חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

להב למסור עגול

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: להב למסור עגול

הודעהעל ידי Alex Milch » 25 דצמבר 2014, 12:08

אורן, לא אתיחס למחיר הלהבים כיוון שזה לא רלוונטי, הלבבים בעלי מאפיינים שונים. היקר הוא בעל עובי גוף גדול יותר שמקנה לו יציבות. לא בדקתי לעומק, אך יתכן שהגדרת ה-HI-ATB מגדירה זוית שו צידית חדה יותר, דבר שמשפיע על חיתוך נקי יותר. כעיקרון, הלהב היקר מותאם לניסור חומרים אל-מתכתיים (ראה זוית התקפה שלילית של השן) ולכן הוא מתאים במיוחד ללוחות מצופים בשני הצדדים ב-פורמייקה/מלמין/פורניר. פורמייקה גורמת לבלאי גבוה של השיניים לכן צריך לעקוב ולהשחיז לעתים קרובות יותר. הלהב הזול מתאים לחומרים לא מצופים.
אין בעיה לחתוך לוח מצופה בצד אחד גם עם הלהב השני.
אם נניח שזמן זה לא הפרמטר היקר אצלך, תמיד תוכל לבצע חיתוך בשני מהלכים, הראשון כך שהלהב בולט 1.5-2.0 מ"מ. זה נכון לגבי שני הלהבים שברשותך.
הקפד על להבים מושחזים ותהנה מן הרכישה, טוב שרנית את שני הסוגים!
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי OrenA » 25 דצמבר 2014, 12:26

בהחלט - נוכחתי לדעתי מהר מאוד שלהב שמאבד את החדות שלו נותן ביצועים גרועים וגם מעלה את הסיכוי לקיק-בק בשל ההתנגדות הגבוהה שלו בזמן החיתוך.
להבים פשוטים (וזולים) אני מנקה ואז משחיז לבד ומקבל תוצאות טובות למדי (לא עם פורמייקה, כמובן), אבל את הלהב האיכותי הזה של פרויד כנראה שלא אנסה להשחיז בעצמי, כדי לשמר את זוויות המתקף של השיניים שלו.

לגבי חיתוך בשני מהלכים - האם אתה מתכוון ל - Reverse Cut, כפי שמודגם בלינק הבא?

http://woodgears.ca/shop-tricks/tearout.html

אם לא, והכוונה שגם החיתוך הראשון מבוצע בכיוון ההזנה הרגיל, אני לא מבין איך זה ימנע Tear-Out, שכן גם במקרה זה הלהב יוצא מן החומר החוצה ו"שובר" את הפורמייקה שלמטה?
OrenA
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 25 דצמבר 2014, 20:31

ראיתי את הסירטון ואני המום מן ההדגמה בהתחשב במי המדגים! יש עוד דבר מוזר בהדגמה, השימוש בלהב המיועד לחיתוך אורך של עץ גושני, לחיתוך לביד...עם להב מאד חד זה אפשרי.
REVERSE CUT הוא אחד המהלכים היותר מסוכנים שיכולים להגיע למצב של KICK BACK.
רק שני מהלכים כפי שתארתי קודם. למה זה לא פוגם בתחתית? הפעם אין לי הסבר "מדעי" לתופעה. מה שכן, זה עובד כמעט עם כל סוג להב בתנאי שפרופיל השן היא עם פינות חדות או ATB.
המשך להנות, שניהם להבים טובים!
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי kova » 27 דצמבר 2014, 21:21

אורן תודה,

חיפשתי גם באמזון והמבחר רב.
קוטר העוגן שלי הוא 30mm והמסור עצמו 210mm ולא הצלחתי למצוא דגם שיכול להתאים.
kova
משתמש ותיק

הודעהעל ידי נעמן » 20 אפריל 2020, 13:21

מחפש משור דיסק בקוטר 165 מ"מ, קדח פנימי 16 מ"מ. מושחז לפורמייקה דו צדדי.
ראיתי בהתכתבות משנת 2014 בדיוק באותו נושא. מק"ט LU79R007 של איזה יצרן ןהאם ניתן לרכוש בארץ. תודה
נעמן

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־54 אורחים