חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

תקנון האתר ואחריות משפטית

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

תקנון האתר ואחריות משפטית

הודעהעל ידי harel » 15 אוקטובר 2007, 16:15

אני מבקש להעלות נושא שנותר פרוץ ויש לשקול אותו בכובד ראש.
מאחר ואנחנו פורום שדן בעבודה עם מכשירים וציוד הדורש מיומנות וידע אנו חושפים עצמנו כמשתתפי הפורום, כמו גם משה כמנהל הפורום, לתביעות נזיקין בגין עצות שניתנו במענה לשאלות שהועלו כאן.
מאחר וסה"כ ה"גרעין הקשה" של המשתתפים מכירים זה את זה, הרי שיכולים ונכנסים משתתפים חדשים שהם וירטואליים ואין לנו מושג מי עומד מאחורי הניק. הסברים על עבודה עם ראוטר למשל, שיגרמו נזק לשואל (שיכול להיות נער בן 12 שאין לנו מושג מה כישוריו) שקיבל מענה, חושפים הן את מי שענה בפורום והן את משה כמנהל הפורום לתביעות נזיקין. גם רעיונות לפריטים שחברי הפורום ייצרו ואינם עומדים בתקנים ומסכנים את המשתמש ראוי שתהיה הערה כי הפורום ומנהלו מסירים אחריות מהם.
אישית אני נמנע מלענות לשואלים עלומים שכאלה תשובות אני חושב שמשה מחוייב להתערב כמנהל בשרשורים כאלה ולבחון היטב את התשובות כמו גם להכניס תקנון לאתר שיחייב את מי שנרשם לקרא ולהסכים לתנאיו כמקובל באתרים מסוג זה.
אני מוכן, באם אתבקש, לנסח פורמט לתקנון שכזה ולהעלותו לפורום בימים הקרובים.
סמל אישי של המשתמש
harel
סופר משתמש

Re: יש לזה סימוכין ותקדים או שזה סתם דעתך המלומדת...

הודעהעל ידי moshik » 15 אוקטובר 2007, 16:44

כי נראה לי שהלכת רחוק מידי
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

נוותר על הציניות לרגע ואומר כי בתחום הנגרות - אינני מכיר

הודעהעל ידי harel » 15 אוקטובר 2007, 19:42

תקדימים ואני לא הייתי שמח לשמוע כי אתה, אני או מי מהחברים פה יהיה התקדים. כל תחום משפט האינטרנט בחיתוליו אך יש כבר משרדי עו"ד המתמחים בנושא. מאחר ואנחנו בארץ הקודש מחכים את התפחות המשפט מעבר לים, לא רחוק היום ותוגש גם אצלנו תביעה שכזו. בארה"ב היה תקדים ידוע שבפורום קוסמטיקה שבו ניזוקה שואלת מעצה לא נכונה ותבעה חוץ מספק האינטרנט שלה את כל העולם ואישתו תביעתה נתקבלה. מה היתה תוצאת הסיפור ובכמה כסף היה מדובר - אין לי מושג... אבל להיות צד נתבע בתביעה שכזו אני לא רוצה.

כל אתר פורומים המכבד עצמו דואג בתקנון שלו ל"הגבלת האחריות". עלינו לעשות זאת גם אצלנו ויפה שעה אחת קודם.

מעבר לכל אלה, יש גם את העניין המצפוני מחד ומאידך את האחריות האישית של כל אחד מאיתנו לבנות פה קהילה שעוסקת בתחום שהכלים בו מסוכנים והסכנות רבות ועלינו לחזור ולהבהיר לחדשים כמו גם לעצמנו שהבטיחות מעל לכל שיקול אחר. משנכנסים משתתפים חדשים שאין אנו מכירים ויודעים מי הם ופונים בשאלות כדוגמת "אני חובב מתחיל... מה עושים עם הראוטר שקניתי?" אני חושב שזה לא אחראי להסביר לאיש כזה תפעול ראוטר (וזו דוגמא אחת, מאתמול) בהתכתבות. אני בטוח שתרגיש רע אם תדע שמי מהחברים המזדמנים או הקבועים נפגע בעקבות עצה שנתת והוא לא הבין עד תום או שלא היה מיומן דיו לבצע לבד, לא תסכים איתי?
סמל אישי של המשתמש
harel
סופר משתמש

Re: תקנון האתר ואחריות משפטית

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 15 אוקטובר 2007, 20:37

תודה על הצעתך הראל, אשמח אם אכן תנסח משהו ותעלה אותו לפורום, אני מצטער להגיד שאני מסכים איתך לגמרי. מצטער כי אתה מתאר מציאות שלדעתי היא נכונה אם גם לא רצויה. ומציאות שמאיימת על אנשים שרוצים לחלוק מידע עם אחרים.

