חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מתקן לניסור - וגם הצעה לשיפור האתר

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מתקן לניסור - וגם הצעה לשיפור האתר

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 16 אפריל 2008, 23:37

במחשבה שהפורום שלנו צריך לשמש גוף-ידע - למנוסים ולמתחילים כאחד - חשוב לדעתי לתעד פרוייקטים בביצוע, וגם דרכי עבודה. אלה צריכים להיכנס לפורום וגם למאמרים, כדי שיישארו שם וישמשו את הגולש לא רק במגבלת הזמן הקצרה שנושא "חי" בפורום. במאמר אפשר להכניס גם תוכנית בנייה מפורטת וכו'.

אני מצרף סרטון קצר שמדגים עבודה ב"עגלה" - SLED באנגלית - שבניתי למסור שולחן, בכתובת הזו:
http://tinyurl.com/4bem3a

אין כאן המצאה או חידוש, אך אני מקווה שהמידע מועיל. המידות הן 54 על 40 ס"מ, ואפשר היה כמובן גם רחב יותר. העגלה עשוייה מדלת מטבח מפורקת (עדיין רואים את החורים של ברגי הידית...) שהיא גם שטוחה וגם חלקה. היא נוסעת על מוביל אחד בתעלה שבשולחן המסור. העדפתי דגם זה על ה"עגלה" שנוסעת בשתי התעלות, בעיקר מפני שאני לא אוהב לעמוד מול המסור בשעה שהוא מופעל.

והכי חשוב: כדי שהפורום הזה ימריא, חשוב שהמינון של נגרות מול תיאומי נסיעות וימי הולדת (שגם הם חשובים מאוד, ולא בציניות) ישתנה קצת לטובת נגרות. כולכם מוזמנים לשתף אותנו בידע שלכם!
קבצים מצורפים
SLED 4.jpg
העגלה על שולחן המסור
נערך לאחרונה על ידי Yair Feldmann בתאריך 20 אפריל 2008, 23:11, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: מתקן לניסור - וגם הצעה לשיפור האתר

הודעהעל ידי Alex Milch » 17 אפריל 2008, 07:53

יאיר,הסרט נחמד מאד,אבל...
אני חייב להעיר לך על מחדל בטיחותי שיכול להסתיים רע רע רע מאד.
לקראת סוף הקטע,בניסור למידה מדודה,הרמת את הלוחית כאשר היא כלובה בין הסטופר ללהב המסתובב!.
המלצתי,תקן את הסירטון.
אלכס
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

Re: מתקן לניסור - וגם הצעה לשיפור האתר

הודעהעל ידי Haim » 17 אפריל 2008, 14:43

Yair Feldmann כתב:במחשבה שהפורום שלנו צריך לשמש גוף-ידע - למנוסים ולמתחילים כאחד - חשוב לדעתי לתעד פרוייקטים בביצוע, וגם דרכי עבודה. אלה צריכים להיכנס לפורום וגם למאמרים, כדי שיישארו שם וישמשו את הגולש לא רק במגבלת הזמן הקצרה שנושא "חי" בפורום. במאמר אפשר להכניס גם תוכנית בנייה מפורטת וכו'.

אין כאן המצאה או חידוש, אך אני מקווה שהמידע מועיל.

והכי חשוב: כדי שהפורום הזה ימריא, חשוב שהמינון של נגרות מול תיאומי נסיעות וימי הולדת (שגם הם חשובים מאוד, ולא בציניות) ישתנה קצת לטובת נגרות. כולכם מוזמנים לשתף אותנו בידע שלכם!

יאיר תרשה לי לחזק אותך .
לא צריך לפרסם רק "חידושים והמצאות" אלא גם דברים סטנדרטים שעובדים אצל כל אחד בסדנה שלו , אבל אולי לאנשים אחרים מדובר בשידרוג לא מוכר ... לא צריך לפרסם רק את עבודות האמנות הכי הכי הכי שאנשים מוכשרים פה עושים , אלא גם סתם מתקן לעציצים מעץ , כדי שייתן רעיון למישהו אחר .

חג שמח לכולם
סמל אישי של המשתמש
Haim
סופר משתמש

הסרטון יתוקן

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 17 אפריל 2008, 22:24

לקראת סוף הקטע,בניסור למידה מדודה,הרמת את הלוחית כאשר היא כלובה בין הסטופר ללהב המסתובב!
המלצתי, תקן את הסירטון.

אלכס, אני מקבל את ההערה, ואשתדל בקרוב לצלם מחדש את הסרטון.

תוקן - הסרטון עודכן

ואגב, לנושא אחר שהועלה בפורום - ייצור ה-TENON נעשה קל בהרבה ע"י שימוש ב-SLED : פשוט מנסרים את כל היחידות לאורך אחיד, ואחרי חיתוך ה"שן" בחלקה הארוך (באביזר אחר) משלימים את סילוק החומר המיותר ע"י כיוון מתאים של גובה הלהב, ושל קו החיתוך בגובל ה-SLED.
נערך לאחרונה על ידי Yair Feldmann בתאריך 20 אפריל 2008, 23:41, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

אני מעריץ את

הודעהעל ידי Pini Gold » 18 אפריל 2008, 08:22

מה שאתה עושה.

חג שמח
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], עמית92 ו־5 אורחים