חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

משחזת - שדרוג גלגל

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

משחזת - שדרוג גלגל

הודעהעל ידי max63 » 22 אוקטובר 2007, 09:48

יש ברשותי משחזת שולחנית עם גלגלים קטנים במיוחד. הורדתי את ההגנה בצד אחד ושמתי אבן גדולה בשתי מידות. מכיון שגם הקדח יותר גדול, נעזרתי בהתאמות מפלסטיק שבאות בצורת סט עם האבן (120 ש"ח). כנראה שאין למנוע בעיה לסובב את האבן הגדולה יותר אבל היא 'זורקת'. נראה לי שהאשמה היא במתאם הפלסטיק העלוב. האם יש פתרון מקצועי יותר? עכשיו שאני חושב על זה, אולי חלק מהבעיה היא גם חוסר האיזון ומצד שני יש אנשים ששמים אבן בצד אחת ובד ליטוש בצד שני.
אודה על המלצות לפתרון הבעיה וגם על דעתכם לקוטר מומלץ לדעתכם (לא טורמק ודומיו) כדי להשחיז מפסלות וכלי חריטה.
יום טוב,
מקס
סמל אישי של המשתמש
max63
סופר משתמש

Re: משחזת - שדרוג גלגל

הודעהעל ידי Alex Milch » 22 אוקטובר 2007, 10:28

"הסוד" של הטורמק הוא במהירות הסיבוב האיטית שלו על מנת לא לשרוף את כלי ה-HSS.
לכן, עם הגדלת הגלגל רק עשית יותר גרוע, כיוון שהגדלת את המהירות ההיקפית.
לדעתי הכיוון שלך לא נכון.
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

Re: משחזת - שדרוג גלגל

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 22 אוקטובר 2007, 12:48

max63 כתב:יש ברשותי משחזת שולחנית עם גלגלים קטנים במיוחד. הורדתי את ההגנה בצד אחד ושמתי אבן גדולה בשתי מידות. מכיון שגם הקדח יותר גדול, נעזרתי בהתאמות מפלסטיק שבאות בצורת סט עם האבן (120 ש"ח). כנראה שאין למנוע בעיה לסובב את האבן הגדולה יותר אבל היא 'זורקת'. נראה לי שהאשמה היא במתאם הפלסטיק העלוב. האם יש פתרון מקצועי יותר? עכשיו שאני חושב על זה, אולי חלק מהבעיה היא גם חוסר האיזון ומצד שני יש אנשים ששמים אבן בצד אחת ובד ליטוש בצד שני.
אודה על המלצות לפתרון הבעיה וגם על דעתכם לקוטר מומלץ לדעתכם (לא טורמק ודומיו) כדי להשחיז מפסלות וכלי חריטה.
יום טוב,
מקס

קוטר מומלץ 8 אינץ' , ככה בענק, אבל אפשרי גם ביותר קטן - מה שטוב במיוחד ב8 הוא הרוחב של האבן שגם לו פקטור לא קטן בעניין.

לגבי הבעיה שלך, לדעתי מדובר בחוסר איזון של האבן, דבר לא טוב כלל (לתוצאות ההשחזה אבל בעיקר בטיחותית) במהירות גבוהה אבן לא מאוזנת עלולה להתפרק עליך... חוסר האיזון לא נובע מהפרשי משקל בין שתי האבנים אלא בגלל שהאבן לא יושבת טוב, במיוחד אם המשחזת מעוגנת לשולחן (אחרת המשחזת תתחיל לנוע לכל מיני מקומות....).

וואנווי מוכרים ערכה לייצוב האבן (http://oneway.ca/sharpening/balancing.htm(, אבל לדעתי זה לא ממש מתאים למקרה שלך, וחוץ מזה המחיר שהם לוקחים מצדיק קניית משחזת חדשה. ומשאיר לך משחזת עובדת ספייר (ולו רק לשם המנוע)
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־65 אורחים