אני חושב שאין סיבה לא להיות ערוכים למצב כזה. כמו כן, אני עומד להוסיף לכל מקום רלונטי קישור לעמוד זה וגם אזהרה כללית על נגרות (בסגנון מה שיש באתרים אחרים - שאומרת שהעיסוק בכלים ללא תשומת לב וידיעה מסוכן).

ולכל החברים אני קורא, ולא בשם הכסת"ח אלא באמת, כשאתם מתארים טכניקה או שימוש בכלי נא להוסיף הערה קטנה שמומלץ להתנסות עם בעל מקצוע, וגם להיות מאוד זהירים ולעבוד בהתאם להוראות הבטיחות של הכלי.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי yossi » 15 אוקטובר 2007, 20:48

האתר צריך לנער עצמו מהצעות ועיצות הניתנות בו על ידיד כותבים חובבים.
לפעמים העצות יהיו אכותיות אך רמת מקבל העיצה אינה מספקת ליישמה כראוי
yossi
סופר משתמש

הודעהעל ידי yossi » 15 אוקטובר 2007, 20:50

yossi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 15 אוקטובר 2007, 21:45

yossi כתב:הינה דוגמה מתפוז
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... sc=0&ssc=0

לעניין הקישור המצורף, לא ממש רלוונטי מאחר והוא מתייחס לחוק החשמל, חוק במדינת ישראל, וכל העניין הוא שזו עבירה פלילית לבצע תיקוני חשמל מסויימים. מה שאין כן בנגרות, כל אחד יכול להיות נגר גם ללא הסמכה - כמו גם רתך או שרברב - ברור שעדיף להיות עם הכשרה אך לא חובה.

הרבה יותר רלוונטי משהו בסגנון הזה
http://www.tapuz.co.il/general/takanon.asp

ובמיוחד ראה פסקה:
הגולש(ת) מצהירה כי ידוע לה כי ככל שמתפרסם באתר תפוז מידע מקצועי בתחומי הרפואה, המשפט, הכלכלה וכיו"ב ו/או ייעוץ הניתן ע"י אנשי מקצוע בתחומים שונים, מידע זה אינו מהווה המלצה או חוות דעת מוסמכת, ועל הגולש(ות) לנקוט במשנה זהירות ביחס לפרסומים אלה. תפוז אנשים אינה אחראית לנכונות מידע זה, ולא תישא בכל אחריות שהיא לשימוש במידע ו/או לנזק שיגרם כתוצאה מיישומו ע"י גולש(ות).

ישנם באינטרנט פורמטים מוכרים שעובדים ואפשר להשתמש בהם אבל הם בעיקר באנגלית, נחוץ נוסח בדוק על ידי עורך דין - בעברית. כזה שאפשר להשתמש בו ללא חשש זכויות יוצרים וכדומה.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי harel » 15 אוקטובר 2007, 23:58

משה מצ"ב קובץ וורד של תקנון פורומים המקובל ברשת (עם השינויים המתאימים לנו). בכל מקרה, כבעליו ומנהלו של האתר אני ממליץ לך לפנות לייעוץ משפטי פרטני לבירור האחריות והזכויות שלך מעבר לתקנון פורומים זה. במידה ותבחר לאמץ אותו, יש לדעתי לפתוח שרשור חדש וליידע את כל המשתתפים הקימים במערכת כי זה התקנון ולתת לאנשים לאשר שקראו אותו. יש להכניס בטופס ההצטרפות לחברות בפורום מקום בו חותם המשתתף כי קרא והבין את התקנון וכך גם למצוא דרך טכנית (זה השטח שלך) כי גם קורא סמוי יאשר קריאת התקנון.
בקיצור.. שלא נדע מצרות, שניזהר ושבאמת כל אחד מאיתנו יקח קצת אחריות אישית על הדברים שהוא ממליץ פה.
קבצים מצורפים
כללי מערכת הפורומים באתר nagaroot.doc
(59.5 KiB) הורד 399 פעמים
סמל אישי של המשתמש
harel
סופר משתמש

Re: האם ציניות היא גם בסיס לתביעה?

הודעהעל ידי moshik » 16 אוקטובר 2007, 01:12

:lol:
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 16 אוקטובר 2007, 04:54

מושיק, תודה רבה!

נראה כמו התחלה מעולה, גם ההמלצות שלך נראות לי נכונות, למרות שאני לא בטוח שאפשר לחייב גולש אנונימי ושזה בכלל תופס למשהו - אבל אני אבדוק את זה.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: avian ו־50 אורחים