חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בחירת מסור עגול

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

בחירת מסור עגול

הודעהעל ידי sam135 » 03 אפריל 2024, 00:32

שלום.
אני מעוניין לקנות מסור עגול לשימוש ביתי , אבל כן משהו איכותי.
התקציב הוא עד סביבות ה600 שח, וכמובן אעדיף דברים איכותיים זולים יותר.

השימושים שלי הם בעיקר חיתוך עץ אבל אם אני מעדיף שיהיה אפשרות לחיתוך ברזל רך כמו פאנלים אסקוריט.

בחיפוש ברשת ראיתי
שיש מסור אבולושין שחותך גם עץ וגם מתכת
בסלד נמוך, ובמחיר יחסית זול
השאלה האם הוא מומלץ בעיקר לחיתוך עץ בצורה איכותית ומדויקת
אם מחליפים ללהב עם יותר שיניים או שהתוצאות יהיו פחות יפות.

בנוסף ראיתי את שני הדגמים האלו:
Einhell TE-CS 190
DWE560 dewalt

איזה דגם כדאי יותר בעיקר לחיתוך פלטות עץ, ויתכן גם פלטות פורמייקה? אם יש דגמים מומלצים יותר אשמח לשמוע...
האם סל"ד גבוהה זה משהו חשוב להקפיד עליו כאשר ההספק של המנוע גבוהה?

שאלה שניה ברשותכם איזה להב מתאים לחיתוך פלטות פורמייקה
מלבד מס שיניים גבוהה?

תודה רבה על העזרא
sam135

Re: בחירת מסור עגול

הודעהעל ידי oferyuval » 03 אפריל 2024, 07:54

להבים לחיתוך פלדה מיועדים לשימוש במהירויות סיבוב נמוכות יותר ממהירות הסיבוב של רוב משורי העץ. לא בטיחותי להשתמש בלהבים במהירות גבוהה מזו שרשומה עליהם.
אבולושן מתמחה במשורים במהירות סיבוב נמוכה יחסית, שיכולים לחתוך עץ ומתכת. יש להם גם להבים דו-תכלתיים.
הביקורות שראיתי לגבי משורי הגרונג ופנדל שלהם, טובות. כדאי שתקרא או תצפה בביקורות על הדגם שאתה מעוניין בו.
יש ברשת סרטונים שמדגימים חיתוך פלדה באמצעות משור עץ, על ידי כך שמרכיבים להב שמיועד למתכת, אך קטן יותר. למשל מרכיבים להב למתכת בקוטר 150 מ"מ ("6) במקום להב לעץ של 250 מ"מ ("10). המהירות הקווית של קצה הלהב תקטן באותו יחס. בדוגמא הזו, המהירות הקווית של להב "6 תהייה 60% מהמהירות הקווית של להב "10.
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 03 אפריל 2024, 08:09

האבולושן הוא בחירה טובה לטעמי (יש לי אותו וגם לחברים)
כמובן שהחיתוך של עץ לא אופטימלי, כמו כל מכשיר שמשלב כמה פונקציות, הביצועים לא יהיו כמו של מכשיר ייעודי.
אם בכל זאת תרצה מסור רק לעץ, ממליץ מאוד על בוש GKS 190
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי avian » 03 אפריל 2024, 09:28

יש להבים לחיתוך מתכת שמתאימים למסורים עגולים "רגילים". אני קניתי כזה (של דיאבלו. עלה בזמנו כ-35$) למסור עגול של דיוולט וחתכתי איתו פאנל מבודד בלי בעיה. הלהב ינסר גם עץ (שימושי אם חושדים שאולי יש בו מסמרים או ברגים), אבל פחות טוב מאשר מסור עץ, כמובן. חתכתי איתו גם כמה פרופילים, עם עובי דופן של 1.5 מ"מ בלי בעיה. נדמה לי שהיצרן מצהיר על יכולת חיתוך ברזל של עד 3 מ"מ, אבל לא ניסיתי.
בזמנו היו באמזון עוד כמה להבים במידה הזו (6.5") שיועדו לחיתוך מתכת במהירות סיבוב של 5,000 עד 5,800 סל"ד (שמתאימה להרבה מסורי עץ במידה הזו).
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 03 אפריל 2024, 10:56

avian כתב:יש להבים לחיתוך מתכת שמתאימים למסורים עגולים "רגילים". אני קניתי כזה (של דיאבלו. עלה בזמנו כ-35$) למסור עגול של דיוולט וחתכתי איתו פאנל מבודד בלי בעיה. הלהב ינסר גם עץ (שימושי אם חושדים שאולי יש בו מסמרים או ברגים), אבל פחות טוב מאשר מסור עץ, כמובן. חתכתי איתו גם כמה פרופילים, עם עובי דופן של 1.5 מ"מ בלי בעיה. נדמה לי שהיצרן מצהיר על יכולת חיתוך ברזל של עד 3 מ"מ, אבל לא ניסיתי.
בזמנו היו באמזון עוד כמה להבים במידה הזו (6.5") שיועדו לחיתוך מתכת במהירות סיבוב של 5,000 עד 5,800 סל"ד (שמתאימה להרבה מסורי עץ במידה הזו).

זה הזכיר לי שכבר ראיתי את ההמלצה שלך כאן
viewtopic.php?f=1&t=14596
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 03 אפריל 2024, 15:22

שכחתי לגמרי שכבר המלצתי - מפחיד לראות כמה אני עקבי בניסוחים :lol:
avian
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־14 אורחים