חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שידת החתלה: עץ מלא או סנדוויץ'?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

2 שיטות החיתוך במחסני העצים ארץ ?

הודעהעל ידי Alik.Kugel » 03 אוגוסט 2010, 10:18

Alex Milch כתב:השינוי מושפע גם מאופן חיתוך/פריסת לוחות העץ במינסרה, PLAIN/FLATSAWN או QUARTERSAWN. שעור השינוי בראשון יהיה בערך פי שתים מן השני, לכן אסור לערבב לוחות משני סוגי חיתוך.

האם שתי שיטות חיתוך אלו מצויות במחסני העצים בארץ במידה שווה ?
Alik.Kugel
סופר משתמש

Re: QUARTERSAWN

הודעהעל ידי Shlomo » 03 אוגוסט 2010, 12:41

האם מישהו מכיר מחסני עצים בארץ (לא מנסרות) שמוכרות עץ QUARTERSAWN? לאיזה סוגי עצים?
Shlomo
משתמש ותיק

ואני רק רציתי לדעת האם סנדוויץ' מספיק טוב לשידת החתלה...

הודעהעל ידי Oshgili » 03 אוגוסט 2010, 13:42

לפי ההוראות שקיבלתי מההורים, בין כה וכה צריכה לעשות 2 שכבות סנדינג סילר, ולהשתמש בלכה דור. מה זה סנדינג סילר בכלל, אגב?

טוב, זיגי, אני חושבת שאין ברירה אלא שתארגן מפגש פורום בנושא הזה. אני מוכנה לעזור אבל כשאחזור ממצרים, בסוף אוגוסט.
(:
Oshgili
סופר משתמש

Re: מידע לשולחן הבא

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 אוגוסט 2010, 15:38

הכותרת של הודעתימדברת בפני עצמה. לגבי השולחן הספציפי, אם דתיים, מתפללים, ואם לא, אז סתם מקווים לטוב. הפנצ'ר שקרה לי אישית, הוא עם לוח של 1.4 מ' רוחב, עובי 22 מ"מ, תוך 1/2 שנה השתנה בכ-2.5 מ"מ, כמובן עם גימור כמו שצריך. הבית בו השולחן "גר", בד"כ ממוזג חורף/קיץ.

לא הגדרתי סוג של גימור בכוונה, כי יש לא מעט אפשרויות, יסוד סנדינג סילר הוא אחד מהם, כוונתי היתה לעצם ביצוע גימור איכותי ככל האפשר.

לא נראה לי שאי פעם היתה לחות של 75% בביתך ונשארת בחיים :wink: .
השינויים קורים לאורך זמן, בתנאים מסוימים העצים מגיעים גם לאיזון מסוים.
אם אתה מתכוון לעץ באורך 40 ס"מ, השינוי האורכי הוא אפסי בכלל וכלום לגבי החתיכה שברשותך. לגבי רוחב, לפי מה שציינתי. כנראה שבמקום בו החתיכה מונחת התנאים לא משתנים בקיצוניות.
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

Re: ואני רק רציתי לדעת האם סנדוויץ' מספיק טוב לשידת החתלה...

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 אוגוסט 2010, 15:40

Sanding Sealer הוא לקה ניטרו-צלולוזית על בסיס טינר ומתאים כיסוד לדור.
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

Re: 2 שיטות החיתוך במחסני העצים ארץ ?

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 אוגוסט 2010, 15:42

למיטב ידיעתי - לא!

במחסני העצים שאני קונה באזור חיפה, כאשר שאלתי על QUARTERSAWN, הסתכלו עלי בחיוך וברחמים.
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

Re: QUARTERSAWN

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 אוגוסט 2010, 15:49

תוכל לברר במדריך "עץ-דע" אצל ספקי/יבואני עצים:

http://www.etzda.co.il/

לפני כשבועים רכשתי חבילה של אלון לבן RUSTIC לא גזום שאמור להיות PLAINSAWN, ויש בחבילה לוחות שהם בהחלט QUARTERSAWN.
בזמן הפריסה לשכבות אופקיות של הגזע, הפרוסה המרכזית ומספר פרוסות נוספות מעל ומתחת, הן QUARTERSAWN. זו אחת השיטות לקבל את זה ויש שיטת ניסור נוספת. כיוון שהכמויות קטנות ודורשות מיון קפדני, הסוג הזה יקר יותר וכך גם הפורניר. שיטת פריסה זו היא בזבזנית יותר.
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי yossi » 03 אוגוסט 2010, 15:50

סליחה אלכס אבל בהוראות של לכה דור הם אוסרים על שימוש בסנדינג סילר כיסוד ללכה
yossi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 03 אוגוסט 2010, 18:00

yossi כתב:סליחה אלכס אבל בהוראות של לכה דור הם אוסרים על שימוש בסנדינג סילר כיסוד ללכה

חברים, סנדינג סילר זה לא חומר אחד. לכל חומר וחומר יש סנדינג סילר משלו - ברוב המקרים מדובר באותו חומר בצורה מדוללת יותר מהרגיל - לפעמים מדובר בחומר יותר מיוחד (שוב פעם - מותאם לפיניש הנבחר) שמכיל בתוכו עוד כמה כימיקלים - בכדי להקל על ההחלקה בשיוף שלאחר השכבה...

הרעיון הוא בדרך כלל פשוט שכבת בסיס, שתעזור להימנע מספיגת יתר בעץ של החומר (שיוצרת בסוגי עץ מסויימים כל מיני תופעות, ובאופן כללי מרימה את הסיבים). החלק של ה"סנדינג" נוצר בגלל התוספים המיוחדים - והפך לשם כולל לטכניקה.

ולסיכום, כמו שקונים מדלל שמותאם לחומר (אלכוהול לשלאק למשל), ומנקה שמותאם לחומר, ככה גם קונים (או מייצרים) סנדינג סילר שמותאם לחומר.

ולגבי ההוראות של הלכה, אני ממליץ לדבר איתם ישירות - ולהבין על מה מדובר, בכל מקרה סנדינג סילר זה לא משהו שתמיד עושים, ובלקה דו רכיבית אני באמת לא יודע למה מישהו ירצה להשתמש - גם ככה מדובר בלייצר שכבה עבה למדי מעל גבי העץ...
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי Alex Milch » 03 אוגוסט 2010, 21:00

אתה לא צריך להתנצל, אני מתנצל "שיריתי מן המותן" משהו שלמעשה אני מרוחק ממנו שנים רבות וכנראה הזיכרון גם לא משהו.
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־48 אורחים