חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שיכפול חריטה באמצעות דיסק זווית

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

שיכפול חריטה באמצעות דיסק זווית

הודעהעל ידי Itayah » 16 מאי 2017, 21:54

למישהו פה יצא לעשות כזה דבר? נראה מסוכן בטירוף
באיזה דיסק צריך להשתמש?
קבצים מצורפים
Duplicator 7.jpg
Itayah
משתמש ותיק

Re: שיכפול חריטה באמצעות דיסק זווית

הודעהעל ידי icemen » 16 מאי 2017, 23:12

בשום דיסק, ולא תקבל כאן תשובה לשאלתך..!
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי kipibenkipod » 17 מאי 2017, 08:07

בבקשה, כאשר חבר פורום שואל על תהליך מסוכן. אנא מיכם חברי הפורום שמבינים בנושא. אל תפתרו אותו בתשובה קצרה, אלא הסבירו למה זה מסוכן. זה יעזור למי שאין לו נסיון, ללמוד לחשוב באופן בטיחותי יותר.
kipibenkipod
סופר משתמש

הודעהעל ידי HandyCat » 18 מאי 2017, 18:37

kipibenkipod כתב:בבקשה, כאשר חבר פורום שואל על תהליך מסוכן. אנא מיכם חברי הפורום שמבינים בנושא. אל תפתרו אותו בתשובה קצרה, אלא הסבירו למה זה מסוכן. זה יעזור למי שאין לו נסיון, ללמוד לחשוב באופן בטיחותי יותר.

קיפי צודק.

אישית, אני חושב שזה לא רעיון טוב. לא נראה שיצא מזה תוצר מרשים, אבל אני לא מבין בחריטה ממש, אז אני לא יודע.

אני כן יכול להגיד למה זה מסוכן (לדעתי מסוכן מדי).
משחזת זווית מחזיקה המון כוח אגור בתור אינרציה של הדיסק. מה שמרסן את הכוח הזה מלהשתחרר זה המפעיל - בכך שהוא מגביל את המגע של הדיסק בחומר. אם הדיסק נדחף חזק נגד החומר, הוא דוחף אחורה. בגלל שלמפעיל לוקח סדר גודל של שניה להגיב, הדיסק מספיק להתרחק כמה סנטימטרים אחורה, והכוח שמופעל עליו פוחת.
במערכת המוצגת, אין חופש רתע למשחזת זווית. אם הדיסק (או המקרה הזה, הלהב) ננעצת בעץ, היא פשוט תפוצץ את העץ (או את התושבת של המשחזת). זה מהר מאוד יכול להתדרדר.
בנוסף, אם משחררים לרגע את האחיזה בתושבת והיא מסתבבת קצת (בגלל הרעידות), יש סיכוי שהחומר במחרטה יעיף את המשחזת זווית מהשולחן (אם החומר פוגש את הגוף של המשחזת, במקום את הלהב).

אני חושב שהרעיון הזה יכול לצאת משליטה בקלות.
At every point in your life, you should always ask youself, "what would McGyver do?"
- Indigo
HandyCat
סופר משתמש

הודעהעל ידי שלומי10 » 18 מאי 2017, 23:21

אני מבין דבר וחצי דבר בחריטה ,
ולכן אני מציע שפרנסי המערכת פשוט יסמנו באדום שאלות מסכנות חיים ,
הדוגמא המוצגת כאן מסוכנת בטירוף ,
חיבור הדיסק מתבצע על ידי 2 אזיקוונים [גמישים]ובמהירויות שדיסק קטן מסתובב ברור שהעסק יתפרק.
אין חיבור קבע של בית העץ,נראה שהוא יוצא לטיול ימין ושמאל במהירויות הללו.
בקיצור מתכון בטוח למחלקות ,עיניים, אורטופדיה ועוד משהוא שאומרים עליו "יתגדל ויתקדש"
שלומי10
משתמש ותיק

הודעהעל ידי icemen » 19 מאי 2017, 16:19

למי שלא מבין מעצם התמונה, או עד כמה רעיון מסויים מסוכן, וצריך הסבר נרחב על הקשיים והסכנות,עדיף שיעבור לעסוק בתחום אחר כגון ציור, או מקרמה..
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי HandyCat » 20 מאי 2017, 07:09

icemen כתב:למי שלא מבין מעצם התמונה, או עד כמה רעיון מסויים מסוכן, וצריך הסבר נרחב על הקשיים והסכנות,עדיף שיעבור לעסוק בתחום אחר כגון ציור, או מקרמה..

אם מישהו לא מבין מדוע דבר כזה או אחר מסוכן, הוא עלול לבטל את ההזהרות במחשבה שזה סתם הפחדות.

אם המטרה היא באמת לחסוך מאנשים את הסכנה, אז לצעוק "אל תעשה את זה כי ככה" לא ממש תורם.
At every point in your life, you should always ask youself, "what would McGyver do?"
- Indigo
HandyCat
סופר משתמש

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים