חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

קניה ב-ebay המלצות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

קניה ב-ebay המלצות

הודעהעל ידי Alon » 14 ספטמבר 2007, 18:51

אני מתכוו לקנות רוטר ב-ebay. אשמח לקבל עצה או שתיים על הקניה, התשלום, המישלוח, והשיחרור במכס בארץ.
תודה מראש
אלון
Alon

Re: קניה ב-ebay המלצות

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 15 ספטמבר 2007, 22:44

קשה לי להמליץ לב שלם על המעשה שאתה עומד לעשות - קניה באיביי עסק לא פשוט וקשה לפעמים לדעת מה אתה הולך לקבל - זכור שמדובר בציוד משומש ועד שתקבל את הפריט יהיה קשה מאוד להחזיר אותו תמורת זיכוי (בדרך כלל המשלוח יקר בהרבה מהפריט)

אבל אם שאלת...
1. ברוב המקרים עדיף לשלוח דרך אחת החברות המתמחות בכך, ולא ישירות לארץ זה יוצא הרבה יותר משתלם וגם מגדיל את כמות הספקים שמהם אתה יכול לקנות (לא כולם מוכנים לשלוח לארץ בכלל) - החברה שאני בדרך כלל עובד איתה (יכול להיות שיש עוד כאלה) היא יו-אס אדרס
http://www.usaddress.com
הם לא מאוד זולים, אבל משלוח דרך הים זול משמעותית מכל אופצית משלוח אחרת ובדרך כלל לא אפשרי אם מישהו שולח לך ישירות לארץ (רובם מתעקשים לעשות את זה דרך UPS שזה מאוד, מאוד יקר. הם מטפלים גם בכל הנושא של שחרור מהמכס והעלויות, אפשר לקרוא עוד באתר שלהם. בגדול אם אתה קונה בפחות מ50$ אין מכס, אחרת בדרך כלל מדובר במע"מ בלבד (15-16%)

2. לא לשכוח, ומאוד חשוב, ענייני חשמל - בארץ אנחנו ב220-230 רוב מכשירי החשמל שנמכרים באיבי הם 110-115 ובשביל מכשירים כמו ראוטר זה דורש שנאי מאוד חזק - שרק מחירו יכול להיות שיבטל את כל החיסכון. אי אפשר להשתמש בשנאי קטן ומסכן. ראוטרים טובים מגיעים ל10-15 אמפר זה די כבד.

3. שוב איביי זה לא פשוט, זה מכירה פומבית, אם מדובר בפריט שווה יהיו לו הרבה דורשים ולא קל למצוא מציאות. אם יש מציאה ברוב המקרים זה אומר דרשני - ואולי לא מדובר במציאה כזו גדולה... שווה לבדוק עלות משלוח וטיפול (גם אם אתה משתמש בחברה דלעיל, עדיין יש עלויות משלוח בתוך ארה"ב)

המלצתי, במכשיר כמו ראוטר, אם אתה מוצא בזול בארה"ב 220 יש על מה לדבר, אחרת תקנה בארץ - לא מדובר בפער כזה גדול, ופה יש גם אחריות ושירות (אם אתה לא קונה זבל סיני). במכשירים אחרים לפעמים הסיפור קצת שונה.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי Alon » 16 ספטמבר 2007, 20:19

משה רהמון תודה. אני מתכוון לקנות רוטר משולב חלקים של Bosch או Mekita מנוע+בסיס קבוע+בסיס קפיצי. בארץ רוצים על מכשיר כזה 2900ש"ח בארה"ב מבקשים 250USD על מכשיר חדש - 1/3 בחשבון פשוט. אם הבנתי נכון מס יהיה 16% יבוא לא יעבור את ה-100USD עדיין יוצא חצי מחיר.
השנאי הוא מטרד זה נכון אבל בקניה של מכשיר נוסף העלות תתכווץ.
האם השחרור מהמכס בארץ בעייתי? מה ההליך?

