חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

צריך המלצה למחרטה לעץ שמתחילה מ 0 סל"ד

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

צריך המלצה למחרטה לעץ שמתחילה מ 0 סל"ד

הודעהעל ידי roeyleon » 03 דצמבר 2018, 16:02

אהלן חברים

אני אחרי קורס חרטות בעץ
מעוניין לרכוש מחרטה שמתחילה מ 0 סל"ד ( אלקטרונית )
כל המכונות שמצאתי ברשת מתחילות מ 250סל"ד וצפונה

מישהו מכיר מכונה שכזו שניתן לרכוש?
אשמח לקבל המלצות וכו'
תודה רבה

רועי
roeyleon

Re: צריך המלצה למחרטה לעץ שמתחילה מ 0 סל"ד

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 דצמבר 2018, 17:58

כיוון שאתה בוגר קורס חריטה אני מניח שאתה מודע לעלויות הגבוהות של כל הציוד הנלווה למחרטה.
אין לי כל ענין להתערב לך בתחום הכספי אך כיוון שלא ציינת שום מאפיין כגון תקציב, יכולות חריטה מבחינת מימדים, הספק וכד' מלבד מהירות רציפה.
רכשתי בעבר מחרטה משומשת בעלת מיבנה יציב, 6 מהירויות באמצעות ווריאטור והספק מאד קטן - 550 וואט. בפועל, בקושי הצלחתי לחרוט בהתחשב גם בעובדה שככל שמעלים מהירות המומנט קטן.
לכן, החלטתי על שידרוג עצמי. הכנתי הסבה להתקנת מנוע תלת-פאזי של 2 כ"ס (כמעט פי 3 ממה שהיה) בתוספת משנה תדר שמאפשר שינוי מהירות בתחום 0-2800 סל"ד. היתרון המשמעותי הוא בכך שבקרת מהירות באמצעות שינוי התדר, לא משפיע על המומנט.
למה רשמתי את זה? רק כדי להסב את תשומת לבך לכך שתוכל לרכוש מחרטה פשוטה שהספק המנוע ומימדיו הפיזיים יתאימו לך רק להוסיף משנה תדר חיצוני. זה יהיה יותר זול ממחרטה אלקטרונית ואת העודף תוכל להקדיש לחלק מן הציוד הנלווה.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי nirly » 27 ינואר 2019, 22:26

תוכל לפרט בבקשה לגבי משנה התדר?
nirly
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Doron » 01 פברואר 2019, 20:21

Alex Milch כתב:כיוון שאתה בוגר קורס חריטה אני מניח שאתה מודע לעלויות הגבוהות של כל הציוד הנלווה למחרטה.
אין לי כל ענין להתערב לך בתחום הכספי אך כיוון שלא ציינת שום מאפיין כגון תקציב, יכולות חריטה מבחינת מימדים, הספק וכד' מלבד מהירות רציפה.
רכשתי בעבר מחרטה משומשת בעלת מיבנה יציב, 6 מהירויות באמצעות ווריאטור והספק מאד קטן - 550 וואט. בפועל, בקושי הצלחתי לחרוט בהתחשב גם בעובדה שככל שמעלים מהירות המומנט קטן.
לכן, החלטתי על שידרוג עצמי. הכנתי הסבה להתקנת מנוע תלת-פאזי של 2 כ"ס (כמעט פי 3 ממה שהיה) בתוספת משנה תדר שמאפשר שינוי מהירות בתחום 0-2800 סל"ד. היתרון המשמעותי הוא בכך שבקרת מהירות באמצעות שינוי התדר, לא משפיע על המומנט.
למה רשמתי את זה? רק כדי להסב את תשומת לבך לכך שתוכל לרכוש מחרטה פשוטה שהספק המנוע ומימדיו הפיזיים יתאימו לך רק להוסיף משנה תדר חיצוני. זה יהיה יותר זול ממחרטה אלקטרונית ואת העודף תוכל להקדיש לחלק מן הציוד הנלווה.

