חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הבדלים בין מסור סרט זול ליקר

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

הבדלים בין מסור סרט זול ליקר

הודעהעל ידי Woodchuck Chuck » 02 דצמבר 2018, 23:20

שלום,

אני מחפש לקנות מסור סרט. כרגע בעיקר לצעצועים, קופסאות ופרויקטים קטנים, אבל מקווה להתפתח בתחום עם הזמן. (יש לי כבר מסור נימה אבל זה קטן מדי)

קראתי פה שמסורי סרט מתחת ל-4-5 אלף לא שווים את הכסף, אבל מצד שני קראתי שגם מסור של 4 אלף לא יכול לפרוס עץ קשה.

השאלה שלי, מאחר ואין לי תקציב של 5 אלף למסור, מה ההבדלים בין הדגמים היותר זולים (נניח סביבות 900 ש״ח לאיינהל) לעומת כאלה שעולים 2-4 אלף? (נניח שפאח/טארגט/דלתא/מקיטה) - לא מחפש השוואה ספציפית בין דגמים, אלא בין הרמות של המכשירים.

ראיתי הבדלים בהספק המנוע וגובה חיתוך מירבי, אבל האחד לא תמיד משפיע על השני (איינהל 250 וואט ושפאח 350 וואט עם אותו גובה חיתוך, בהפרש של 300 ש״ח), אז אני תוהה מה ההבדלים ״בשטח״.

ועוד שאלה בנוגע למסוריות - יש גדלים סטנדרטים בתחום או שכל חברה והגודל שלה? אני שואל כדי להימנע ממצב שקשה/יקר לקנות מסוריות חלופיות.

תודה!
Woodchuck Chuck
משתמש ותיק

Re: הבדלים בין מסור סרט זול ליקר

הודעהעל ידי קוקו » 02 דצמבר 2018, 23:32

מסוריות אפשר להזמין לפי מידה ... המחיר סביב ה80 שקל
קוקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 03 דצמבר 2018, 02:07

ההבדלים הם ברמת הבנייה של המכשיר.
שיחקתי בתצוגה של חנות במסור סרט של איינהל, רק פתחתי את הדלת של הגלגלים והידית נשארה אצלי ביד.
מסורים של שפאך לאו דווקא טובים יותר בכלל. אני ראיתי כלים שלהם שפשוט לא נועדו לפעול מלכתחילה (והייתי פעמים רבות במעבדת התיקונים של היבואן), כמו מסור שולחן מהיקרים שלהם שכמעט בלתי אפשרי להחליף להב, בעל המסור למעשה כבר למעלה משנה עם אותו להב כי הוא לא הצליח להחליף, ניסיתי לעזור לו וכנראה נשבר שם משהו בפנים אחרי השימוש הראשון, היה לי מד לחות לעץ שלהם שהציג 0 אחוזי לחות על כל העצים כולל לחים ממש מאז שקניתי אותו, אחרי שנעצתי את הקוצים שלו ב10 קרשים הם יצאו מהמקום, הלכתי ליבואן ואמרו לי שישלחו לתיקון, בקיצור אחרי חודש נתנו לי חדש, ואותו סיפור.
היה לי מסור שולחן שלהם שחלקים רבים מהפלסטיקה (למשל כוון לייזר) נשברו עוד לפני שיצאתי מהחנות (!) הם לא הסכימו להחזיר כי הם עשו לי הנחה גדולה. כשעבדתי עליו לראשונה גיליתי שבסיס הלהב לא 90 מעלות עם השולחן ואין אפשרות לכוון, לקחתי ליבואן ולא הסכימו להחליף.
יש להם מסורי סרט תוצרת גרמניה (על הכל כתוב מייד אין גרמני...) שהם סבירים לחובבים אבל נמכרים במחירים מופקעים למשל מסור סרט מסויים מחירון 27 אלף ש"ח לפני מע"מ, בעוד ש"מינימקס" בגודל מקביל עולה במחירון 9000 ש"ח, מינימקס חברה בליגה מקצועית ממש ואין בכלל מה להשוות גם אם הם היו באותו מחיר.
היה לי מסור סרט מקיטה שמכרתי לאחד מחברי הפורום, הוא סביר אבל לא יותר מכך.
מאידך יש לי מסור סרט קטן שנת ייצור 64 תלת פאזי, חותך ישר ויציב ברמות אחרות לגמרי מכל המסורים הקטנים, פשוט לא חסכו שם בברזל וכמה ברגי כוונון מאסיביים שבאמת עושים את העבודה. אין שם חלקי פלסטיק בכלל.
למעשה מציע לך לבדוק מסור בפועל, ללכת לחובבן שיש לו מסור שעובד ולהתנסות, יתכן ששפאך ואיינהל יספקו את צרכיך, תבדוק בידיים.
הרואה
סופר משתמש