ד"א היצרנים לא מאפשרים לספקים אמריקאים למכור 220V עקב התחייבויות של היצרנים לספקים מחוץ לארה"ב. את התשובה המפתיעה הזו קיבלתי מספק אמריקאי שבעבר מכר 220V וכיום לא מוכר.

בכל מקרה
הרבה תודה
Alon

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 17 ספטמבר 2007, 16:16

אל תשכח את מחיר המשלוח...
250
+
100 (משלוח, הערכה גסה - אין לי מושג - בדואר אויר אף הרבה יותר)
=
350
*
1.155
=
~405
*4.2
1680 ש"ח לעומת 2900 הפרש של 1200 ש"ח וזה במקרה הטוב, לא שליש ואף לא חצי מחיר וזה לא כולל הספק ולא כולל אחריות ושירות שאין לך... וכל זה בהנחה שאני צודק במחיר המשלוח ובמכס המדובר....

בכל מקרה בהצלחה, לגבי שחרור ממכס, אם אתה מבצע יבוא עצמי והספק שולח לך את זה לפה, זה לא אמור להיות מסובך אבל מצריך נסיעה למשרדי המכס ולעמוד שם בתור ולדבר עם הפקידים שכמו כל מוסד בירוקרטי טוב - בדרך כלל בהפסקת קפה. אתה יכול גם להוסיף את עלות העניין הזה לחשבון אם אתה רוצה באמת להיות כנה עם עצמך. שוב שימוש בשירותי USADDRESS חוסך לך את הבלאגן הזה (תמורת עלות קטנה) ומביא לך את המוצר עם שליח עד הבית.
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי Alon » 18 ספטמבר 2007, 20:17

משה, גרמת לי לחשוב שנית.
חומר למחשבה:
1. מה הסיכוי שמוצר תוצרת Bosch או Mekita יהיה פגום.
2. לפי החישוב שלך עדיין נשארתי עם 1200 ש"ח - או במילים אחרות עם מברגה.
אלון
Alon

הודעהעל ידי gilamo » 18 ספטמבר 2007, 22:03

כקונה קבוע באינטרנט, אני יכול להגיד לך שאתה לא חייב לקנות ב EBAY ,
ברגע שיש לך כתובת בארה"ב (Usaddress למשל) אתה יכול לקנות בכל חברה שתרצה, על כל כלי העבודה יש מע"מ בלבד והמשלוח לא בשמיים (דרך הים)
אני קניתי רוטר של Skill דגם שאין בארץ , עלה לי 640 ש"ח עד הדלת
אח"כ הישגתי שנאי 110 ב 300 ש"ח והוא משמש אותי לכל הכלים של 110V

תבדוק את הרוטר הזה http://nhwoodworker.com/triton2/index.html
יש בו גם מעלית, שזה חסכון גדול והמחיר שלו 200$
סמל אישי של המשתמש
gilamo
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Alon » 19 ספטמבר 2007, 20:44

ג'ילבר, אם הבנתי נכון אז החנות שולחת את המוצר ל-USADDRESS והם דואגים להובלה עד אלי הביתה = האם זה נכון?

אני מתכוון לקנות מוצר של Bosch או Mekita שיש בו שלושה חלקים - מנוע בסיס קבוע ובסיס קפיצי. ל-Bosch יש גם אפשרות לשנות את הגובה בבסיס קפיצי באמצעות מפתח אלן או דומה מצד התחתון - צד הפלטה וזה די מבטל את הצורך במעלית. צרפתי קובץ של מקיטה מקווה שיעלה.

איך שילמת למוכר האם דרך paypall ישירות באמצעות כרטיס אשראי?
תודה
אלון
Alon

הודעהעל ידי Alon » 19 ספטמבר 2007, 20:50

לינק לאתר של מקיטה:
http://www.makita.com/menu.php?pg=produ ... RF1101KIT2

אלון
Alon

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־65 אורחים