חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

דרושה חוות דעת על מחרטה לפני רכישה

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

Re: כל מה שכתבת נכון

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 18 פברואר 2008, 13:24

מהיכרות ובדיקה מקדימה שלי - אם יש לך תקציב ללכת על המחרטה שמושיק קנה - הPowermatic 3520B - זאת המחרטה הטובה ביותר בטווח המחירים שלה - ללא שום ספק בכלל ברמה עולמית. גם היכולות שלה גבוהות (20 אינץ' מעל המיטה) ובשילוב עם התוספת שלה (הארכה למחרטה שמאפשרת חריטה בקוטר גדול עוד יותר מעל המיטה בתמיכה של עוקץ אחורי) בכלל בלתי מנוצחת. לא לשכוח שמדובר גם במנוע 3 כ"ס שאף אחד אחר לא נותן...

מעל זה יש רק את המחרטות הסופר יקרות של Oneway, Vicmarc, Stubby, VB36 וחברותיהן שהם בליגה אחרת מכל הבחינות (במיוחד בכסף).
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

משה - ברכות לרגל בוא הכלה..:)

הודעהעל ידי izaks » 18 פברואר 2008, 14:30

:lol:
נערך לאחרונה על ידי izaks בתאריך 18 פברואר 2008, 14:49, נערך פעם אחת בסך הכל.
izaks
משתמש ותיק

Re: קישור למפעל שמייצר

הודעהעל ידי izaks » 18 פברואר 2008, 14:46

תודה לכולם על התגובות וחוות הדעת – עזר לי מאוד.

כרגע אני עובד על מחרטה ישנה שקשה מאוד לשנות לה מהירות, היא מוגבלת בגודל העבודות שאפשר לעשות בה ובלי שום בעיה מסוגלת לרקוד את אגם הברבורים במהירות לא גבוהה במיוחד... אני חרט מתחיל אבל יש לי הרבה נסיון בעץ ולמדתי כבר מזמן שחלק גדול מאוד מהכיף זה לא להלחם בכלי העבודה אלא להשקיע בכלי טוב ולהנות ממנו. המחרטה הזו, בסדר גודל של מחיר מכילה את כל התכונות שהיו חשובות לי (18", מהירות משתנה, ימין שמאל...) ולכן חשבתי לבדוק אותה לפני שאנסה לייבא ג'ט בצורה פרטית.

בסוף השבוע אפגש עם דני וגנר,שהציע לי ברוחב לב לבוא לראות ולהתנסות במחרטה המדוברת. אני אעדכן לגבי המחרטה שנבחרה בקרוב.
izaks
משתמש ותיק

Re: הנה היא בקנדה

הודעהעל ידי izaks » 20 פברואר 2008, 23:35

טוב לראות שהמחרטה הזו מסתובבת בעוד מקומות. חיפשתי חוות דעת בפורומים של חרטים בקנדה ולא מצאתי התיחסות ישירה של מישהו שעובד איתה, אלא בעיקר הודעות שמתיחסות לאיחור במסירת המחרטה .

בכל מקרה תודה על הלינק - זה עוד משהו שעוזר לי לגבש דיעה לגבי המחרטה.
izaks
משתמש ותיק

אותה מחרטה נמכרת ע"י Laguna

הודעהעל ידי izaks » 20 פברואר 2008, 23:43

izaks
משתמש ותיק

עדכון לגבי רכישת המחרטה

הודעהעל ידי izaks » 24 פברואר 2008, 15:27

לאחר ביקור מעניין מאוד אצל דני וגנר בו הזדמן לי לראות את המחרטה, הזמנתי אותה היום. כמו שכבר הגדירו פה - עכשיו נשאר רק לחכות לכלה...
izaks
משתמש ותיק

הקודם

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים