חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שוב: SKETCHUP הגדולה מכולם.

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שוב: SKETCHUP הגדולה מכולם.

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 19 ספטמבר 2007, 02:28

כבר הרבה זמן שאני מאוהב בתוכנת SKETCHUP . כדי לתכנן את ה"מעלית" למקצועה הנייחת, השתמשתי בה שוב. לשימוש זה, לא התעכבתי על מידות ופרטים, פשוט רציתי לראות איך זה ייראה.
בשרטוט, ניתן לראות חלקיק מיכולות התוכנה: המעלית מבוססת על ארבעה ברגים, שכל אחד מהם יעבור בתוך אום שקועה בלוח העולה ויורד. סיבוב שווה של הברגים יעלה ויוריד את הלוח במידה שווה - ובהברגה מילימטרית, כל סיבוב פירושו מילימטר אחד (בקוטר המסויים של הבורג, ובסוג ההברגה). מה שיפה הוא שהתוכנה מאפשרת גם מבט של "צילום רנטגן". כדי ליהנות באמת, מצורפים שני קבצים בפורמט SKP הנטען לתוך התוכנה.
קבצים מצורפים
מעלית למקצועה קובץ גראפי.jpg
מעלית - קובץ גראפי. שימו לב לאום השקועה הנראית ב"צילום רנטגן"
מעלית למקצועה.skp
המעלית בקובץ SU רגיל
(187 KiB) הורד 491 פעמים
מעלית למקצועה 2.skp
אותו קובץ SU שמור כ"צילום רנטגן"
(172.58 KiB) הורד 521 פעמים
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: מידות

הודעהעל ידי max63 » 20 ספטמבר 2007, 09:38

יאיר,
האם אתה מוצא שנוח לעבוד עם מידות מדויקות? אני יודע שניתן להסב אינצ' לס"מ אבל האם ניתן להתמזמז עם קנ"מ? במילים אחרות, האם יש דרך פשוט לשרטט את מה שרוצים, להוסיף מידות בס"מ, ואז לכווץ את התמונה כך שהחלק באמת יהיה רק 38 ס"מ (ולא 4000 ס"מ) ובעין לא יראה כמו נמלה?
יש לי תחושה שהתוכנה מכוונת לארכיטקטורה ולמידות בהתאם.
תקן אותי אם אני טועה,
משתמש SU פוטנציאלי
סמל אישי של המשתמש
max63
סופר משתמש

Re: שוב: SKETCHUP הגדולה מכולם.

הודעהעל ידי moshik » 20 ספטמבר 2007, 10:20

אני מציע לך לחשוב פעם נוספת על השיטה הזו:
תצטרך להיות מאד מרוכז ע"מ להיות בטוח שסובבת את הברגים
באותה מידה כל הזמן (לטעמי אל אפשרי).
הפתרון היחיד שאני רואה כרגע זה לחבר שרשרת מפרקים לקצוות העליונים של
הברגים כך שסיבוב בורג אחד יסובב את כל השאר באותה מידה.
יתכן שתצטרך להפעיל כח ולכן אולי מנאלה עם מנוף תתן לזה פתרון.
פתרון נוסף:
בד"כ המקצוע נמצא למעלה והמשטח התחתון עולה ויורד
המשטח יושב על בוכנה מרכזית (עם קוטר גדול) שעולה ויורדת ע"י מוט הברגה ניצב
לבוכנה שמסובב ע"י מנואלה חיצונית.
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

Re: שוב: מושיק צודק

הודעהעל ידי yossi » 20 ספטמבר 2007, 10:36

מסכים עם מושיק על הבעיה של שינוי גובה הפלטפורמה.
באשר לשיטה אתה מתאר הרי שהיא מקובלת במקצועות גדולים נייחים ואילו בניידים המנוע הוא זה שמשנה גובה
yossi
סופר משתמש

תשובות למקס, מושיק ויוסי

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 20 ספטמבר 2007, 11:01

קודם כל, אני ממש שמח שהנושא מעורר עניין, ותודה על תרומתכם לדיון.

למקס: התוכנה באמת מתייחסת, במודול הנגרות שלה, למידות גדולות הרבה יותר מהדברים שאנחנו מתעסקים איתם. מה שאני עושה (אחרי שסילקתי את דמות האיש), הוא פשוט לעשות "זום" רציני מאוד, עד שגם לוח של 40 על 40 ס"מ תופס את כל המסך. ציון מידות אוטומטי (בס"מ או באינצ'ים, לא משנה) הוא בעיני תכונה מאוד חשובה של התוכנה, והיא שימושית בעיני יותר מסרט המדידה שמאפשר "לקחת מידה" אבל אינו כותב אותה או שומר אותה. אם אתה מוסיף ידנית את המידה ואז מכווץ את התמונה, כל שינוי של הגדלים לא יתבטא במספר - בשעה שעבודה דינאמית משנה את המספר בהתאם להגדלה/הקטנה של העצם.
אל תיתן לזה להשאיר אותך במעמד של משתמש פוטנציאלי בתוכנה! השכנוע הטוב ביותר הוא לראות את העושר העצום, הגדל מיום ליום, של יישומי התוכנה לנגרות, שישנו באינטרנט. בקרוב אוסיף קישורים בלשונית המתאימה כאן באתר. בעניין זה ראה למשל קישור זה
http://www.sawmillcreek.org/showthread.php?t=51249

למושיק: הנושא אכן נדון (בעיקר ביני לביני... אבל גם עם אביחי וזיגי). יש שתי חלופות: גלגל שיניים של אופניים בראש כל בורג, עם שרשרת שמחברת את כולם, וסיבוב במנואלה אחת - או כיוונו של כל בורג בנפרד, כשהיתרון הוא תיקון של עיוותים מינוריים. טרם התקבלה החלטה (תמיד אפשר לשנות ולעבור לחלופה השנייה). לא נראה לי כל כך מסובך לשלוט בסיבוב אחד בכל פעם, בכל אחד מארבעת הגלגלים. לגבי הבוכנה: גם ככה, המתקן יוצא גדול מאוד ויתפוס לי מקום יקר. הבוכנה גם די לא ישימה באמצעים ביתיים, וגם מוסיפה גובה למתקן.

ליוסי: העדפתי להעלות את המשטח ולא את המקצועה, כי חשוב לי שהמקצועה תישאר תמיד אופקית. עד כמה שאני זוכר, גם במכשירים ביתיים (כמו של דיוואלט 12" ) וגם באלה של הנגריות המקצועיים, המשטח התחתון הוא שעולה ויורד.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: שוב: SKETCHUP הגדולה מכולם.

הודעהעל ידי Ariel » 22 ספטמבר 2007, 21:39

שלום לכולם

אני די חדש כאן ונהנה ומחכים בכל רגע ,המשיכו כך כל הכבוד

לעיניינו במידה ובכל זאת תשקול את השימוש בג'ק הידראולי, שלי נראה רעיון די טוב ,פשוט וזול קבל לינק..........[url]http://www.zap.co.il/models.asp?sog=H-HandicraftTools&DB463282=463289

במקום האומים שיהיה קשה מאוד לקבע בעץ יש אומים שמיועדים לעץ.
יש רק לקדוח חור ולדפוק את האום.
קבל תמונה--הבורג הוא 8 ממ וקוטר חיצוני של הדיסקה 32 ממ

אריאל[/img][/url]
קבצים מצורפים
תמונה 094.jpg
תמונה 095.jpg
Ariel
משתמש ותיק

כמה תשובות - ובקשה

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 24 ספטמבר 2007, 01:58

תודה על ההערות וההצעות.
ג'ק הידראולי גם יוסיף גובה מיותר, כפי שכתבתי, וגם יוציא את הפרוייקט מכל פרופורציה של הוצאה.
הבורג-נעץ (שנקרא באנגלית T-nut ) הוא בהחלט אפשרות. הבעייה היא שהוא בא עם ההברגה הסטנדרטית של 8 מ"מ קוטר, שהיא פסיעה של 1.25 מ"מ. כיוון שאני מעוניין שכל סיבוב יעלה ויוריד את הבסיס ב-1 מ"מ, בחרתי בבורג בעל פסיעה זו. אני מקווה ששיקוע האומים לא יהיה בעייתי במיוחד.

ובקשה: מי שמצרף כתובת של אתר, הדרך לעשות זאת היא לכתוב את כתובת האתר, אח"כ לסמן (לצבוע) את הכתובת עם הסמן, ואז להקיש על מקש URL שנמצא למעלה. פעולה זו תבצע את הקישור הנחוץ, כך שכל קישור הוא אקטיבי ואין צורך להעתיקו כשרוצים לפתוח אותו. תודה.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: תשובות למקס, מושיק ויוסי

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 24 ספטמבר 2007, 13:46

אני לא חשתי בבעיה של קנה המידה, הדבר הטבעי ביותר בשבילי הוא לעשות את הזום שאתה מדבר עליו... ואז כמו שאתה כותב לראות את האובייקט מקרוב - זה השוס של כל תוכנות התלת מימד, האפשרות להסתכל מקרוב גם על בורג במכונה בגודל של חדר....

לגבי הפתרון, אני נוטה להסכים עם מושיק לגבי הבעיתיות של 4 ברגים במקום אחד, אבל ביחס למחיר זה פתרון לא רע בכלל (אני לא יודע על משהו יותר טוב שהוא גם זול). חשוב גם לציין רעיון המעלית הזה יכול לעבוד לא רע גם לראוטר, אלא שיש לחשוב על פתרון להשקעת הברגים בתוך השולחן - מה שלא שייך במקרה שלנו.

נשאלת השאלה, בשביל המקצוע המדובר - האם בכלל שווה לשקול משהו יותר מתוחכם מזה - בסה"כ מדובר במשהו די קטן, וכמות השינויים וטווח השינויים המבוקש קטן גם כן... צריך לשים את העניין בפרופורציה ונראה לי שהדיון במעלית מתקדמת מאוד תאורטי במקרה הזה.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־64 אורחים