמבטיה ,מדפים,ועוד..
השימוש לעגל את הקצוות של דופן המדף,דלת וכו'.

חשבתי על טרימר של דיוולט, 6005
השאלה, האם אני צריך גובל. כי אם אצטרך לבצע תעלה למשל באמצע.
זאת אומרת שאם בעל מקרה אצטרך רוטר, למה להתחיל בטרימר?

טרימר איכותי ובעל מוניטין הוא כלי מאד יעיל בנגריה. למרות שהכרסומים שמתאימים לו הם בעלי קנה "1/4 ניתו לבצע איתו מגוון רחב של עבודות עם מגוון כרסומים.
כל טרימר מגיע עם לפחות שני אביזרים: האחד הוא גובל עם הגבלת מרחק והשני הוא התקן עם מיסב עוקב לעבודה עם כרסום ללא מיסב שמאפשר עבודה כאילו כרסום עם מיסב. זה לא ההתקן הכי נוח לשימוש אך הוא יותר טוב מכלום.
ליצירת תעלה/חריץ באמצע לוח אפשר להכין ג'יגים פשוטים (יש דוגמאות ברשת וביו-טיוב). על מנת לבצע חריץ עיוור באמצע לוח, מומלץ לבחור בטרימר בעל אפשרות PLUNGE. לא חובה אך נוח יותר במובנים מסוימים.
רוטרים מימד פיזי גדול יותר מיועדים לשימוש בכרסומים בעלי צורה וגודל שדורשים הספק ויציבות גדולים יותר ובמקביל גם סל"ד נמוך יותר. תוכל לראות במאפייני כרסומים גדולים במיוחד שמוגבלים במהירות עבודתם המומלצת.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 09 דצמבר 2018, 16:42

Alex Milch כתב:
lyuv כתב:לי יש את שני הסוגים אבל חשוב לציין שאני משתמש קל, ורוב העבודה שלי היא עבודות קטנות, ורק מעט בגדר "נגרות" ממש.

אין לי כוונה להיות בוטה אבל אתה טועה ומטעה...המכשיר שאתה ממליץ עליו הוא תחליף נחות ל-DREMEL. הוא בעל הספק של 200W במתח עבודה של 220V ובהנחה שמהירותו המקסימלית 28000 סל"ד, המומנט שלו במהירות כזאת הוא אפסי. זה לא כלי להתקין עלין כרסומים של רוטר.
רוב העבודות בנגריה מתבמעות באמצעות טרימר שהוא גם חזק מספיק לרוב העבודות , יציב מאד וקל לשלוט בו בשל גודלו ומשקלו ביד אחת. רוטר בגודל בינוני בעל הספק של כ-1-1/2 כ"ס שונה מטרימר בעיקר בכך שניתן להתקין עליו כרסומים יותר גדולים בקוטרם (לא קוטר הקנה).

אני מניח שכתבת שאני "טועה ומטעה", על סמך דברים ברורים. נא עזור לי להבין:
יש לי גם תואם דרמל. למקורי ולחיקויים הספק של 120-150 ואט. לעומת זאת, המכשיר אליו קישרתי כדוגמא (ולא המלצתי) הוא בהספק 400 ואט. כך כתוב באתר. כך כתוב על המכשיר, ולפחות בעבודה, יש לו כח פי כמה מהדרמל. הוא גם גדול ושוקל בערך פי 2. אז מהיכן הנתון שמדובר ב-200 ואט?
כמו כן, דרמל מקבל ביטים של 3.2ממ' בלבד. לעומת זאת, למכשיר הזה יש פוטר שמקבל כל קוטר עד 6.5ממ'. הווה אומר גם 1/4. אז איך המכשיר הזה הוא "תחליף דרמל נחות"? מה הקשר בינהם?
כפי שכתבתי, אני לא משתמש בו כרוטר, ולדעתי אינו טוב כתחליף לרוטר. ועל כל זה אותה מוצא לנכון להעיר שאני טועה ומטעה, מפני שהמכשיר אינו מתאים כתחליף לרוטר? סיריאסלי?
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 09 דצמבר 2018, 18:30

lyuv,

קרתה כאן אי הבנת הנקרא מצידי ועל כך אני מתנצל! פספסתי את העיקר שאינך ממליץ להשתמש בכלי כתחליף לרוטר.

DREMEL - לא היה לי, אין לי ולא יהיה לי, מכיר אותו ואת יכולותיו בעקיפין.
הכלי שבקישור שצרפת אינו משתווה באיכותו לדרמל, הוא מנסה להיות "יותר טוב" ממנו. אני אומר את זה כיוון שיש ברשותי כלי דומה לזה ("מותג" שונה) אם מזוודה ממתכת וכמות אין סופית של אביזרים. לא להיט, אבל למיקרה של "פעם ב...", נותן מענה לדרישותי. יכול להיות שהכלי ברשותך איכותי ויעיל בהרבה מזה שברשותי.
דבר אחרון, ציטוט מן הקישור שצרפת ,אם זה חשוב:

Rated input power : 400W/200W
Voltage : 220V/110V

אכן, ההספק בעבודה ב-220V הוא 400W.

מקווה שהתנצלותי התקבלה גם ע"י הקוראים האחרים.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 09 דצמבר 2018, 23:40

מצד שלישי המכשיר המקושר הוא גם לא טרימר. השם המקובל למכשיר כזה - rotary tool.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 10 דצמבר 2018, 00:40

אני לא מכיר את הכלי הזה או החברה אבל אני חייב לומר בנושא הזה שאני הייתי קצת נזהר מפוטר כזה עם ביט של רוטר ובכללי מחברות לא מוכרות בתחום הזה.
לי קרה מקרה והרוטר הוריד לי חתיכה מהאצבע.
ובמקרה אחר השתחרר לי הביט ובמזל הוא רק הרס את העץ ולא טס לכל עבר.

הכלים האלה חזקים מאוד ולרוב אלא ביטים אגרסיביים שמפעילים הרבה התנגדות.
לא כדי לקחת סיכונים עם חברות לא מוכרות וביטים זולים מידי.

שווה להוסיף עוד קצת ולדעת שניסו את הכלי הזה במעבדה והוא עבר את כל התקנים הנדרשים.
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 10 דצמבר 2018, 10:38

קודם כל שאפו אלכס.

לגבי ה-"מכשיר" - אני לא יודע מה השם ה-"נכון" שלו. מצידי אפשר לקרוא לו נבוכדנצר. אבל בסופו של דבר הוא עושה עבודה טובה ומועילה, בתחום ספציפי.
לפחות הדגם הספציפי שאני קניתי (נראה כמו זה שבלינק שצרפתי, אבל זה דגם גנרי), עושה רושם שבנוי היטב, והציר מסתובב ללא כל רעידה בכל טווח המהירויות. כחובב שמשקיע סכום נמוך (120 ש"ח), אין לי צורך או ציפיות לאורך חיים של אלפי שעות עבודה. כבר שנתיים שעובד בלי תלונות.
אני משתמש במכשיר ביד חופשית. זה אומר שאני לא משתמש בביטים של רוטר. כרסום עם ביטים כאלה לא יעבוד טוב וגם יהיה מאוד מסוכן, מפני שאם וכאשר הם יתפסו בעץ, והמכשיר כולו "יזרק".
לעומת זאת, אפשר להשתמש בכרסומים דומים לאלה המיועדים לדרמל - מרובי להבים או מהסוג המכונה "BURR". ואישית אני מאוד אוהב גם את אלה דמויי הקיפוד כגון של KUTZALL.
lyuv
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־55 אורחים