חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

סכין לCHIP CARVING

מידע, טיפים וטריקים, וכל מה שמסביב: מחרטות, כלים והשימוש הנכון בהם. איך מוציאים את היצירה מתוך גוש העץ? באילו כלים להשתמש ועוד?

Re: סכין לCHIP CARVING

הודעהעל ידי drsecr » 05 דצמבר 2017, 12:11

דוד.ר כתב:טוב...בגלל זה הדגשתי 'מניסיוני המועט'..
האמת שלא ניסיתי להדפיס משהו ולהעביר אותו על העץ..(למרות שיש כמה שיטות לזה ראה ביוטיוב איך מעבירים תמונה על גבי עץ..)
אלא,אני אישית מצייר מה נראה לי או שלוקח רעיון ומשרטט אותו לבד על העץ עם מחוגה,סרגל וכו..
גם לא צריך להיות צייר בשביל לעשות זאת.
קצת פרופורציות וזהו לרוב זה ריבועים משולשים עיגולים חצי עיגולים וכן הלאה
בכל אופן תתחיל עם דוגמה פשוטה והיא כבר תוביל אותך לאיזה כיוונים תתחבר וכו..
אלא אם כן תרצה ללכת לכיוון ה'גילוף הרגיל'..אז כבר תצטרך מפסלות למינייהם לא סכינים.
מקווה שעזרתי..בהצלחה

ניסיון מועט עדיף על כלום :)
נראלי פשוט שייקח לי נצח להעתיק כל דבר על עץ, ויש צורות שקשה לעשות, אליפסות וכד'.

אבל נראלי בתור התחלה אסתפק במה שאמרת, אעתיק ביד (מקסימום אשתמש בהדפסה מלייזר ולקה).
תודה רבה
drsecr
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Alex Milch » 05 דצמבר 2017, 13:08

drsecr כתב:
האמת שלא ניסיתי להדפיס משהו ולהעביר אותו על העץ..(למרות שיש כמה שיטות לזה ראה ביוטיוב איך מעבירים תמונה על גבי עץ..)
אלא,אני אישית מצייר מה נראה לי או שלוקח רעיון ומשרטט אותו לבד על העץ עם מחוגה,סרגל וכו..
אלא אם כן תרצה ללכת לכיוון ה'גילוף הרגיל'..אז כבר תצטרך מפסלות למינייהם לא סכינים.
מקווה שעזרתי..בהצלחה

נראלי פשוט שייקח לי נצח להעתיק כל דבר על עץ, ויש צורות שקשה לעשות, אליפסות וכד'.

אבל נראלי בתור התחלה אסתפק במה שאמרת, אעתיק ביד (מקסימום אשתמש בהדפסה מלייזר ולקה).
תודה רבה

יש עוד כמה אפשרויות:

1. להדפיס את הדוגמא הרצויה (תמיד אפשר למצוא ברשת חינמיות וגם אם יש כל מיני סימנים נגד העתקה אפשר להתעלם מהם) ולהדביק עם דבק משרדי/לבן/דו-צדדי(הכי פחות מתאים). את הצילומים כמובן אפשר להגדיל/להקטין לפי הצורך. לקבלת הדפסות גדולות יותר אפשר להעזר בשרותי מכוני הדפסות.
2. אפשר להדפיס עם מדפסת לייזר, להרטיב את הניר עם טרפנטין, להניח על העץ עם הפנים לעץ ולעבור עם מגהץ חם. זה עובד, זה בדוק!

בהצלחה!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי drsecr » 05 דצמבר 2017, 17:33

Alex Milch כתב:
drsecr כתב:
מקווה שעזרתי..בהצלחה

תודה רבה

יש עוד כמה אפשרויות:

1. להדפיס את הדוגמא הרצויה (תמיד אפשר למצוא ברשת חינמיות וגם אם יש כל מיני סימנים נגד העתקה אפשר להתעלם מהם) ולהדביק עם דבק משרדי/לבן/דו-צדדי(הכי פחות מתאים). את הצילומים כמובן אפשר להגדיל/להקטין לפי הצורך. לקבלת הדפסות גדולות יותר אפשר להעזר בשרותי מכוני הדפסות.
2. אפשר להדפיס עם מדפסת לייזר, להרטיב את הניר עם טרפנטין, להניח על העץ עם הפנים לעץ ולעבור עם מגהץ חם. זה עובד, זה בדוק!

בהצלחה!

1. אחרי שאני מדביק עם הדבק הלבן/סטיק הדיו עובר לעץ? זה עובד עם לייזר גם כן? ואיך אני חותך את העץ? תהיה עליו שכבת דבק, זה לא יפריע?
2. ראיתי ביוטיוב מה שאמרת, אבל הם לא ישתמשו במגהץ, הם ישתמשו במדלל או משהו כזה (Lacquer Thinner), ועברו על זה עם סמרטוט, בלי צורך במגהץ
drsecr
משתמש ותיק

הקודם

חזור אל חריטה, גילוף ופיסול בעץ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־25 אורחים