חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

פרויקט בניית גלשן מעץ - שאלות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

פרויקט בניית גלשן מעץ - שאלות

הודעהעל ידי mosheva » 26 פברואר 2015, 18:43

שלום לכולם,

אני חדש בפורום והגעתי אליו לאחר שראיתי את הסרטון הבא (בניית גלשן מעץ משומש של פלטות):

מאז שראיתי את הסרטון אני לא מפסיק לחשוב על כך שאני רוצה לבנות גלשן מעץ כאשר המטרה הסופית היא לאיו דווקא לצורך גלישה אלא ליופי (אם יצא יפה) ולחוויה.
אשמח לדעת ממכם את הבאים:
1. האם מישהו כאן בנה גלשן מעץ (חיפשתי ב"חיפוש" ולא ראיתי פרויקט כזה)
2. מה החומרים בעיקר דבקים שיש להשתמש לפרויקט שכזה
3. האם למישהו בא להצטרף ולבנות יחד (אני ממושבי עמק חפר) :)

אשמח לעזרה ובעיקר דירוג של העבודה מבחינת קושי לאחד שלא עבד בחיים עם עץ אבל לא מפחד מהעבודה :)

תודה,
משה.
mosheva
משתמש ותיק

Re: פרויקט בניית גלשן מעץ - שאלות

הודעהעל ידי asaf » 27 פברואר 2015, 07:16

שלום לך
אני בונה גלשנים מעץ מצרף קישור לדף הפייסבוק שלי
https://www.facebook.com/GelbersBoards
אשמח לענות לך על שאלות
אסף גלבר 0547531153
סמל אישי של המשתמש
asaf

הודעהעל ידי mosheva » 28 פברואר 2015, 12:01

תודה :), התחברתי לדף פייסבוק ושלחתי לך שאלה בהודעה פרטית, אם אתה לא רואה בהודעות הנכנסות בדוק את תיקיית "אחר" other...
mosheva
משתמש ותיק

הודעהעל ידי mosheva » 21 יולי 2015, 15:17

חברים, אני עוד בשלב איסוף חומרים ומידע לגבי בניית גלשן מעץ ובמיוחד מפלטות כמו בסרטון...

הבחור שפרסם את הסרטון קיבל תגובות מכל העולם וכולל ממני והופגז בשאלות והבטיח להכין מדריך, אז הנה לינק למדריך..
http://www.brinksurf.com/blog/2015/6/23 ... d-stages-1

יש לי כמה שאלות בנוגע לטיפול בעץ מפלטות, אשמח לתשובות...

1. הבנתי שהכלים שאני צריך זה ג'קסון, מקצוע, משייפת, והכלי שאין לי מושג מה שמו אבל הוא כמו מחדד... אין לי שום דבר, אשמח לדעת מה עלולות להיות העלויות לכלים משומשים...
2. בהינתן שאין לי מקצוע איך אני מכין / מנקה את הקרשים לפני הדבקה ותחילת עבודה
3. הקרשים שאני מקבל הם באורכים שונים ומעבר לכך קצרים מידי בשביל הגלשן שאני מתכנן לכן אני אצטרך להדביק אותם אחד לשני כמו שמיכת טלאים, השאלה איך ניתן אחר כך לבצע chambering לקרשי העץ?

בגלל סעיף 2 אני שוקל לוותר על עניין הפלטות ולרכוש קורות עץ, ממולץ להשתמש בפאולינה, אשמח לדעת האם מישהו יודע מה העלויות של קורות פאולינה...

תודה רבה,
משה.
mosheva
משתמש ותיק

הודעהעל ידי אלירן » 21 יולי 2015, 16:41

וואוו מדהים!רק שנראלי שזה קצת יומרני לאחד שלא עבד עם עץ ואין לך את הכלים הדרושים...כל קומבינה שתמצא לא תגיע לרמת גימור של מכונה ומניסיון אם רמת הגימור לא טובה סתם תיתבאס על מה שעשית ועל ההשקעה תשקול להתחיל בדברים קטנים ולהשתפשף
אסף עבודות מאד יפות שאפו.רק אם תוכל לומר באיזה דבק עדיף להשתמש ומה הציפוי הזה שיש בסוף אודה לך מאד
אלירן
משתמש ותיק

הודעהעל ידי mosheva » 21 יולי 2015, 17:43

צודק במיליון אחוז זה יומרני מאוד בגלל זה בדיוק אני רוצה להתחיל מפלטות עץ שהן ללא עלות הבעיה שלי זה האורך של הקורות אני צריך לאתר פלטות באורך כפול כי אני מתכנן גלשן באורך 6-7 פיט...

