חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

דרושה חוות דעת על מחרטה לפני רכישה

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

דרושה חוות דעת על מחרטה לפני רכישה

הודעהעל ידי izaks » 17 פברואר 2008, 15:22

אני שוקל לקנות את המחרטה הזו http://www.wolfcraft.co.il/Product.asp? ... catcode=39

אבל לאחר ביקור אצל יהודה ורשבסקי בו לא הזדמן לי לראות את המחרטה בפועל (אין במלאי) אני זקוק למידע שהוא לא פרטים טכניים נטו. כמו למשל נוחות עבודה, יציבות, תחושה שהמחרטה הזו יכולה לספק את הצרכים שלי למשך כמה שנים טובות, רמת גימור וכו'...

אודה מאוד לבעלי מחרטה שכזו שיכולים לחוות דיעה על היתרונות והחסרונות שבה.

תודה, איציק.
izaks
משתמש ותיק

Re: דרושה חוות דעת על מחרטה לפני רכישה

הודעהעל ידי moshik » 17 פברואר 2008, 17:53

צריך לא ליפול למלכודת הדיסוננס הקוגנטיבי:
בד"כ מי שרכש מוצר מסויים אין לו ברירה אלה להלל את
המוצר שרכש וזאת מטעמי חשיבות עצמית יתרה.
הכי טוב זה להתרשם מממבחנים בלתי תלויים
מה שאני מניח למחרטה הזו אין.
אני מציע לך להתעניין במחרטה של JET מהירות משתנה
ברכישה מחו"ל - משה אשל רכש כזו תבדוק איתו.
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

הודעהעל ידי gal-galim » 18 פברואר 2008, 00:50

לי אין את המחרטה הזו בדיוק אבל יש לי דגם נחות יותר עם פחות הספק ופחות שיכלולים שלי עם הספק של 1100 וואט גם סינית מאותה החברה אם הן שונות למרות שחיצונית הן נראות דומות אז עימך הסליחה
מה שאני מציע זה מניסיון שיש לי ולעוד בחור עם מחרטה דומה

תבדוק את כל החלקים מהמתכת בעיקר שהמיטה באמת ישרה ושהתומך ננעל עליה לכל אורכה . שאפשר לסובב את ידית שמקדמת את הרוכב קדימה עד הסוף
מבחינת נוחות קצת מעצבן שאין בצד שמאל גלגל שבעזרתו אפשר לסובב את העובד או לתת קונטרה אם רוצים לפרק את הפוטר
אם היתה לך מחרטה סינית כזו אתה בודאי יודע על מה אני מדבר
בהצלחה
gal-galim
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 18 פברואר 2008, 10:41

שלום לכולם, התבקשתי אז באתי :-)

(גל, רק שתדע שמחקתי את ההודעה הכפולה - מספיק ללחוץ פעם אחת על הכפתור בשביל לשלוח...)

אז ככה, אני לא יודע להמליץ כרגע על אף מחרטה - אני רק יכול לציין מנסיוני שהוא לא גדול במיוחד...
1. את המחרטה שיהודה ורשבסקי מוכר ראיתי פעם אחת בהדגמה שלו בפתח תקווה - אבל ראיתי רק את המודל הנחות יותר ולכן דעתי לא רלוונטית במקרה זה (את המחרטה שראיתי לא הייתי קונה ממגוון סיבות) - הוצע לי לבוא לראות אותה בפעולה - אבל בגלל בעיות לו"ז שלי זה לא קרה (ותודה ליהודה לוי וגם לדני וגנר שהציעו עזרה -זה לא אתם זה אני :cry: ).

2. מחרטת הג'ט שקניתי מקבלת בארה"ב ביקורות מעולות בכל קנה מידה ואני בקשר ישיר עם מספר אנשים שקנו אותה - וגם התנסיתי בעבודה איתה אצל אלי אביסרה (שמוכר אותה בארץ). אצלי בבית היא הגיעה אתמול ועוד לא הספקתי להרכיב אותה - רק לפתוח את האריזה ולראות שהכל שלם. מסתבר שגם אין לי איפה לעבוד איתה כרגע (הגודל שלה קצת גדול מדי למחסן הפלסטיק הקטן שלי)...

מה ההמלצה שלי? מבחינת התכונות המחרטות נראות די שוות על הנייר, וגם המראה שלהן זהה למדי (אפילו בצבע).

למזלך, באפשרותך להתנסות בשתי הדגמים לפני קניה בארץ. ולכן אם הייתי אתה הייתי הולך ובודק ורק אז מחליט - זו קניה גדולה בכל מקרה - שווה להשקיע זמן בבדיקה לפני שמחליטים (המחיר די דומה ולכן כמעט לא מהווה פה שיקול) - אם הסינית מרגישה לך טוב ומספקת את דרישותיך - הייתי קונה אותה (תמיד אפשר להוסיף גלגל ידני - שגם לג'ט חסר, למרות שיש לה ידית לעזור בעניין) - במיוחד אם יהודה ייתן לך הנחה נחמדה - כי אז יש לך עוד כמה מאות שקלים לקנות גם כמה כלי חריטה או איזה מברגת אימפקט או מקדחת עמוד (קנייה שווה ביותר לחרט).

המלצות זה נחמד - אבל רק אתה יכול לדעת מה יותר טוב לך, אם כבר התנסת בחריטה בעבר אז אתה יודע מה אתה צריך ויהיה לך קל, אם לא כדאי לך להתנסות קודם והייתי מציע אפילו לקחת קורס - זה שווה את המחיר.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 18 פברואר 2008, 12:24

יהודה וגם איציק, אחרי שהסתכלתי שוב על המחרטה שיהודה מציע למכירה (בלינקים המובאים) התגלה לי שהוא שידרג את ההצעה שלו מ 16 ל 18 אינצ' קוטר.

לדעתי, זה שידרוג משמעותי, ומביא את המחיר של הסינית לרמה זולה משמעותית ממחיר הג'ט. אם אתה מתכנן לעשות קערות גדולות זה יאפשר לך להגדיל את הקוטר ב10 ס"מ כמעט.

ויהודה, אכן כמעט כל המחרטות מיוצרות בסין (למרות שיש כאלה שאינן) - אבל אפילו כשהן מיוצרות באותו מפעל יש הרבה פעמים הבדלים משמעותיים מאוד בין כאלה שמיוצרים בשביל חברה אמריקנית/אירופית וכאלה שהן חסרות שם (ההקפדה על האיכות וחלקים פנימיים שמשתמשים בהם).

ושוב אני חוזר על דברי ממקודם - שווה לנסות ולהתנסות בעצמך לפני ההחלטה - עלה והצלח וכשתחליט תודיע לנו מה החלטת ולמה.

יתרון קטן נוסף שיש לג'ט במיוחד אם אתה רוצה לעשות הברגות ודברים עדינים, וגם אם אתה רוצה לעשות קערות גדולות מעץ לא מאוזן - היא העובדה שהמהירות התחילית בג'ט היא 0 (ואפשר לעלות בבודדת כלפי מעלה) בעוד שבסינית המהירות הראשונית היא 130... זה לא בהכרח קריטי אבל זה ממש נוח.
נערך לאחרונה על ידי Moshe Eshel בתאריך 18 פברואר 2008, 13:17, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הבא

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־30 אורחים