אלכס הי
אני כרגע מאוד בענין של רכישת מנוע (2 - 2.5 כ"ס)
כמה שאלות - וסליחה אם זה ארוך מדי
* האם למנוע עם שינוי תדר במהירויות שהזכרת לא דורש קירור מאולץ ? (לפחות עבור המהירויות הנמוכות)
* הבנתי, אולי בטעות, שמשנה תדר כן משפיע על המומנט (לכן ברוב המחרטות האלקטרוניות יש תחום מהירויות גבוה ונמוך ע"י הזזת חגורה שבאה לחפות על הפסד המומנט)
*במספר אתרים ראיתי המלצה על מנוע DC של הליכון חשמלי (שמעת על זה משהו ?)
כל הכוונה תתקבל בברכה
Doron
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 פברואר 2019, 16:06

שלום דורון,
שום דבר לא ארוך מדי... :)

האם למנוע עם שינוי תדר במהירויות שהזכרת לא דורש קירור מאולץ ? (לפחות עבור המהירויות הנמוכות) - למנוע יש כמובן מאוורר מובנה ויחד עם זאת לא מומלץ להפעיל אותו בפחות מ- 400-500 סל"ד מעבר לדקות מועטות ביותר.

הבנתי, אולי בטעות, שמשנה תדר כן משפיע על המומנט (לכן ברוב המחרטות האלקטרוניות יש תחום מהירויות גבוה ונמוך ע"י הזזת חגורה שבאה לחפות על הפסד המומנט) - לא התעמקתי בסיבה לשני תחומי המהירות באותן מחרטות. אני רכשתי את המנוע ומשנה התדר אצל אותו ספק שבעזרתו בוצעה מעין פעולת תיכנות של פעולת משנה התדר.

במספר אתרים ראיתי המלצה על מנוע DC של הליכון חשמלי (שמעת על זה משהו ?) - אני לא שולט ברזי ההליכונים החשמליים. מה שההגיון מנחה אותי זה שבזמן חריטה אני כאילו מנסה לעצור את המנוע. בהליכון אני "זורם" עם פעולת המנוע וברגע שאני עצר בכוונה או שלא, הסרט מעיף אותי עם כל כובד משקלי. הכוחות הפועלים בשתי המכונות שונים ומושפעים מן העוצמה הבסיסית של המנועים.

כמובן שט.ל.ח.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Doron » 03 פברואר 2019, 17:06

Alex Milch כתב:שלום דורון,
שום דבר לא ארוך מדי... :)

אהבתי את ה "שום דבר לא ארוך מדי" והלוואי גם המשפט ההפוך היה נכון...
קיבלתי כעת הרצאה ממומחה לגבי המומנט
אז ככה : - אכן , כמו שאמרת, המומנט נשאר קבוע גם עם הורדת התדר (כלומר מנוע שמצויין שעובד במהירות Y ב 50 הרץ עם מומנט X - המומנט ישאר X גם עם הורדת המהירות ל 25 הרץ)
כאשר עובדים ללא משנה תדר (עם העברה פיזית של חגורה בין הפולים השונים) אזי בהורדת המהירות לחצי המומנט עולה ל 2X
לא ביררתי עד הסוף - אך להערכתי אפשר להנות מ 2 העולמות (במהירויות המאוד נמוכות - להעביר פיזית חגורה , אחרת לעבוד עם משנה התדר
Doron
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 פברואר 2019, 21:28

מה שאתה כותב עכשיו גם נכון. קודם דברנו על מחרטה "אלקטרונית" עם עם שינוי טווח מהירויות ע"י רצועה. למה חלק מן המחרטות בנויות כך, אינני יודע, אולי סה"כ טווח מהירויות גדול יותר. אני רק אנחש, בהנחה שמשנה תדר יודע להשפיע על טווח תדרים/מהירות מסוימים, נניח 0-1400 סל"ד, אז כדי להכפיל את גבול המהירות מחליפים ע"י רצועה את בסיס השינוי. אני מניח שיש הבדל במומנט המתקבל.
הדוגמא הכי פשוטה להמחשה היא המכונית. בהילוך נמוך יחס התמסורת הוא כזה שמומנט גדול מועבר לגלגלים אך במהירות סיבוב מועטה ולהיפך.
לפני ששידרגתי את יכולות המחרטה שלי, זה בדיוק מה שהיה קורה, במהירויות מסוימות נגיעה לא מספיק עדינה עם מפסלת החריטה...והמחרטה נתקעת/עוצרת. במהירות נמוכה מדי אתה מקבל טיב שטח שהוא רחוק מלהשביע רצון.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־17 אורחים