אתה מדבר על מכונות לא הבנתי איזה מכונות? האם על מכשיר ליטוש ומקצוע? אני כרגע בהליך חיפוש אצל קרובים / שכנים וכו'
mosheva
משתמש ותיק

הודעהעל ידי אלירן » 23 יולי 2015, 12:17

תראה משה אני בידיוק כמוך חובב התחלתי גם בפרוייקט יומרני בלי כל האמצעים וסתם זרקתי בסוף את מה שיצא ומאז כל פרוייקט אני קונה איזה כלי חדש הפרוייקטים היומרניים בינתיים במועדפים עד ש...בקיצור פה אתה צריך לפחות מסור עגול/שולחן מקצוע מלטשת קליבות, לגבי המקצוע אל תתאמץ אני אישית הולך לנגר
בכ״א שיהיה לך בהצלחה ותעלה תמונות של מה שיצא ומהדרך
אלירן
משתמש ותיק

הודעהעל ידי mosheva » 23 יולי 2015, 12:27

היי, קניתי עכשיו (לטעמי בעלות סבירה) מלטשת מלבנית + ג'קסון + מקצוע ידני בעלות של 500 ש"ח הכל... יש לי כמה פלטות שפירקתי כבר שעליהן אני אתחיל להתאמן ולהתמקצע...
לשמחתי אחד במושב שלי פותח בקרוב סדנא עם קורסים + אפשרות להגיע ולעבוד עצמאית (עם הנחייה) אז זו יכולה להיות אופציה מעולה עבורי בשביל העבודה הקשה (מקצוע העץ), על פניו בסרטון נראה שהבחור השתמש בכלים הבסיסיים, הבחור השתמש בפנימיות של אופנים במקום קליבות הוא אף טוען שזה יוצר הצמדה טובה וטבעית יותר...
מסור עגול ככל הנראה אשאיל מחבר...

אני בטוח שלא יצא לי אפילו קרוב למה שיצא לבחור בסרטון, אחרי הכל הבחור בונה גלשנים רגילים למחיותו וזה היה פרויקט צידי שלו.. אני לומד את הנושא מאתרים ויוטיוב, יש את הסרטון הזה שבו הוא בונה בדיוק בשיטה שאני רוצה לבנות (chambered) רק שהוא השתמש בקורות עץ פאולינה וכל שנשאר לו מבחינת הקורות זה למקצע אותן...
https://www.youtube.com/watch?v=Ps0djkfmhEM

לי יש בעיה ואני אשמח לעזרה, הקורות שאני משחרר מהפלטות קצרות מידי, אני צריך להאריך אותן ע"י הדבקה, רציתי לדעת איך אני מדביק אותן אחד לשני כך שאני ייצר קורה ארוכה יותר ומצד שני שהקורות יהיו מספיק חזקות ויוכלו לעבור את החירור chambering...

כמו כן על הדרך אשמח להמלצה על דבק שיתאים לפרויקט וניתן להשיג בארץ...

תודה רבה!
mosheva
משתמש ותיק

הודעהעל ידי haranza » 23 יולי 2015, 13:33

מדהים, זאת פשוט אומנות מה שהוא עושה שם..מה החומר שהוא שם בפנים ואז הכל מתחרבש והוא טוען שזה סוד?
אגב, בסרטון הראשון של הבחור שמכין את הגלשן, הוא לא "מרוקן" את העץ מתוך הרצועות?
haranza
סופר משתמש

הודעהעל ידי mosheva » 23 יולי 2015, 14:44

אחרי עשרות פעמים שראיתי את הסרטון וחקירה באינטרנט על ה"סוד" הבחור גילה שהוא מילא את החורים בקצף כי חשב שזה יתן לו ציפה טובה יותר, הוא כתב שזה לא עזר... הוא עשה את זה בצחוק...
לא הבנתי מה זה מ"רוקן" את העץ מתוך הרצועות..

הוא קושר את הרצועות גומי במקום שימוש בקליבות...

דרך אגב אשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי למקום שיכול למכור לי קורות פאולינה / בלזה, מעבר לכך אשמח לדעת מחירים לקורות עץ שיכולים להתאים לפרויקט שכזה במידה ואחליט לזנוח את קורות הרפסודה... אני עדין לא מצליח להבין איך להדביק אורכים שונים של קורות הרפסודה ליצירת גוש עץ אחד חזק..
mosheva
משתמש ותיק

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: aladin_7 ו־54 אורחים