חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

קניתי מחרטה

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

Re: עכשיו נפל לי האסימון

הודעהעל ידי maamoon » 11 דצמבר 2008, 19:06

אולי הבחור עושה עבודה ערבית???
סמל אישי של המשתמש
maamoon
סופר משתמש

צחוק, צחוק, אבל עסקה מעולה

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 11 דצמבר 2008, 19:23

לפי מה שאתה אומר עשית עיסקה מצוינת, מחרטה כזו חדשה עולה היום כ 300$ (אני מתייחס לג'ט 1014 היודעה בשם מיני שהיא יותר קצרה משלך) בארה"ב, התפסנית - אם אינני טועה מדובר בנובה כל שהיא (אני לא בטוח, אבל נראה כך) מחירה כיום חדשה 140-170$
http://www.woodturnerscatalog.com/store ... per2?Args=

העוקצים נראים טובים ביותר, אני מזהה live center איכותי וגם ראש לקידוח רק הם לבד באיזור ה 100$ (חדשים) חשוב להבין שרוב הציוד הזה הוא לא כמו ציוד משומש אחר אלא שומר על הערך שלו ופעמים הערך אפילו עולה...

כמו שזה נראה מכאן יש עוד תכונה נהדרת למחרטה שלך, שזה הברגה בצד ההפוך של הראש, זה יכול לאפשר לך לחרוט קערות וצלחות גדולות יותר (בהנחה שיש לך אפשרות לרוורס במנוע, או לחלופין פוטר עם הברגה הפוכה...) - דבר שבדרך כלל לא קיים במחרטות מיני.

על הכלים שילמת קצת יותר מדי, אבל לפעמים גם לא מצליחים...
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

Re: עזובת'ך מכדורים מעץ ...

הודעהעל ידי Elisha Dvir » 12 דצמבר 2008, 02:07

פיני אתה צודק, זה באמת לא נחוץ. כמו כל שאר הדברים שאני עושה (והחריטה בראשם).
הפסל הזה, עם הצריח והגדר, יהיה, בבוא היום, חלק מאנדרטה שאפתנית שתביא שלום למזה"ת (ומשם הדרך לשלום כלל עולמי קצרה ביותר). בינתיים, במצבו הנוכחי, הפרוייקט הזה נראה מילטנטי וללא ספק הוא קונטרוברסלי ומעורר אנטגוניזם (עם פוטנציאל לואנדליזם).
אני מצרף כאן את הנסיון השני שלי ליצור כדור (הפעם מעץ אורן). בנסיון הראשון השפיץ נשבר (כמובן) ועל כן בפעם השניה ניסיתי להתמודד עם הקושי הזה ע"י כך שהתחלתי מעץ עבה יותר אותו כבר ניתן לתפוס בפוטר. גם כאן נעזרתי בעצתו של אביחי אייסמן והשתמשתי בעץ יותר ארוך מה שאיפשר לי לחרוט, בין העוקצים, את הנקודה החלשה ביותר מעבר לקצה החוד ובכך להבטיח שאם הוא ישבר זה יקרה מעבר לשפיץ וניתן יהיה לסיים את העבודה כשרק הכרכוב תקוע בתפסנית.
אני מודה שכשעבדתי באזור הבעייתי, הייתי מוצף אנדרנלין והדופק שלי הגיע ל-140. אז הבנתי למה העיסוק הזה ממכר.
קבצים מצורפים
כדור מאורן.jpg
לפני הצביעה
כדור צבוע.jpg
אחרי הצביעה (בספריי עם צבע נחושת מתכתי).
השארתי גימור מעט גס, כך שיראו טיפה חריצים משום שזה דומה יותר לכדור שמשמש לי כמודל.
Elisha Dvir
סופר משתמש

הקודם

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־20 אורחים