Re:מסור סרט

הודעהעל ידי dudi » 03 דצמבר 2018, 06:18

כמידי שנה בנובמבר (למיניינם) אני מתחיל בהכנת מתנות לחנוכה (או כריסמס).
הרעיון של המתנות להשנה הצריך מסור סרט אבל לך תדע מתי אצטרך מסור סרט בפעם הבאה החלטתי שלא מתאים לי לקנות אחד.
כהרגלי, אם אני צריך כלי ולא רוצה לקנות אני בונה.
דבר ראשון הזמנתי להב (כי לוקח לזה איזה שבוע להגיע) - אורך 1575
דבר שני הגדרת דרישות - בנוי מחומרים שיש לי בסדנה, שיוכל להתקפל לחבילה די שטוחה, שיוכל גם לנוע על מסילות לצורך פריסה של גזעים ארוכים.
הבניה לקחה כ 6 שעות עבודה. עלות לא כולל הלהב פחות מ 10$ (כל מיני מיסבים וברגים).
גמרתי לחתוך את כל מה שרציתי. ניסיתי בהצלחה עם על ענפים (12ס"מ קוטר) של אקליפטוס.
חותך עד גובה 25ס"מ, עומק 25 ס"מ.

אני מספר לך את כל זה כי אולי בתור מי שרוצה לבנות צעצועים זה הצעצוע הראשון שכדאי לך לבנות.

מצ"ב תמונות של המסור מונע ע"י מקדחה (של בוש :oops: )
קבצים מצורפים
BS flat.jpg
המסור הבסיסי
20181203_133854.jpg
מאחור
20181203_134014.jpg
מלפנים. אורן עובי 5, אקליפטוס קוטר 7
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי duiebdor » 03 דצמבר 2018, 08:20

וואו דודי. אני מת על יכולת האילתור שלך.
יש מצב לתוכניות/מבט מקרוב?
זה נראה משהו שיכול לשמש אותי....
duiebdor
סופר משתמש

הודעהעל ידי Eliyahoo » 03 דצמבר 2018, 08:45

גדול דודי.....

תוכל לתת צילום על הגלגלים? מאיפה השגת גלגלים?
סמל אישי של המשתמש
Eliyahoo
מנהל פורום

Re: Re:מסור סרט

הודעהעל ידי Isaac » 03 דצמבר 2018, 09:00

dudi כתב:כמידי שנה בנובמבר (למיניינם) אני מתחיל בהכנת מתנות לחנוכה (או כריסמס).
הרעיון של המתנות להשנה הצריך מסור סרט אבל לך תדע מתי אצטרך מסור סרט בפעם הבאה החלטתי שלא מתאים לי לקנות אחד.
כהרגלי, אם אני צריך כלי ולא רוצה לקנות אני בונה.

יפה מאד.
Isaac
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 03 דצמבר 2018, 09:43

דור, לא עבדתי עם תכנית. אילתרתי עם ההתקדמות. הדבר היחיד שממש חשוב הוא שהמרחק בין הגלגלים יתאים לאורך הלהב. זה חישוב די פשוט.
נניח שארבעת הגלגלים שלך באותו קוטר. מכיוון שהלהב "עוטף" רבע מכל גלגל למעשה אתה מקבל היקף של גלגל שלם. (קוטר כפול π) אתה מחסיר את הסכום שקיבלת מאורך הלהב ונותר לך הסה"כ של המרחק בין המרכזים.
חלק אותו בשניים (כי יש פעמיים גובה ופעמיים עומק) והסכום שקיבלת הוא הסכום הכולל של גובה ועומק. נניח שקיבלת 60ס"מ אתה יכול לעשות כל קומבינציה שאתה רוצה שתתן 60 (35 גובה 25 עומק לדוגמה).
אם יש לך עוד שאלות יותר ממוקדות או אתה רוצה תמונה ספציפית, שאל.

אלי, מצ"ב תמונה ללא מכסה. את הגלגלים אפשר להכין לבד. אתה קודח בדיקט 12 או יותר ממ עם מקדח כוס. מרחיב את החור המרכזי עם מקדח גדול יותר (נגיד 8ממ). תופס את הגלגל הזה עם בורג בין שתי שיייבות. תופס במקדחה את הבורג מסובב מעל נייר שיוף ויש לך גלגל ממורכז. משני הצדדים מדביקים טבעות מדיקט 3ממ שמכינים באותה שיטה. אם יש לך מדפסת 3D אני יכול לשלוח לך קובץ ליצור גלגל שכבר יש לו ספייסרים והברגה 8ממ
קבצים מצורפים
Wheels.jpg
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הודעהעל ידי duiebdor » 03 דצמבר 2018, 09:57

תודה דודי.
מאיפה קנית את הלהב?
מאיזה עץ בנית את הגוף? האם זה מספיק יציב?
האם המקדחה מספיק חזקה כדי להניע את זה לחתוך עץ קשה בעובי 4סמ?
duiebdor
סופר משתמש

הודעהעל ידי dudi » 03 דצמבר 2018, 10:58

את הלהב קניתי ממוכר איביי אוסטרלי. אני בטוח שאתה יכול למצוא ספק מקומי.
הגוף - שאריות אורן וMDF
אין שום בעיה בכוח של המקדחה (זאת מקדחה של בוש שכבר כמה שנים מניעה כל מיני מכשירים שאני בונה). כמו שאתה רואה בתמונה חתכתי עץ קשה (אקליפטוס) בקוטר 7 ס"מ כמו חמאה.

בנוגע ליציב, אני מחזק את הבסיס לשולחן עם שתי קליבות כשאני עובד.
סמל אישי של המשתמש
dudi
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־71 אורחים