חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

אני שמח לפתוח את הפורום בשאלה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

אני שמח לפתוח את הפורום בשאלה

הודעהעל ידי zvi » 14 אוגוסט 2007, 22:04

חבר מעביר לי פינת אוכל מעץ מלא בצבע אגס, ואני מעוניין לצבוע לצבע כהה יותר וונגה/אגוז
מה השלבים בביצוע העבודה.
כפי הנראה יש גימור לקה על הריהוט
zvi

Re: אני שמח לפתוח את הפורום בשאלה

הודעהעל ידי maamoon » 14 אוגוסט 2007, 22:27

להתחיל בהערכת הצבע, אם המצב שלו טוב או שיש התקלפויות, ברגע ושיש התקלפויות עדייף לשייף את כול העבודה מההתחלה , ניתן כמובן לשייף רק במקום של ההתקלפויות אבל אז תהיה אי אחידות בצבע, והשאלה אם זה נסבל?
ברגע שמחליתים שיש להשאיר את הקיים משייפים אותו קליל עם נייר 320 עוברים על זה עם טינר או טרמפנטין לפני השיוף בשביל הוריד שומנים, אחרי זה צובעים עם לקה מגוונת בשכבה או שתיים עד שמביאים את זה לצבע הרצוי
אם אתה בוחר לעשות את השיוף מההחלה , אז משייפים עד שחוספים את העץ , עם שמירה על משטחים ישרים כיישרים ועל הצורות והעיגולים שבעבודה, ואז מתחיל מההתחלה שזה השלבים של
1. בוויץ
2. יסוד
3. יסוד
4 לקה\לקה מגוונת
סמל אישי של המשתמש
maamoon
סופר משתמש

Re: אני שמח לפתוח את הפורום בשאלה

הודעהעל ידי Dganit » 18 אוגוסט 2007, 19:54

אני מצטרפת לדברי מאמון , רק רוצה להדגיש שאם רוצים לשמור על ציורי העץ (אינני יודעת באיזה עץ מדובר ) עדיף לשייף את כל הצבע ולעבוד על השלבים שמאמון כתב : בייץ , יסוד , יסוד , לכה.
אפשר לפני הבייץ למרוח על כל העבודה מיים וללטש ואז מגיעים לבייץ אחרי שהסיבים יצאו פעם אחת והעבודה יותר חלקה. במידה ולא רוצים לשמור על ציורי העץ ולקבל משטח צבע יותר אטום באמת מומלץ לעבוד עם לכה מגוונת.
Dganit
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־31 אורחים