חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

קיצור תולדות הפורום

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

קיצור תולדות הפורום

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 22 אוגוסט 2007, 09:53

בראשית ברא אלוהים את פורום וואלה והעמיד בראשו את מקס המיתולוגי.

ויצעקו בני ישראל מאוד. זה אומר: אין כאן מנגנון חיפוש. זה אומר: כל חמש דקות איזה נודניק שואל איפה יש קורס נגרות, במקום שהידע ירוכז במקום נגיש. זה אומר: יש לי קבצי סקצ'אפ מעניינים לחלוק איתכם, אבל וואלה תקוע עם קבצי וורד ו-PDF בלבד. ולכולם משיב מקס: הכירותי בסבלותיכם, אבל מה לעשות, כאלה הם אנשי וואלה וקצרה ידי.

אמרו בני ישראל: נלך ונקים לנו פורום אחר.

הלך יוסי איש עתלית והקים את הקומונה: נחמדה, אבל לא כל כך התפתחה, והחברים גם אם קוראים אותה בגניבה, לא כותבים בה (למעט זה האיסמן).

הלך משה איש גמזו, מחורטי האשלים, ואמר: הבה נקים אתר שיהיה בו הכל: גם פורום קלאסי, גם מאמרים, גם קישורים לבתי עסק. רוצה - תיכנס רק לפורום. רוצה מידע עסקי - תיכנס לקישורים. רוצה הרחבות - לך למאמרים. והוסיף לכך משה יכולות רבות של אחסון קבצים מסוגים שונים, מסרים אישיים, מנגנון חיפוש, שליחת מייל איש לרעהו, רישום של מספר התגובות והצפיות וגם אפשרות לנחפזים בינינו לקרוא רק את ההודעות החדשות.

אמר מקס, האיש שהוביל את אתרו במשך 40 שנה, בגוברו על רגשי האבהות שלו: רואה אני את הפלטפורמה החדשה, הבה ניתן לה צ'אנס, ובינתיים לא נזרוק את הישן מפני החדש.

אמרו חברי מפלגת השמרנים, אנשים ראויים אחד אחד, שבאופן אנושי מאוד קשה להם לקבל חידושים: אהבנו את וואלה - מה לנו מאגר מידע? מה לנו צבעים בהירים מדי? מה לנו בתי עסק לאלומיניום במקום השיח האנושי-פורומי? והיה משה שומע את כל הדברים ועושה לילותיו כימים כדי לתקן ולשפר, לענות לכל שאלה ומשאלה - ובאמת, הוציא מתחת ידיו אתר לתפארת (עם כל מחלות הילדות והצעות של הדודים - אבל לפחות עם רופא צמוד!).

קמו השמרנים, מושיק איש זכרון ויוסי העתליתאי ואמרו: חסר חום! ואם פה חם - שם בוער, ויתכלה תוך זמן.

ואני הקט אומר: הימים האלה הם הימים הקובעים. אם יבינו החברים שלא מטילים עליהם שום משימה ומטלה, ושהם יכולים ליהנות בלי כל התחייבות גם מן הפורום, וגם ממאגר המידע, וגם מהמסרים האישיים וגם וגם וגם; ואם יבינו החברים שכוחו של הפורום הוא בחיותו: במספר הכניסות אליו, בתגובות, בחומר שהוא מכסה, בערכים המוספים שלו; ושטכנולוגיה אינה עומדת בסתירה לחום ולקשרים אישיים ואנושיים - אלא להיפך: היא רק מסייעת להם! ואם יבינו החברים שעל ידי "תיקון תוך כדי תנועה" נגיע למוצר עוד הרבה יותר טוב - יהיה יופי וכיף!

גילוי נאות: אין לי, לא היו לי וכנראה גם לא יהיו לי אחוזים או מניות באתר nagaroot.com
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: קיצור תולדות הפורום

הודעהעל ידי zigi » 22 אוגוסט 2007, 10:38

ויקומו בני הנגרים, איש איש בביתו, איש איש במחשבו, ויראו את אשר רגילים לראות הם מידי יום ביומו אמנם אותות הזמן ניכרים בפורום אשר אימצו להם עם אחיהם בארץ ובגולה. ויאמרו: זאת האשה אשר לנו מימים ימימה, אמנם כבר לא כל כך יפה, גם זריזה היא לא. דברים רבים אינה יודעת לעשות כאחיותיה הצעירות, אינה רוצה שיעמיסו עליה יותר מידי, מכובד השנים.
ישבו וחשבו בני הנגרים האם נזנח את האשה הזאת ונלך לחפש לנו, אחת יפה, צעירה, זריזה,
היכולה לתת הרבה מעצמה, וגם לרעות במקומות אחרים ולהביא את הדברים ישר אל שולחננו.
ויפול דבר. מצאו את הצעירה, היפה, אמנם קצת מהססת ונבוכה, אולם מיד ראית על פניה שיודעת היא ותדע עוד יותר בבוא הזמן לעשות את המלאכה. וישימו נזר על ראה ותהי לנו למלכה.
וגם את האשה הנעזבת לא זנחו, ויתנו לה כבוד , מידי פעם מבקרים אותה בניה , משאירים פה
ושם מילה טובה. לא שוכחים את אשר עשתה להם ימים רבים, לילות כימים. ובא שלום על נגרינו.

נ.ב. לא להתחיל להתקיף אותי בנושא שוביניזם.
סמל אישי של המשתמש
zigi
מנהל פורום

Re: אם אתה הסטוריון בעל ידע כה מעמיק אז

הודעהעל ידי yossi » 22 אוגוסט 2007, 12:06

תסביר לי בבקשה (רק לסיפוק הסקרנות האישית שלי) למה הקוראים בהחבא בקומונה נמנעים מליכתוב בה?
יש לי השערות שלי אבל אשמח להפריח אותן
yossi
סופר משתמש

Re: יאיר דייק בפרטים

הודעהעל ידי yossi » 22 אוגוסט 2007, 13:07

"כאן חם שם בוער" אלה דיברי מאמון. :oops:
yossi
סופר משתמש

Re: יאיר דייק בפרטים

הודעהעל ידי zigi » 22 אוגוסט 2007, 14:22

יוסי, לידיעתך, הסטוריונים לא מדייקים בפרטים בדרך כלל, הם כותבים את מה שכותבים, מנקודת מבטם האישית ותו לא.
סמל אישי של המשתמש
zigi
מנהל פורום

לא ידע מעמיק, סתם "קומוןן סנס"

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 22 אוגוסט 2007, 14:51

ההשערה שלי היא שהקומונה דומה מאוד במהותה ובצד הטכני ל"וואלה" - ואז באמת אין סיבה טובה לעזוב את "הדבר האמיתי" - מה שאין כן באתר החדש, ועל כך כבר פירטתי די והותר. אבל בוא נתעסק פה בנגרות ובשאר דברים יפים, ולא בוועדות חקירה ובהשוואת השערות.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

יהי ברוך בפניך אלוהנו פורום זה

הודעהעל ידי maamoon » 22 אוגוסט 2007, 18:21

BODY
סמל אישי של המשתמש
maamoon
סופר משתמש

הודעהעל ידי moshik » 22 אוגוסט 2007, 19:01

החשש שלי נובע מהכלכלנים (אני במקרה אחד כזה)
הרי משה לא יוכל לממן את הפורום מכיסו לאורך זמן.
הוא יצטרך מימון כזה או אחר לשלם לכל נותני השרותים בדרך.
נצטרך למצוא אזשהוא ערך מוסף ואני לא רואה כזה באופק:
רמת החשיפה של הפורום היא נמוכה עד נמוכה מאד
ויכולת ההשפעה של פרסומות היא בהתאם ,במילים אחרות
הפוטנציאל העיסקי נראה לא משהו.
אם ימצא פתרון מימוני שלא יפגע באיכות חיינו אני חושב שבהחלט
הפורום הזה יכול להתפתח למקומות טובים.
על פניו נראה שבסוף זה יגיע לפתחם של החברים בפורום
אני מקווה שנוכל לעמוד במטלה אם לא אני מעריך שהאתר יגווע לאט לאט.
הלוואי ואתבדה.
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 22 אוגוסט 2007, 19:16

מושיק שלום,

אני שמח שאתה דואג לאספקט הכלכלי של האתר, וזה מבורך.

שתי נקודות:
1. כרגע זה עלי - אני מוכן לממן את האתר הזה (ברמת המחירים הנוכחית שרק תרד כנראה), וברמת התנועה הזו (כל עוד שאנשים לא מתלוננים על מהירות הגישה - זה כנראה בסדר) ובהנתן כל הסייגים הידועים. למשך הרבה זמן (לפחות 5 שנים קדימה בכיף). סוג של צדקה שבאמת לא עולה ביוקר... אני מזמין אותך לבדוק את המחירים בשוק אחסון האתרים כדי להבין על מה אני מדבר.
2. לגבי הפוטנציאל הכלכלי, למרות ש, ואני מדגיש, האתר לא הוקם מסיבות כלכליות - תתפלא... אבל יש וגם יש פוטנציאל, לא ענק, ולא יהיה פה בקרוב איזה גוגל וגם לא וואלה. אבל מסתבר שיש מספיק כסף ורצון בטח לרמה של מימון התחזוקה של האתר (הזמן שלי ניתן חינם וללא ציפיה לתמורה עתידית מוניטרית)

קצת מוקדם מדי לספר אבל רק שתדע שבזמן שהאתר קיים (פחות מחודש) כבר נכנס מספיק כסף כדי לקיים את האתר מעל חודשיים קדימה. זה לא המון כסף אבל זה יספיק - וזה גם נעשה ללא שום הקרבה של סטנדרטים או אתיקה. זאת אומרת שזה רק מהמודעות הטפשיות בראש העמוד (שגם מזוהות בבירור כפרסומות)...

לא יעלה פה הרבה להיות ספונסור, והעלות תשתלם לדעתי לכל מפרסם גם אם הוא חנות קטנה יחסית - זה עדיין שווה.

ובקיצור לסיכום, בהנחה שהחברים מעוניינים, ובהנחה שימשיך בקצב הזה הגידול במשתמשים ובתוכן (ובתקווה גדולה שיותר מהר) האתר פה לעוד הרבה שנים, בעזרת ה'.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי moshik » 22 אוגוסט 2007, 20:46

יופי
עכשיו אני רגוע
יש לנו אתר לשנים הקרובות
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

חזור אל נגרות